НААУ направить звернення до ВР щодо законопроекту про спрощення доступу до БПД | НААУ

НААУ направить звернення до ВР щодо законопроекту про спрощення доступу до БПД

Законодавство
13:13 Пт 19.03.21 2602 Переглядів
Версія для друку

НААУ закликає парламент не ухвалювати змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання у тій редакції, в якій вдруге пропонується запровадити peer review для адвокатів системи БПД.

Відповідне звернення НААУ направить Голові Верховної Ради. Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на засіданні Ради адвокатів України.

Попередній проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги дітей та осіб з інвалідністю та підвищення якості її надання, був зареєстрований за №2704 28 грудня 2019 року, але був відкликаний у березні 2020 року після заперечень з боку НААУ. Законопроектом, зокрема, пропонувалось запровадити peer review для адвокатів системи БПД за прикладом шотландської моделі, що насправді є спробою ставити під ревізію правову позицію захисту і втручанням в адвокатську таємницю.

«Такий законопроект був внесений до парламенту. Ми надавали до нього свої зауваження. Ми вказували на те, що цей законопроект підготовлений Міністерством юстиції без адвокатури. При цьому, він стосується саме адвокатів і, відповідно до європейських стандартів, має бути з нами узгоджений. Незважаючи на те, що цей законопроект був відкликаний, нещодавно, 19 лютого з’явився новий законопроект, з новим номером, з новою назвою, але ж з такими самими пропозиціями, що треба запровадити peer review», - зазначила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ наголосила, що новий законопроект так само, як і попередній, не був узгоджений з адвокатурою.

«Наш Комітет з питань БПД готує висновок до цього законопроекту. На його підставі ми повинні зробити звернення до Голови Верховної Ради, бо днями парламент буде розглядати це питання на Комітеті ВР. Ми маємо звернутися для того, щоб ще раз підкреслити, що цей законопроект адвокатура не сприймає і вважає, що цей закон має бути зовсім іншим з організаційної точки зору. Крім того, він був направлений до парламенту без погодження з адвокатурою», - підкреслила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ наполягає на тому, що для реформування БПД має бути поданий інший законопроект, який запровадить реально європейську модель з мінімальною роллю держави.

«Організацією БПД має займатися адвокатура, а держава повинна визначати критерії для отримання безоплатної правової допомоги, порядок та розміри фінансування. За нашими попередніми оцінками, якщо така модель буде запроваджена, економія для державного бюджету буде складати до 70%», - наголосила Лідія Ізовітова.

НААУ готова підготувати такий законопроект із залученням профільного Комітету з питань БПД та надалі внести його на розгляд Комісії з питань правової реформи при Президенті.

 

Популярні новини

Видання

Сімейне право: новели законодавства та судова практика у 2024 році

У січні-березні 2024 року Верховна Рада внесла зміни у Закон України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство), а Кабмін упорядкував питання виплати грошової компенсації за невикористані дні відпусток членам сімей військовослужбовців та поліцейських у разі їх загибелі.

16:07 Вт 21.05.24 1133

Cудова практика

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Українське процесуальне законодавство сьогодні стрімко цифровізується. З упровадженням нових технологій учасникам відкриваються додаткові можливості пришвидшення і спрощення розгляду справ. Разом із тим, на практиці традиційно виникають різночитання.

15:18 Вт 21.05.24 1228

БПД

Межі діяльності адвоката БПД на окремій процесуальній дії…

Коли адвокат БПД викликається на розгляд клопотання про продовження строку запобіжного заходу, чи може він брати участь у розгляді заяви про відвід судді чи прокурора? Якщо ні, то обвинувачений залишиться без захисника.

13:52 Вт 21.05.24 1334

Навчання

Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту

Правила адвокатської етики визначають, що адвокат має постійно підвищувати свої професійні навички та знання. Одним із інструментів, який допоможе покращити продуктивність, ефективність та рівень стресостійкості, розвинути навички лідерства та досягти своїх кар'єрних цілей є коучинг.

14:23 Пн 20.05.24 3160

Дискусія

Як діяти, коли орган опіки і піклування не надсилає письмовий…

Сімейний кодекс України покладає, в тому числі на орган опіки та піклування, обов'язок подати письмовий висновок щодо розв'язання спору. Проте не рідко державний орган ігнорує це зобов’язання.

15:23 Пт 17.05.24 7637

Етика

Валентин Гвоздій: Чому адвокат не може свідчити проти свого клієнта

Коли адвокат без згоди клієнта розголошує довірену йому інформацію (наприклад, аби досягти угоди у кримінальному провадженні і зменшити собі покарання), це містить ознаки дисциплінарного правопорушення.

13:52 Пт 17.05.24 7591

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 8509

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 9102

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл