Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У НААУ розповіли про податкові зміни 2021, які кардинально впливають на ведення бізнесу в Україні

У НААУ розповіли про податкові зміни 2021, які кардинально впливають на ведення бізнесу в Україні

Адвокатура 9:00 Чт 25.02.21 905 Переглядів Версія для друку

За ініціативою Комітету з питань митного та податкового права 23 лютого 2021 року в НААУ відбулося відкрите засідання, присвячене обговоренню податкових змін 2021 року. Модераторами та спікерами заходу виступили: Яків Воронін, Голова Комітету з питань митного та податкового права НААУ та Ірина Кальницька, Заступниця Голови вищевказаного Комітету.

Ірина Кальницька у своєму виступі детально розповіла про:

  • зміни, що торкнулися відповідальності платників податків;
  • появу концепції вини та умислу у податкових правопорушеннях з моменту прийняття Закону України №466.

Окрему увагу Іриною було приділено ознакам наявності вини в діях платників податків та прикладам застосування у судовій практиці понять «добросовісний платник» і «належна обачність». «Контролюючий орган не завжди має доводити наявність вини в діяннях платника податків, аби притягнути його до відповідальності за податкове правопорушення. Така вимога застосовується виключно в тому разі, якщо умовою притягнення до фінансової відповідальності за податкове правопорушення є наявність вини платника податків», - зазначила Ірина.

Яків Воронін закцентував увагу присутніх на застосуванні штрафів у період дії карантину, та зауважив, що введений мораторій на застосування штрафних санкцій буде актуальним щонайменше до 2028р. поки не буде подано останній звіт по трансфертному ціноутворенню. До того ж, Яків детально розповів про тих, хто має право скористатися перевагами мораторію, а хто має платити штрафи навіть під час дії карантину.

Під час заходу доповідачі проаналізували вплив доведення контролюючими органами наявності вини та умислу в діях платників податків та положення законодавства, що додатково захищають платників податків. Прокоментували нові норми, що регулюють відповідальність контролюючих органів.

Також адвокати приділили окрему увагу нормам Податкового кодексу України, які дозволяють їх множинне трактування. І на остаток обговорили контрзаходи адвокатів під час податкових перевірок платників акцизного податку та суб’єктів господарювання, які здійснюють зберігання пального для власних потреб.

Повний запис засідання можете подивитися за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№4 квітень 2021 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування