Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У НААУ поділилися порадами, як адвокату захистити інтереси бізнесу від недобросовісних партнерів

У НААУ поділилися порадами, як адвокату захистити інтереси бізнесу від недобросовісних партнерів

Адвокатура 11:29 Чт 18.02.21 1602 Переглядів Версія для друку

16 лютого 2021 року в Національній асоціації адвокатів України за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів спільно з Радою бізнес-омбудсмена відбулась онлайн-зустріч на тему: “Чи завжди співпраця з недобросовісними контрагентами свідчить про  проблеми у відносинах з державою?”.

Модератором заходу cтав Олександр Світличний, адвокат, член Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів, що діє в складі НААУ. У якості спікерів участь узяли інспектори Ради бізнес-омбудсмена Тетяна Херувімова та Володимир Забудський.

Олександр Світличний розповів, що в бізнес-середовищі є багато порядних і надійних партнерів, але вистачає й тих, кого складно назвати такими. Тому кожного разу, коли підприємство вступає в комерційні відносини із контрагентами, то воно стикається з різними ризиками, які часто обговорює зі своїми адвокатами, аби уникнути чи мінімізувати їх.

Тетяна Херувімова повідомила, що існує дві групи ризиків. Перша група, пов’язана з тим, що контрагент може виявитися непорядним щодо самого підприємства, зокрема, не здійснюватиме оплату, не відвантажуватиме своєчасно товар, не виконає якісно роботу або не дотримуватиметься інших зобов’язань. Усі ці ризики є невід’ємною частиною функціювання підприємництва. Друга група ризиків передбачає, що контрагент може виявляти свою неповагу стосовно держави, тобто не дотримуватиметься вимог законодавства. Зокрема, ідеться про такі  поширені в Україні явища, як-от: неоформлення у штат працівників, виплата заробітних плат «у конвертах», мінімізація оподаткування, або й набагато серйозніші  речі, а саме: контрабанду, корупцію, відмивання коштів чи навіть фінансування тероризму.

Володимир Забудський у своєму виступі докладно схарактеризував можливі податкові (найпоширеніші у практиці РБО) та неподаткові наслідки співпраці з недобросовісними контрагентами.

Так, податкові, на думку спікера, виявляються через:

  • зупинення реєстрації податкової накладної чи розрахунку коригування;
  • включення до переліку ризикових платників податків;
  • донарахування за результатами податкової перевірки;
  • труднощі з бюджетним відшкодуванням ПДВ.

Неподаткові ж ризики розкриваються через:

  • інтерес із боку правоохоронців;
  • увагу з боку інших контролюючих органів;
  • питання фінансового моніторингу;
  • потрапляння у санкційні списки.

За результатами обговорення інспектори виокремили основні інструменти та процеси, які підприємство може використовувати й запроваджувати, аби здійснювати ефективний моніторинг потенційних та поточних контрагентів із точки зору безпечної співпраці.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2021 - Вісник;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування