"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики презентує звіт за 2020 рік

У 2020 році Комітетом проведено загалом 4 засідання. На робочих зустрічах члени Комітету обговорювали звіти та плани діяльності. Присутні мали змогу підвищити свої професійні та особисті навички, адже на засідання запрошували зовнішніх експертів.
Комітет брав участь у підготовці тематичних статей та доповідей у сфері медичного права для українських та іноземних видань. Також була співпраця з проектом РЄ «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні» в межах навчального курсу з медичного права «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини».
Протягом 2020 року представники Комітету брали участь в організації та проведенні 20-ти науково-практичних заходів у сфері медичного права спільно з Вищою школою адвокатури НААУ. На базі навчальної платформи члени Комітету готували відповіді на питання адвокатів за результатами проведених семінарів, вебінарів та рекомендації щодо книг за тематикою медичного права. Крім того, Комітет постійно вів рубрику щотижневих правових новин у сфері медичного права.
Комітет взаємодіє з комітетами НААУ. Так, у межах співпраці з Комітетом сімейного права на базі ВША НААУ було розроблено та проведено дводенний навчальний курс «Дитина в медичних правовідносинах» (01-02.08.2020, 7-8.11.2020). Разом із Комітетом трудового права підготовлено публікацію на тему: “Коронавірус як гостре професійне захворювання, тактика поведінки медичних працівників при ньому”.
Традиційно представники Комітету долучалися до участі в заходах, приурочених Всеукраїнському тижню права. Зокрема, до проведення воркшопів, семінарів, Різдвяних читань, онлайн-безоплатного консультування з медико-правової тематики.
Минулого року в межах міжнародної співпраці Заступницю Голови Комітету Христину Терешко обрано національним представником Європейської асоціації медичного права в Україні, а Голову Комітету Ірину Сенюту за результатами конкурсу обрано національним консультантом у Спільному проекті Європейського Союзу та Ради Європи «ЄС та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмена у захисті прав людини».
Детальніше зі звітом Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики за 2020 рік можна ознайомитись за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.