Адвокатська спільнота занепокоєна ініціативою створення спеціалізованого фінансового суду для розгляду кредитних спорів та спорів із проблемними активами
Таку думку висловили представники НААУ під час обговорення ініціативи створення окремого спеціалізованого суду для розгляду кредитних спорів та спорів із проблемними активами, звернувши увагу на потенційну неефективність створення останнього.
11 березня 2021 року адвокати, члени Комітетів НААУ взяли участь у круглому столі, присвяченому ініціативі вдосконалення механізмів захисту прав кредиторів, позичальників, вкладників та інвесторів у судовому порядку. Організатором заходу виступив Національний банк України.
Олександр Донченко, адвокат, Голова Комітету з питань банкрутства зазначив, що фінальний розгляд більшої частини справ щодо проблемної заборгованості наразі закінчується у процедурах банкрутства. Їх розглядають досвідчені судді господарських судів. Тому, немає жодної необхідності у створенні додаткових інституцій для розгляду цієї категорії справ.
Євген Іщенко, адвокат, Заступник Голови Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів підкреслив необхідність формування єдиної судової практики при вирішенні кредитних спорів та спорів, пов'язаних з проблемними активами, використовуючи механізми розгляду малозначних спорів та наказного провадження.
Олександр Черних, адвокат, Заступник Голови Комітету з господарського права та процесу привернув увагу до існування і невикористання такого ефективного способу захисту прав як виконавчий напис нотаріуса. Зазначив на необхідності підвищення фаховості представництва в судах, зокрема через залучення адвокатів.
Позицію НААУ щодо потенційної неефективності створення спеціалізованого фінансового суду, підтримали представники банківських установ, зокрема Національна асоціації арбітражних керуючих України та Незалежна асоціація банків України.
За результатами обговорення учасники дійшли висновку, що питання впровадження та ефективної діяльності окремого спеціалізованого суду для врегулювання спорів щодо сумнівних й безнадійних до повернення кредитів та захисту інвесторів в Україні викликає значні сумніви. Саме тому необхідно продовжити відкритий діалог з метою напрацювання механізмів ефективного правового регулювання окресленого питання.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Війна
Остеоінтеграційне протезування: переваги і ризики обговорили за…
Через війну в Україні протезування сьогодні потребують понад 10 тисяч осіб. Однією із перспективних технологій уважається остеоінтеграція. Водночас, вона потребує розробки і закріплення стандартів сертифікування.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Навчання
Самозалісені землі: адвокати дали поради із захисту комунальної…
Коли земля природнім шляхом вкривається лісом, така ділянка за законом називається самозалісеною. Якщо для екології це цілком позитивне явище, то для місцевих рад – проблема. Адже прокуратура може побачити протиправну бездіяльність місцевої влади, яка не хоче віддавати ці землі лісгоспам.
Видання
Публікуємо Вісник НААУ за жовтень 2024 року
Вісник НААУ за жовтень 2024 року
Призначення
У Чехії та Гані з’явилися представники НААУ
У м. Карлові Вари (Чеська Республіка) та м. Аккра (Республіка Гана) призначено представників Національної асоціації адвокатів України.
Законодавство
Ідею уточнення строків досудового розслідування підтримали в НААУ
Проект Закону № 12060 від 24.09.2024 «Про внесення змін до статті 219 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях у яких особі не повідомлено про підозру» сприятиме реалізації завдань кримінального провадження.
За кордоном
Право англійське, перспектива - українська: юристи обговорили…
В Юридичному товаристві Англії та Уельсу пройшов щорічний Форум англійського права (English Law Forum), який цьогоріч був присвячений питанням українського законодавства і юридичної практики.
Законодавство
СЗЧ та дезертирство: чи варто зупиняти військову службу?
Наслідком добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або дезертирували із ЗСУ, може бути поновлення служби без складних умовностей. Водночас, відмова від призупинення військової служби не є обґрунтованою.