Сергій Вилков: ідея збирати е-декларації членів КДКА – це спроба одержавлення адвокатури | НААУ

Сергій Вилков: ідея збирати е-декларації членів КДКА – це спроба одержавлення адвокатури

Різне
14:01 Ср 31.03.21 1894 Переглядів
Версія для друку

Ідея подавати електронні декларації членів дисциплінарних палат КДКА і ВКДКА є спробою одержавлення адвокатури та утиском незалежності адвокатського самоврядування.

Про це заявив Голова ВКДКА Сергій Вилков на засіданні Ради адвокатів України 31 березня 2021 року, яке відбулось онлайн.

Така позиція міститься в електронному листі юридичного управління НАЗК «Щодо виконання публічно-правових функцій» стосовно кола суб’єктів, на яких поширюється дія закону України «Про запобігання корупції» за підписом керівника цього відділу Ярослава Любченка, надісланого 22.03.2021 року до ВКДКА та Головам КДКА регіонів.

Сергій Вилков припускає, що такі дії НАЗК направлені на саботаж законопроекту, який нині знаходиться у парламенті щодо усунення правової невизначеності в законі «Про запобігання корупції». А саме – чи підпадають члени органів адвокатського самоврядування під дію цього закону. Внесенням змін до статті 45 закону «Про запобігання корупції» народні депутати хочуть поставити крапку у цьому питанні – адвокати не повинні подавати такі декларації.

«На мою думку, дії НАЗК спрямовані на те, щоб посіяти хаос серед адвокатів. Відчуваючи, що фактично даний законопроект може бути прийнятий з дня на день, вони роблять такий відповідний хід - направили листи, і не тільки до ВКДКА і КДКА регіонів, а ще й приватним виконавцям та іншим. І мета така – коли адвокати почнуть подавати ці декларації, то будь-хто у Верховній Раді скаже: «так питання вже врегульоване і навіщо нам приймати цей закон?». І відкладуть цей закон у далеку скриню», - вважає Сергій Вилков.

Голова ВКДКА переконаний: цей крок НАЗК несе загрозу у зобов’язанні подавати е-декларації не лише членів дисциплінарних органів адвокатури, а взагалі всіх адвокатів.

«Я бачу в цьому тиск на адвокатуру певних осіб з метою подальшого тиску через правоохоронні органи та інші органи влади. Якщо подивитися з точки зору тієї логіки, яку НАЗК виклало в листі, то в подальшому і комісії з оцінювання якості мають подавати електронні декларації, далі – ревізійні комісії, потім – адвокати БПД, а в результаті – Ради адвокатів регіонів. Тобто, всі адвокати будуть подавати е-декларації. Це є ні що інше, як план певних осіб НАЗК щодо одержавлення адвокатури та зміщення адвокатського самоврядування як незалежного інституту громадянського суспільства. Цього допустити не можна», - підсумував Сергій Вилков.

Нагадаємо, 31 березня РАУ провела позачергове засідання. До порядку денного було внесено питання щодо декларування членами органів адвокатського самоврядування, зокрема членами ВКДКА та дисциплінарних палат КДКА відповідно до Закону України «Про запобігання корупції». РАУ  розгляне звернення Голови Ради адвокатів Херсонської області  Інни Мокіної від 26 березня 2021 року щодо надання роз’яснень з приводу подання щорічних декларацій адвокатами-членами органів адвокатського самоврядування (ВКДКА та КДКА);  а також звернення Голови дисциплінарної палати КДКА Харківської області Лідії Мелконян від 26 березня 2021 року з приводу декларування членами дисциплінарних палат КДКА регіону відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших пов’язаних із цим питань.

 

 

 

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2823

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4245

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3255

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4418

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5424

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4458

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4932

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4236

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл