"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ направить звернення до ВР щодо законопроекту про спрощення доступу до БПД

НААУ закликає парламент не ухвалювати змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання у тій редакції, в якій вдруге пропонується запровадити peer review для адвокатів системи БПД.
Відповідне звернення НААУ направить Голові Верховної Ради. Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на засіданні Ради адвокатів України.
Попередній проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги дітей та осіб з інвалідністю та підвищення якості її надання, був зареєстрований за №2704 28 грудня 2019 року, але був відкликаний у березні 2020 року після заперечень з боку НААУ. Законопроектом, зокрема, пропонувалось запровадити peer review для адвокатів системи БПД за прикладом шотландської моделі, що насправді є спробою ставити під ревізію правову позицію захисту і втручанням в адвокатську таємницю.
«Такий законопроект був внесений до парламенту. Ми надавали до нього свої зауваження. Ми вказували на те, що цей законопроект підготовлений Міністерством юстиції без адвокатури. При цьому, він стосується саме адвокатів і, відповідно до європейських стандартів, має бути з нами узгоджений. Незважаючи на те, що цей законопроект був відкликаний, нещодавно, 19 лютого з’явився новий законопроект, з новим номером, з новою назвою, але ж з такими самими пропозиціями, що треба запровадити peer review», - зазначила Лідія Ізовітова.
Голова НААУ, РАУ наголосила, що новий законопроект так само, як і попередній, не був узгоджений з адвокатурою.
«Наш Комітет з питань БПД готує висновок до цього законопроекту. На його підставі ми повинні зробити звернення до Голови Верховної Ради, бо днями парламент буде розглядати це питання на Комітеті ВР. Ми маємо звернутися для того, щоб ще раз підкреслити, що цей законопроект адвокатура не сприймає і вважає, що цей закон має бути зовсім іншим з організаційної точки зору. Крім того, він був направлений до парламенту без погодження з адвокатурою», - підкреслила Лідія Ізовітова.
Голова НААУ наполягає на тому, що для реформування БПД має бути поданий інший законопроект, який запровадить реально європейську модель з мінімальною роллю держави.
«Організацією БПД має займатися адвокатура, а держава повинна визначати критерії для отримання безоплатної правової допомоги, порядок та розміри фінансування. За нашими попередніми оцінками, якщо така модель буде запроваджена, економія для державного бюджету буде складати до 70%», - наголосила Лідія Ізовітова.
НААУ готова підготувати такий законопроект із залученням профільного Комітету з питань БПД та надалі внести його на розгляд Комісії з питань правової реформи при Президенті.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.