Адвокатська спільнота занепокоєна ініціативою створення спеціалізованого фінансового суду для розгляду кредитних спорів та спорів із проблемними активами | НААУ

Адвокатська спільнота занепокоєна ініціативою створення спеціалізованого фінансового суду для розгляду кредитних спорів та спорів із проблемними активами

Різне
11:10 Пн 15.03.21 1186 Переглядів
Версія для друку

Таку думку висловили представники НААУ під час обговорення ініціативи створення окремого спеціалізованого суду для розгляду кредитних спорів та спорів із проблемними активами, звернувши увагу на потенційну неефективність створення останнього.

11 березня 2021 року адвокати, члени Комітетів НААУ взяли участь у круглому столі, присвяченому ініціативі вдосконалення механізмів захисту прав кредиторів, позичальників, вкладників та інвесторів у судовому порядку. Організатором заходу виступив Національний банк України.

Олександр Донченко, адвокат, Голова Комітету з питань банкрутства зазначив, що фінальний розгляд більшої частини справ щодо проблемної заборгованості наразі закінчується у процедурах банкрутства. Їх розглядають досвідчені судді господарських судів. Тому, немає жодної необхідності у створенні додаткових інституцій для розгляду цієї категорії справ.

Євген Іщенко, адвокат, Заступник Голови Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів підкреслив необхідність формування єдиної судової практики при вирішенні кредитних спорів та спорів, пов'язаних з проблемними активами,  використовуючи механізми розгляду малозначних спорів та наказного провадження.

Олександр Черних, адвокат, Заступник Голови Комітету з господарського права та процесу привернув увагу до існування і невикористання такого ефективного способу захисту прав як виконавчий напис нотаріуса. Зазначив на необхідності підвищення фаховості представництва в судах, зокрема через залучення адвокатів.

Позицію НААУ щодо потенційної неефективності створення спеціалізованого фінансового суду, підтримали представники банківських установ, зокрема Національна асоціації арбітражних керуючих України та Незалежна асоціація банків України.

За результатами обговорення учасники дійшли висновку, що питання впровадження та ефективної діяльності окремого спеціалізованого суду для врегулювання спорів щодо сумнівних й безнадійних до повернення кредитів та захисту інвесторів в Україні викликає значні сумніви. Саме тому необхідно продовжити відкритий діалог з метою напрацювання механізмів ефективного правового регулювання окресленого питання.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3754

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3788

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4125

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5498

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9505

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6856

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5749

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7072

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл