"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ сприятиме розвитку альтернативного врегулювання спорів

Комітет з питань медіації реорганізовано у Комітет з питань альтернативного врегулювання спорів (АВС), який займатиметься розвитком усіх видів досудового та позасудового порядку врегулювання спорів.
Зокрема, оновлений Комітет консолідуватиме спільноту адвокатів із спеціалізацією у сфері альтернативного врегулювання спорів; співпрацюватиме з арбітражними інституціями та центрами медіації; а також готуватиме аналітику, методичні матеріали та огляди судової практики.
Розпорядженням Голови НААУ, РАУ Головою Комітету з питань АВС призначено адвоката, арбітра, партнера та голову арбітражної практики INTEGRITES - Олену Перепелинську. До цього майже 5 років Комітет з питань медіації очолював адвокат Владислав Ситюк, який зробив вагомий внесок у розвиток медіації в Україні.
Новопризначена Голова Комітету є членом Міжнародного арбітражного суду Міжнародної торговельної палати (ICC) та Арбітражного суду Ташкентського міжнародного арбітражного центру (TIAC), Президії Міжнародного арбітражного (третейського) суду «Палата арбітрів», Президентом Української Арбітражної Асоціації, Членом Королівського інституту арбітрів Великобританії (FCIArb), а також членом Глобального Керівного Комітету ініціативи за рівне представлення жінок в арбітражі (ERA-Pledge).
«Один з 10 ключових індикаторів у рейтингу Світового банку Doing Business - Enforcing contracts, за яким оцінюються час та витрати для вирішення комерційного спору, а також якість відповідної процедури. Позиції України за цим індикатором безпосередньо залежать як від ефективності судових процедур, так і від успішного використання усіх видів альтернативного врегулювання спорів. Україна намагається покращити цей індикатор через судову реформу, що безумовно потребує багато часу і зусиль. Тому поки ця реформа триває, адвокатська спільнота може сприяти розвитку в Україні досудового та позасудового порядку врегулювання спорів за допомогою АВС, зокрема шляхом більш активного їх використання самими адвокатами та їх клієнтами», — зазначає Олена Перепелинська.
Ближчим часом Комітет з питань АВС зосередиться на аналізі концепції альтернативного вирішення спорів, практичному аспекті його застосування та ефективності у правовій системі України. Комітет відкритий до співпраці з адвокатами і запрошує до участі у своїх активностях.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.