"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ сприятиме розвитку альтернативного врегулювання спорів

Комітет з питань медіації реорганізовано у Комітет з питань альтернативного врегулювання спорів (АВС), який займатиметься розвитком усіх видів досудового та позасудового порядку врегулювання спорів.
Зокрема, оновлений Комітет консолідуватиме спільноту адвокатів із спеціалізацією у сфері альтернативного врегулювання спорів; співпрацюватиме з арбітражними інституціями та центрами медіації; а також готуватиме аналітику, методичні матеріали та огляди судової практики.
Розпорядженням Голови НААУ, РАУ Головою Комітету з питань АВС призначено адвоката, арбітра, партнера та голову арбітражної практики INTEGRITES - Олену Перепелинську. До цього майже 5 років Комітет з питань медіації очолював адвокат Владислав Ситюк, який зробив вагомий внесок у розвиток медіації в Україні.
Новопризначена Голова Комітету є членом Міжнародного арбітражного суду Міжнародної торговельної палати (ICC) та Арбітражного суду Ташкентського міжнародного арбітражного центру (TIAC), Президії Міжнародного арбітражного (третейського) суду «Палата арбітрів», Президентом Української Арбітражної Асоціації, Членом Королівського інституту арбітрів Великобританії (FCIArb), а також членом Глобального Керівного Комітету ініціативи за рівне представлення жінок в арбітражі (ERA-Pledge).
«Один з 10 ключових індикаторів у рейтингу Світового банку Doing Business - Enforcing contracts, за яким оцінюються час та витрати для вирішення комерційного спору, а також якість відповідної процедури. Позиції України за цим індикатором безпосередньо залежать як від ефективності судових процедур, так і від успішного використання усіх видів альтернативного врегулювання спорів. Україна намагається покращити цей індикатор через судову реформу, що безумовно потребує багато часу і зусиль. Тому поки ця реформа триває, адвокатська спільнота може сприяти розвитку в Україні досудового та позасудового порядку врегулювання спорів за допомогою АВС, зокрема шляхом більш активного їх використання самими адвокатами та їх клієнтами», — зазначає Олена Перепелинська.
Ближчим часом Комітет з питань АВС зосередиться на аналізі концепції альтернативного вирішення спорів, практичному аспекті його застосування та ефективності у правовій системі України. Комітет відкритий до співпраці з адвокатами і запрошує до участі у своїх активностях.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.