НААУ направить звернення до ВР щодо законопроекту про спрощення доступу до БПД | НААУ

НААУ направить звернення до ВР щодо законопроекту про спрощення доступу до БПД

Законодавство
13:13 Пт 19.03.21 2417 Переглядів
Версія для друку

НААУ закликає парламент не ухвалювати змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання у тій редакції, в якій вдруге пропонується запровадити peer review для адвокатів системи БПД.

Відповідне звернення НААУ направить Голові Верховної Ради. Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на засіданні Ради адвокатів України.

Попередній проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги дітей та осіб з інвалідністю та підвищення якості її надання, був зареєстрований за №2704 28 грудня 2019 року, але був відкликаний у березні 2020 року після заперечень з боку НААУ. Законопроектом, зокрема, пропонувалось запровадити peer review для адвокатів системи БПД за прикладом шотландської моделі, що насправді є спробою ставити під ревізію правову позицію захисту і втручанням в адвокатську таємницю.

«Такий законопроект був внесений до парламенту. Ми надавали до нього свої зауваження. Ми вказували на те, що цей законопроект підготовлений Міністерством юстиції без адвокатури. При цьому, він стосується саме адвокатів і, відповідно до європейських стандартів, має бути з нами узгоджений. Незважаючи на те, що цей законопроект був відкликаний, нещодавно, 19 лютого з’явився новий законопроект, з новим номером, з новою назвою, але ж з такими самими пропозиціями, що треба запровадити peer review», - зазначила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ наголосила, що новий законопроект так само, як і попередній, не був узгоджений з адвокатурою.

«Наш Комітет з питань БПД готує висновок до цього законопроекту. На його підставі ми повинні зробити звернення до Голови Верховної Ради, бо днями парламент буде розглядати це питання на Комітеті ВР. Ми маємо звернутися для того, щоб ще раз підкреслити, що цей законопроект адвокатура не сприймає і вважає, що цей закон має бути зовсім іншим з організаційної точки зору. Крім того, він був направлений до парламенту без погодження з адвокатурою», - підкреслила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ наполягає на тому, що для реформування БПД має бути поданий інший законопроект, який запровадить реально європейську модель з мінімальною роллю держави.

«Організацією БПД має займатися адвокатура, а держава повинна визначати критерії для отримання безоплатної правової допомоги, порядок та розміри фінансування. За нашими попередніми оцінками, якщо така модель буде запроваджена, економія для державного бюджету буде складати до 70%», - наголосила Лідія Ізовітова.

НААУ готова підготувати такий законопроект із залученням профільного Комітету з питань БПД та надалі внести його на розгляд Комісії з питань правової реформи при Президенті.

 

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1069

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 298

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 583

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 889

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 951

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 637

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 599

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1620

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл