"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ розповіли про податкові зміни 2021, які кардинально впливають на ведення бізнесу в Україні

За ініціативою Комітету з питань митного та податкового права 23 лютого 2021 року в НААУ відбулося відкрите засідання, присвячене обговоренню податкових змін 2021 року. Модераторами та спікерами заходу виступили: Яків Воронін, Голова Комітету з питань митного та податкового права НААУ та Ірина Кальницька, Заступниця Голови вищевказаного Комітету.
Ірина Кальницька у своєму виступі детально розповіла про:
- зміни, що торкнулися відповідальності платників податків;
- появу концепції вини та умислу у податкових правопорушеннях з моменту прийняття Закону України №466.
Окрему увагу Іриною було приділено ознакам наявності вини в діях платників податків та прикладам застосування у судовій практиці понять «добросовісний платник» і «належна обачність». «Контролюючий орган не завжди має доводити наявність вини в діяннях платника податків, аби притягнути його до відповідальності за податкове правопорушення. Така вимога застосовується виключно в тому разі, якщо умовою притягнення до фінансової відповідальності за податкове правопорушення є наявність вини платника податків», - зазначила Ірина.
Яків Воронін закцентував увагу присутніх на застосуванні штрафів у період дії карантину, та зауважив, що введений мораторій на застосування штрафних санкцій буде актуальним щонайменше до 2028р. поки не буде подано останній звіт по трансфертному ціноутворенню. До того ж, Яків детально розповів про тих, хто має право скористатися перевагами мораторію, а хто має платити штрафи навіть під час дії карантину.
Під час заходу доповідачі проаналізували вплив доведення контролюючими органами наявності вини та умислу в діях платників податків та положення законодавства, що додатково захищають платників податків. Прокоментували нові норми, що регулюють відповідальність контролюючих органів.
Також адвокати приділили окрему увагу нормам Податкового кодексу України, які дозволяють їх множинне трактування. І на остаток обговорили контрзаходи адвокатів під час податкових перевірок платників акцизного податку та суб’єктів господарювання, які здійснюють зберігання пального для власних потреб.
Повний запис засідання можете подивитися за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.