"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ проведе дискусію на тему: «Інтелектуальна власність як механізм розширення доступу до лікарських засобів в умовах пандемії»

Інтелектуальна власність виступає інструментом захисту інновацій, справедливою монополією, яка є гарантією дотримання приватних інтересів, та забезпечення конкуренції. Разом з тим, в надзвичайних умовах публічний інтерес потребує домінантної охорони задля збереження існування суспільства, а приватне право інтелектуальної власності обмежується. В умовах світової пандемії COVID-19 суспільство з особливою гостротою відчуло важливість інновацій для порятунку життя, а також необхідність удосконалення механізмів гармонізації приватних та публічних інтересів у цій сфері.
НААУ за ініціативою Комітету з інтелектуальної власності, спільно з Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України та Національною асоціацією патентних повірених України, запрошують долучитися до дискусії на тему: «Інтелектуальна власність як механізм розширення доступу до лікарських засобів в умовах пандемії», в межах заходів з відзначення Міжнародного дня інтелектуальної власності.
Дата та час проведення: 28 квітня о 14:00.
Місце проведення: онлайн платформа ZООM.
Питання для обговорення:
1. Візія розвитку національного законодавства з питань охорони винаходів: гуманізація та стимулювання виробництва інноваційних лікарських засобів.
2. Виключення Болар та патентна ув'язка: напрями вдосконалення національного законодавства.
3. Зміни в законодавство, що передбачає використання за надзвичайних обставин та примусове ліцензування винаходів, які стосуються лікарських засобів.
4. Правила розгляду заявок на реєстрацію винаходів, які стосуються ЛЗ: імплементація реформи патентного законодавства.
5. Виключення з прав інтелектуальної власності щодо лікування про профілактики COVID-19, які обговорюються на Раді ТРІПС.
Серед учасників дискусії:
Олександр Дорошенко, к.ю.н., судовий експерт, директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України;
Микола Потоцький, д.ю.н., адвокат, голова Комітету з інтелектуальної власності, що діє у складі НААУ;
Оксана Кашинцева, к.ю.н., адвокатеса, заступниця голови Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики, що діє у складі НААУ;
Юлія Прохода, адвокат, патентний повірений, член правління Національної асоціації патентних повірених України;
Віталій Гордієнко, Голова Ради директорів Асоціації виробників інноваційних ліків;
Дмитро Таранчук, Директор з правового забезпечення ПРаТ «ФАРМАК»,
Представники Мінекономіки (участь погоджується);
Представники національної та міжнародної фармацевтичної індустрії.
Модератори: Микола Потоцький, Оксана Кашинцева
Участь у заході безкоштовна.
Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://cutt.ly/RvFXFkL
Контактна особа: Аліна Черемис a.cheremys@unba.org.ua
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).