"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокатська спільнота занепокоєна ініціативою створення спеціалізованого фінансового суду для розгляду кредитних спорів та спорів із проблемними активами

Таку думку висловили представники НААУ під час обговорення ініціативи створення окремого спеціалізованого суду для розгляду кредитних спорів та спорів із проблемними активами, звернувши увагу на потенційну неефективність створення останнього.
11 березня 2021 року адвокати, члени Комітетів НААУ взяли участь у круглому столі, присвяченому ініціативі вдосконалення механізмів захисту прав кредиторів, позичальників, вкладників та інвесторів у судовому порядку. Організатором заходу виступив Національний банк України.
Олександр Донченко, адвокат, Голова Комітету з питань банкрутства зазначив, що фінальний розгляд більшої частини справ щодо проблемної заборгованості наразі закінчується у процедурах банкрутства. Їх розглядають досвідчені судді господарських судів. Тому, немає жодної необхідності у створенні додаткових інституцій для розгляду цієї категорії справ.
Євген Іщенко, адвокат, Заступник Голови Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів підкреслив необхідність формування єдиної судової практики при вирішенні кредитних спорів та спорів, пов'язаних з проблемними активами, використовуючи механізми розгляду малозначних спорів та наказного провадження.
Олександр Черних, адвокат, Заступник Голови Комітету з господарського права та процесу привернув увагу до існування і невикористання такого ефективного способу захисту прав як виконавчий напис нотаріуса. Зазначив на необхідності підвищення фаховості представництва в судах, зокрема через залучення адвокатів.
Позицію НААУ щодо потенційної неефективності створення спеціалізованого фінансового суду, підтримали представники банківських установ, зокрема Національна асоціації арбітражних керуючих України та Незалежна асоціація банків України.
За результатами обговорення учасники дійшли висновку, що питання впровадження та ефективної діяльності окремого спеціалізованого суду для врегулювання спорів щодо сумнівних й безнадійних до повернення кредитів та захисту інвесторів в Україні викликає значні сумніви. Саме тому необхідно продовжити відкритий діалог з метою напрацювання механізмів ефективного правового регулювання окресленого питання.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Cудова практика
Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики
З моменту повномасштабного вторгнення законодавство у сфері мобілізації неодноразово змінювалося. Тож застосування старих і нових норм постійно викликає запитання. Що вважати належним оповіщенням? Коли повістка вважається врученою? Чи достатньо повідомлення у Viber? Чи можна виїхати з місця проживання без погодження з ТЦК?

Законодавство
НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду…
Аби посилити інституційну спроможність Агентства з розшуку та менеджменту активів, у Верховній Раді запропонували внести низку змін до профільного закону. Відповідний проект №12374-д від 10.02.2025 вже пройшов перше читання, але потребує доопрацювання.

БПД
Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект
Якщо адвокат звернувся до регіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги із заявою про припинення дії отриманого раніше доручення, він має поінформувати про це свого клієнта.

Дискусія
Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і…
Проект нового Трудового кодексу України покликаний модернізувати трудове законодавство, адаптувати його до сучасних умов ринку праці та європейських стандартів. Однак, низка положень викликає питання як серед юристів, так і серед роботодавців і працівників.

Гарантії діяльності
«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального…
Нещодавно Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката — міжнародний договір, що гарантує незалежність, безпеку та самоврядність адвокатів. Останні називають його ключовим кроком для зміцнення верховенства права. Але що це означає на практиці, чому конвенція має надзвичайну цінність, — на ці та інші питання ведучого «Факти ICTV» відповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин ГВОЗДІЙ.

Навчання
Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога
Адвокатська діяльність в умовах війни передбачає високе емоційне навантаження, постійний стрес і невизначеність. Тривожність стає супутником багатьох правників, впливаючи на концентрацію, ухвалення рішень і загальне самопочуття. Як розпізнати тривожний стан, навчитися з ним працювати та розвинути психологічну стійкість?

Гарантії діяльності
Українська адвокатура формує світові стандарти правозахисту, -…
Лідерство України в підготовці Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката підтверджує високий рівень розвитку правової культури нашої держави, розуміння ключової ролі адвокатури в утвердженні прав людини та принципів демократії.

Різне
«Натхнення» в адвокатурі: коли право зустрічається з мистецтвом
У рамках мистецького проекту «Advocacy Art» у Національній асоціації адвокатів України з 3 до 14 березня пройшла виставка художніх робіт адвокатів «Натхнення».