Терміново необхідно змінити КПК для посилення відповідальності за тиск на адвокатів – Лідія Ізовітова | НААУ

Терміново необхідно змінити КПК для посилення відповідальності за тиск на адвокатів – Лідія Ізовітова

Різне
14:56 Ср 03.03.21 2034 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова взяла участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя».

Відкриваючи дискусійну панель «Основні засади розвитку інституту адвокатури», Голова НААУ зосередилася на найбільших викликах для незалежності адвокатури та безперешкодної адвокатської діяльності.

Профільний закон 2012 року дав широкі гарантії адвокатської діяльності, проте щодня ці гарантії порушуються. До прикладу, з початку 2021 року до НААУ надійшло 500 скарг на порушення прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності по всій країні.

Голова НААУ наголосила на тому, що законодавчі гарантії не можуть мати декларативного характеру.

«Можна записати ще низку гарантій в наш профільний закон, але якщо вони не будуть реалізовані та забезпечені, то гріш ціна таким гарантіям. Тому на сьогодні ми зробили вже ревізію проблем, які є з нашими гарантіями адвокатів та адвокатської діяльності, і вважаємо за необхідне терміново внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального Процесуального кодексу України для того, щоб посилити відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності. Це першочергове завдання на сьогодні», - наголосила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ назвала найбільш типові способи втручання в адвокатську діяльність, які вчиняють працівники правоохоронних органів всупереч законодавчій забороні. Ідеться про порушення адвокатської таємниці, незаконні обшуки адвокатів, негласні слідчі дії стосовно адвокатів, ототожнення адвоката з клієнтом та вчиненим ним злочином.

 «Законом заборонено здійснювати втручання в адвокатську діяльність і адвокатську таємницю, проте щоденно ми маємо факти цього втручання. Законом заборонено, але проводяться стосовно адвокатів оперативно-розшукові заходи та слідчі дії. Законом заборонено, але проводиться огляд та вилучення документів адвоката, пов’язані зі здійсненням його професійної діяльності. Ми сьогодні бачимо й заборонений законом факт ототожнення адвоката з клієнтом – для того, щоб вилучити докази, зібрані адвокатом, кажуть, що він такий же злочинець, як його клієнт, хоча це ще не доведено. І це використовується вже як інструментарій для вилучення інформації від адвоката», - заявила Лідія Ізовітова.

Окремо Голова НААУ наголосила на тому, що часто порушується принцип рівності прав адвоката з іншими учасниками судового провадження. В окремих судових справах, особливо у резонансних, постає проблема забезпечення безпеки адвокатів.

Найбільш кричущими порушеннями професійного імунітету захисника стали справи, в яких адвокатів підозрюють у вчиненні незаконних дій, які полягають у наданні правничої допомоги клієнтам. Тобто, законна професійна діяльність адвоката прирівнюється до незаконної. Лідія Ізовітова навела приклад відомої справи, коли кільком адвокатам вручені повідомлення про підозри за надання ними професійної допомоги, зокрема, складання процесуальних документів, скарг до ЄСПЛ тощо. "Це неперевершений цинізм. Це неймовірно, щоб професійна діяльність стала незаконною", - наголосила Голова НААУ.

Більш детально про цю справу можна прочитати у рішенні Ради адвокатів України

Переглянути відеотрансляцію форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя».

Нагадаємо, 1 березня Голова НААУ взяла участь  відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» за участю президента України.

Фото Кирила Авраменка

 

Популярні новини

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Законодавство

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.

10:41 Вт 14.01.25 157
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Гарантії діяльності

Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.

15:36 Пн 13.01.25 2808
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував адвокатський запит

Cудова практика

Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…

Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.

10:41 Пн 13.01.25 1232
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Призначення

Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.

19:51 Пт 10.01.25 630
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине на бізнес?

Дискусія

В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…

З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).

15:14 Пт 10.01.25 471
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Законодавство

Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.

17:27 Чт 09.01.25 1344
Внесок адвоката 2025: як платити

Самоврядування

Внесок адвоката 2025: як платити

Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.

15:25 Ср 08.01.25 7118
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.

12:47 Вт 07.01.25 565

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл