"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Кількість постраждалих від державної допомоги (БПД) зростає

НААУ продовжує отримувати свідчення постраждалих від надання державної БПД. Історія ув’язненого з Полтавської колонії.
“Якість безоплатної правової допомоги (БПД) у тому форматі, яку сьогодні пропонує Координаційний центр з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України шкодить людям, а не допомагає. Замість реальної допомоги населенню, посадовці Центру виконують державне замовлення та виступають на боці каральної системи”. Так вважає ув’язнений Полтавської виправної колонії № 64 (умовне ім’я Олег), який на собі відчув жорстокість та бездіяльність системи.
За його свідченнями, Олег більше двох місяців через Координаційний центр намагався отримати законного адвоката для свого захисту, проте лише завдяки клопотанню Національної асоціації адвокатів України ув’язнений отримав адвоката та професійний правовий захист.
Його історія. Під час Революції Гідності Олег відбував покарання у Білоцерківській виправній колонії № 35. Відчуваючи неминучу зміну влади в Україні, службовці колонії вчинили спробу заробити на безправних ув’язнених. «Гроші вимагали не за покращення умов, а щоб їх не погіршували», - стверджує Олег.
Спочатку наглядачі вимагали півтори тисячі доларів США, згодом він виріс до дев’яти. Ті, хто відмовлявся платити або скаржився правозахисникам, потерпали від тиску пенітенціарної системи. Одного ув’язненого, наприклад, з останнім етапом відправили до міста Донецьк, де на той час вже почалися бойові дії.
Олега перевезли до Харківської виправної колонії № 43. Наглядачі цієї колонії також піддавали ув’язненого залякуванню, катуванню, а також вводили
препарати для ослаблення волі. Такі дії вчинялися з однією метою – Олег повинен був визнати, що його скарги щодо беззаконних дій службовців пенітенціарної служби - безпідставні. «Моя справа є взірцем фальсифікації», - переконує ув’язнений.
Проте Олег не зламався. Йому вдалося добитися переводу до аналогічної колонії у м. Кременчук та звернутися за допомогою до регіонального Центру з надання правової допомоги. На відповідь з державного центру він чекав понад два місяці. Дочекався відповіді. «Не маємо змоги надати вам допомогу, оскільки достовірно не встановлено факт відбуття вами покарання та необхідність отримання вами безоплатної правової допомоги».
Черговий факт, як насправді надається безоплатна правова допомога державними центрами.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.