У НААУ поділилися порадами, як адвокату захистити інтереси бізнесу від недобросовісних партнерів | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У НААУ поділилися порадами, як адвокату захистити інтереси бізнесу від недобросовісних партнерів

Різне
11:29 Чт 18.02.21 2178 Переглядів
Версія для друку

16 лютого 2021 року в Національній асоціації адвокатів України за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів спільно з Радою бізнес-омбудсмена відбулась онлайн-зустріч на тему: “Чи завжди співпраця з недобросовісними контрагентами свідчить про  проблеми у відносинах з державою?”.

Модератором заходу cтав Олександр Світличний, адвокат, член Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів, що діє в складі НААУ. У якості спікерів участь узяли інспектори Ради бізнес-омбудсмена Тетяна Херувімова та Володимир Забудський.

Олександр Світличний розповів, що в бізнес-середовищі є багато порядних і надійних партнерів, але вистачає й тих, кого складно назвати такими. Тому кожного разу, коли підприємство вступає в комерційні відносини із контрагентами, то воно стикається з різними ризиками, які часто обговорює зі своїми адвокатами, аби уникнути чи мінімізувати їх.

Тетяна Херувімова повідомила, що існує дві групи ризиків. Перша група, пов’язана з тим, що контрагент може виявитися непорядним щодо самого підприємства, зокрема, не здійснюватиме оплату, не відвантажуватиме своєчасно товар, не виконає якісно роботу або не дотримуватиметься інших зобов’язань. Усі ці ризики є невід’ємною частиною функціювання підприємництва. Друга група ризиків передбачає, що контрагент може виявляти свою неповагу стосовно держави, тобто не дотримуватиметься вимог законодавства. Зокрема, ідеться про такі  поширені в Україні явища, як-от: неоформлення у штат працівників, виплата заробітних плат «у конвертах», мінімізація оподаткування, або й набагато серйозніші  речі, а саме: контрабанду, корупцію, відмивання коштів чи навіть фінансування тероризму.

Володимир Забудський у своєму виступі докладно схарактеризував можливі податкові (найпоширеніші у практиці РБО) та неподаткові наслідки співпраці з недобросовісними контрагентами.

Так, податкові, на думку спікера, виявляються через:

  • зупинення реєстрації податкової накладної чи розрахунку коригування;
  • включення до переліку ризикових платників податків;
  • донарахування за результатами податкової перевірки;
  • труднощі з бюджетним відшкодуванням ПДВ.

Неподаткові ж ризики розкриваються через:

  • інтерес із боку правоохоронців;
  • увагу з боку інших контролюючих органів;
  • питання фінансового моніторингу;
  • потрапляння у санкційні списки.

За результатами обговорення інспектори виокремили основні інструменти та процеси, які підприємство може використовувати й запроваджувати, аби здійснювати ефективний моніторинг потенційних та поточних контрагентів із точки зору безпечної співпраці.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС

Дискусія

Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС

Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

15:02 Пт 18.07.25 118
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів

ЄРАУ

19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів

У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

13:57 Пт 18.07.25 183
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції – Комітет НААУ

Законодавство

Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…

Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

12:43 Пт 18.07.25 130
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення

Законодавство

Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення

Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

16:34 Чт 17.07.25 266
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено закон

Законодавство

Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…

Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

17:49 Ср 16.07.25 3169
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну

Навчання

Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну

У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

14:26 Ср 16.07.25 232
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії

За кордоном

НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії

Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

12:18 Ср 16.07.25 2283
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової спадщини

Взаємодія

Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…

Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

11:41 Вт 15.07.25 376

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл