Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Злісних неплатників щорічних внесків можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності – рішення РАУ

Злісних неплатників щорічних внесків можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності – рішення РАУ

Регіональне адвокатське самоврядування
17:35 Чт 08.04.21 5005 Переглядів
Версія для друку

Ради адвокатів регіонів можуть повторно подавати скарги до регіональних КДКА щодо адвокатів-неплатників щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, якщо після закінчення строку раніше накладеного дисциплінарного стягнення вони не сплатили заборгованість.

КДКА можуть притягувати їх до дисциплінарної відповідальності у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з подальшим внесенням відповідного запису до ЄРАУ. Про це, зокрема, йдеться у рішенні Ради адвокатів України від 19 березня 2021 року.

Так, своїм рішенням РАУ рекомендувала регіональним радам застосовувати напрацьовану Радою адвокатів Одеської області програму дій щодо вирішення питання про стягнення заборгованості з адвокатів, які не сплатили щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, зокрема:

  • складення реєстру адвокатів-неплатників з визначенням заборгованості за минулі роки;
  • розміщення на регіональному сайті такого реєстру адвокатів – неплатників;
  • направлення таким адвокатам листів-повідомлень в паперовому/електронному виді про необхідність погашення заборгованості;
  • направлення подання до регіональної КДКА про притягнення адвокатів – неплатників до дисциплінарної відповідальності;
  • публікація на регіональному сайті інформації про прийняті рішення КДКА регіону відносно адвокатів-неплатників;
  • направлення РАР до КДКА регіону повторного подання про притягнення адвокатів – неплатників, які після закінчення строку накладеного дисциплінарного стягнення не сплатили заборгованість для притягнення цих адвокатів до дисциплінарної відповідальності у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з подальшим внесенням відповідного запису до ЄРАУ;
  • відповідна публікація на регіональному сайті про прийняті рішення КДКА регіону щодо притягнення адвокатів - неплатників до дисциплінарної відповідальності у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю.

Крім того, РАУ доручила НААУ та РАР забезпечити адвокатам, які сплатили щорічні внески у поточному році та за попередні роки, надати доступ до користування електронними сервісами, що створені НААУ та утримуються за рахунок вищевказаних внесків, зокрема, функціоналами ЄРАУ, ВША НААУ, тощо.

НААУ опублікує уточнений список адвокатів, у яких не відображаються відмітки про сплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, для звірки таких даних з метою виявлення помилок та причин не відображення.

Список адвокатів, які мають заборгованість зі сплати внесків за 2021 рік.

УВАГА! Повідомити про здійснену оплату (копію квитанції) або наявність підстав для звільнення необхідно до 30 квітня виключно на цю електронну адресу vnesok@mail.unba.org.ua

У випадку якщо адвокат сумнівається, чи було його звільнено від сплати частини щорічного внеску, він може перевірити вказану інформацію в Особистому кабінеті адвоката на сайті НААУ.

В 2021 році НААУ звільнила від сплати 30% внеску 655 адвокатів , які мають статус інвалідів І та ІІ груп, ліквідаторів аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій, учасників бойових дій на  території інших країн та учасників АТО, переселенців.

Розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2021 році складає 2270 гривні. Внесок вважається сплаченим, якщо є відмітка про сплату на обидва рахунки – НААУ (30%) та ради адвокатів регіону (70%).

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл