Подальші непродумані реформи можуть зруйнувати судову систему – Лідія Ізовітова | НААУ

Подальші непродумані реформи можуть зруйнувати судову систему – Лідія Ізовітова

Різне
14:27 Пт 05.02.21 1585 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова взяла участь в онлайн-обговоренні проекту Щорічної доповіді про стан незалежності судової влади в Україні, яку готує Вища рада правосуддя у співпраці з органами суддівського врядування та професійними партнерськими організаціями.

НААУ підтримує діалог з Вищою радою правосуддя у питаннях зміцнення незалежності суддів і звертає увагу на ті системні проблеми, які потребують нагального вирішення. Серед таких проблем Лідія Ізовітова назвала необхідність зменшення судового збору та гострий кадровий дефіцит у судовій владі.

«Від імені адвокатури я звертаю увагу на необхідність сьогодні зменшити розмір судового збору. Якщо Міністерство фінансів розраховувало, що у такий спосіб буде наповнюватися бюджет і зменшиться кількість суддів, адже буде менше позовів, то є і зворотній бік – люди, юридичні особи потерпають від того, що не мають судового захисту. Вони збідніли і не можуть звернутися до суду. Ми, адвокати, звертаємо увагу Вищої ради правосуддя на відтік суддів, який також призводить до того, що люди не мають можливості вирішити свій спір,  не мають дієвого судового захисту. З цим треба терміново щось робити», - переконана Лідія Ізовітова.

Коментуючи перебіг судової реформи, Голова НААУ наголосила на тому, що подальші спроби внесення кардинальних змін у законодавство про судоустрій несуть ризики тотального зруйнування судової системи.

«Суспільство вже втомилося від кількості реформ судової системи. Якщо ідеться про удосконалення, це одне. Але якщо іде мова про чергове реформування, то ми можемо взагалі розвалити всю судову систему, яка сьогодні дуже мало захищена, яка стала не стійкою, слабкою. Ми всі,  учасники правосуддя, маємо подбати про зміцнення судової гілки влади», - закликала Голова НААУ.

Вона нагадала, що за умов непрацюючої ВККСУ тривають постійні спроби змінювати законодавство про спосіб формування цього органу, які не можуть бути прийнятними.

«ВККС має запрацювати, проте ми весь час спостерігаємо за новелами в законодавстві. Ми  дуже стурбовані певними конкурсними комісіями, їхнім наповненням, особливо комісіями у складі міжнародних експертів. Неможливо національні суди оцінювати за участю іноземних громадян», - вважає Голова НААУ.

Лідія Ізовітова також висловилася на підтримку розширення повноважень ВРП та гарантій незалежності членів Ради. Зокрема, ВРП варто надати право законодавчої ініціативи, аби посилити роль конституційного органу суддівського врядування у формуванні профільного законодавства. Також, за словам Лідії Ізовітової, варто подовжити терміни розгляду дисциплінарних проваджень щодо суддів, що дасть можливості для більш якісного розгляду та посилить гарантії незалежності суддів.

Нагадаємо, у листопаді-грудні 2020 року НААУ та ВРП виступили співорганізаторами серії національних дискусій "Доступ до правосуддя: реалії та перспективи". Під час цих заходів були обговорені стратегічні питання реалізації судової реформи, роль професійних спільнот у розробці законодавства про судоустрій та адвокатуру, конституційні аспекти участі міжнародних експертів у формуванні органів суддівського врядування.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Законодавство

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.

10:41 Вт 14.01.25 161
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Гарантії діяльності

Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.

15:36 Пн 13.01.25 2828
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував адвокатський запит

Cудова практика

Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…

Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.

10:41 Пн 13.01.25 1240
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Призначення

Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.

19:51 Пт 10.01.25 636
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине на бізнес?

Дискусія

В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…

З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).

15:14 Пт 10.01.25 474
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Законодавство

Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.

17:27 Чт 09.01.25 1357
Внесок адвоката 2025: як платити

Самоврядування

Внесок адвоката 2025: як платити

Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.

15:25 Ср 08.01.25 7146
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.

12:47 Вт 07.01.25 566

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл