Кількість постраждалих від державної допомоги (БПД) зростає | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Кількість постраждалих від державної допомоги (БПД) зростає

БПД
18:12 Пт 11.09.15 4534 Переглядів
Версія для друку

НААУ продовжує отримувати свідчення постраждалих від надання державної БПД. Історія ув’язненого з Полтавської колонії.

“Якість безоплатної правової допомоги (БПД) у тому форматі, яку сьогодні пропонує Координаційний центр з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України шкодить людям, а не допомагає. Замість реальної допомоги населенню, посадовці Центру виконують державне замовлення та виступають на боці каральної системи”. Так вважає ув’язнений Полтавської виправної колонії № 64 (умовне ім’я Олег), який на собі відчув жорстокість та бездіяльність системи. 

За його свідченнями, Олег більше двох місяців через Координаційний центр намагався отримати законного адвоката для свого захисту, проте лише завдяки клопотанню Національної асоціації адвокатів України ув’язнений отримав адвоката та професійний правовий захист.

Його історія. Під час Революції Гідності Олег відбував покарання у Білоцерківській виправній колонії № 35. Відчуваючи неминучу зміну влади в Україні, службовці колонії вчинили спробу заробити на безправних ув’язнених. «Гроші вимагали не за покращення умов, а щоб їх не погіршували», - стверджує Олег. 

Спочатку наглядачі вимагали півтори тисячі доларів США, згодом він виріс до дев’яти. Ті, хто відмовлявся платити або скаржився правозахисникам, потерпали від тиску пенітенціарної системи. Одного ув’язненого, наприклад, з останнім етапом відправили до міста Донецьк, де на той час вже почалися бойові дії. 

Олега перевезли до Харківської виправної колонії № 43. Наглядачі цієї колонії також піддавали ув’язненого залякуванню, катуванню, а також вводили
препарати для ослаблення волі. Такі дії вчинялися з однією метою – Олег повинен був визнати, що його скарги щодо беззаконних дій службовців пенітенціарної служби - безпідставні. «Моя справа є взірцем фальсифікації», - переконує ув’язнений. 

Проте Олег не зламався. Йому вдалося добитися переводу до аналогічної колонії у м. Кременчук та звернутися за допомогою до регіонального Центру з надання правової допомоги. На відповідь з державного центру він чекав понад два місяці. Дочекався відповіді. «Не маємо змоги надати вам допомогу, оскільки достовірно не встановлено факт відбуття вами покарання та необхідність отримання вами безоплатної правової допомоги».
Черговий факт, як насправді надається безоплатна правова допомога державними центрами.

Популярні новини

Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової експертизи (відео)

Дискусія

Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…

Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

13:41 Пн 05.05.25 391
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у дайджесті

Cудова практика

Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…

Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

16:47 Пт 02.05.25 548
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок ВС

Cудова практика

Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…

Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

15:32 Пт 02.05.25 1057
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу

Дискусія

Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу

Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

10:39 Пт 02.05.25 371
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Cудова практика

Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

17:47 Чт 01.05.25 734
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів проаналізувала Лідія Ізовітова

Дискусія

Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…

У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

14:56 Чт 01.05.25 695
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Навчання

У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

14:23 Чт 01.05.25 372
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, - НААУ

Законодавство

Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…

Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

11:52 Чт 01.05.25 478

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл