Подальші непродумані реформи можуть зруйнувати судову систему – Лідія Ізовітова | НААУ

Подальші непродумані реформи можуть зруйнувати судову систему – Лідія Ізовітова

Різне
14:27 Пт 05.02.21 1500 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова взяла участь в онлайн-обговоренні проекту Щорічної доповіді про стан незалежності судової влади в Україні, яку готує Вища рада правосуддя у співпраці з органами суддівського врядування та професійними партнерськими організаціями.

НААУ підтримує діалог з Вищою радою правосуддя у питаннях зміцнення незалежності суддів і звертає увагу на ті системні проблеми, які потребують нагального вирішення. Серед таких проблем Лідія Ізовітова назвала необхідність зменшення судового збору та гострий кадровий дефіцит у судовій владі.

«Від імені адвокатури я звертаю увагу на необхідність сьогодні зменшити розмір судового збору. Якщо Міністерство фінансів розраховувало, що у такий спосіб буде наповнюватися бюджет і зменшиться кількість суддів, адже буде менше позовів, то є і зворотній бік – люди, юридичні особи потерпають від того, що не мають судового захисту. Вони збідніли і не можуть звернутися до суду. Ми, адвокати, звертаємо увагу Вищої ради правосуддя на відтік суддів, який також призводить до того, що люди не мають можливості вирішити свій спір,  не мають дієвого судового захисту. З цим треба терміново щось робити», - переконана Лідія Ізовітова.

Коментуючи перебіг судової реформи, Голова НААУ наголосила на тому, що подальші спроби внесення кардинальних змін у законодавство про судоустрій несуть ризики тотального зруйнування судової системи.

«Суспільство вже втомилося від кількості реформ судової системи. Якщо ідеться про удосконалення, це одне. Але якщо іде мова про чергове реформування, то ми можемо взагалі розвалити всю судову систему, яка сьогодні дуже мало захищена, яка стала не стійкою, слабкою. Ми всі,  учасники правосуддя, маємо подбати про зміцнення судової гілки влади», - закликала Голова НААУ.

Вона нагадала, що за умов непрацюючої ВККСУ тривають постійні спроби змінювати законодавство про спосіб формування цього органу, які не можуть бути прийнятними.

«ВККС має запрацювати, проте ми весь час спостерігаємо за новелами в законодавстві. Ми  дуже стурбовані певними конкурсними комісіями, їхнім наповненням, особливо комісіями у складі міжнародних експертів. Неможливо національні суди оцінювати за участю іноземних громадян», - вважає Голова НААУ.

Лідія Ізовітова також висловилася на підтримку розширення повноважень ВРП та гарантій незалежності членів Ради. Зокрема, ВРП варто надати право законодавчої ініціативи, аби посилити роль конституційного органу суддівського врядування у формуванні профільного законодавства. Також, за словам Лідії Ізовітової, варто подовжити терміни розгляду дисциплінарних проваджень щодо суддів, що дасть можливості для більш якісного розгляду та посилить гарантії незалежності суддів.

Нагадаємо, у листопаді-грудні 2020 року НААУ та ВРП виступили співорганізаторами серії національних дискусій "Доступ до правосуддя: реалії та перспективи". Під час цих заходів були обговорені стратегічні питання реалізації судової реформи, роль професійних спільнот у розробці законодавства про судоустрій та адвокатуру, конституційні аспекти участі міжнародних експертів у формуванні органів суддівського врядування.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 1381

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 2525

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 2797

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 3261

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 3124

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2154

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3151

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3479

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл