Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Кількість постраждалих від державної допомоги (БПД) зростає

Кількість постраждалих від державної допомоги (БПД) зростає

Інфо для ЗМІ 18:12 Пт 11.09.15 3234 Переглядів Версія для друку

НААУ продовжує отримувати свідчення постраждалих від надання державної БПД. Історія ув’язненого з Полтавської колонії.

“Якість безоплатної правової допомоги (БПД) у тому форматі, яку сьогодні пропонує Координаційний центр з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України шкодить людям, а не допомагає. Замість реальної допомоги населенню, посадовці Центру виконують державне замовлення та виступають на боці каральної системи”. Так вважає ув’язнений Полтавської виправної колонії № 64 (умовне ім’я Олег), який на собі відчув жорстокість та бездіяльність системи. 

За його свідченнями, Олег більше двох місяців через Координаційний центр намагався отримати законного адвоката для свого захисту, проте лише завдяки клопотанню Національної асоціації адвокатів України ув’язнений отримав адвоката та професійний правовий захист.

Його історія. Під час Революції Гідності Олег відбував покарання у Білоцерківській виправній колонії № 35. Відчуваючи неминучу зміну влади в Україні, службовці колонії вчинили спробу заробити на безправних ув’язнених. «Гроші вимагали не за покращення умов, а щоб їх не погіршували», - стверджує Олег. 

Спочатку наглядачі вимагали півтори тисячі доларів США, згодом він виріс до дев’яти. Ті, хто відмовлявся платити або скаржився правозахисникам, потерпали від тиску пенітенціарної системи. Одного ув’язненого, наприклад, з останнім етапом відправили до міста Донецьк, де на той час вже почалися бойові дії. 

Олега перевезли до Харківської виправної колонії № 43. Наглядачі цієї колонії також піддавали ув’язненого залякуванню, катуванню, а також вводили
препарати для ослаблення волі. Такі дії вчинялися з однією метою – Олег повинен був визнати, що його скарги щодо беззаконних дій службовців пенітенціарної служби - безпідставні. «Моя справа є взірцем фальсифікації», - переконує ув’язнений. 

Проте Олег не зламався. Йому вдалося добитися переводу до аналогічної колонії у м. Кременчук та звернутися за допомогою до регіонального Центру з надання правової допомоги. На відповідь з державного центру він чекав понад два місяці. Дочекався відповіді. «Не маємо змоги надати вам допомогу, оскільки достовірно не встановлено факт відбуття вами покарання та необхідність отримання вами безоплатної правової допомоги».
Черговий факт, як насправді надається безоплатна правова допомога державними центрами.

Популярні новини

Вестник:№10 жовтень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування