НААУ пропонує особливий порядок ідентифікації та комунікації з адвокатами в ЄСІТС | НААУ

НААУ пропонує особливий порядок ідентифікації та комунікації з адвокатами в ЄСІТС

Різне
17:37 Ср 03.02.21 2607 Переглядів
Версія для друку

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь у засіданні Постійної комісії Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Під час засідання було обговорено проект Положення про єдину судову інформаційно-комунікаційну систему (ЄСІТС).

«Ми уже неодноразово на попередніх зустрічах і з представниками ВРП, і ДСА окреслювали основні проблеми, які були виділені адвокатами при роботі з підсистемою «Електронний суд», зокрема, в  особистому кабінеті користувача підсистеми «Електронний суд» немає можливості ідентифікації особи саме як адвоката; система просто створює кабінет для «фізичної особи», а це серйозний недолік на фоні виключного права адвокатури на представництво осіб в судах; не підтверджено можливість прийняття та генерування повноважень у електронному вигляді; існує невизначеність щодо можливості фіксування та прийняття судами електронних доказів»,  -зазначив Валентин Гвоздій.

Окрім того, існують складнощі при генеруванні та відправці документів у системі; виявлено неоднозначну позицію суддів різних інстанцій до функціонування підсистеми «Електронний суд», а також простежується недовіра користувачів підсистеми, зокрема адвокатів, до ефективності її впровадження.

«Ми вже тривалий час співпрацюємо з ДСА з метою забезпечити синхронізацію інформації з ЄРАУ з підсистемою «Електронний суд». 22 липня 2020 року між НААУ та ДСА було підписано Меморандум про співпрацю. Наразі результатами нашої спільної роботи ми уже на технічному рівні реалізували і закінчуємо тестування таких функцій, як забезпечення перевірки повноважень адвокатів (статусу адвокатів) при використанні інструментів підсистеми «Електронний суд» через Єдиний реєстр адвокатів України; створення окремого функціоналу електронного кабінету підсистеми «Електронний суд» для адвокатів – реєстрація у підсистемі у статусі адвоката, а не просто фізичної особи», - наголосив Валентин Гвоздій.

За його словами, впродовж 2021 року очікується завершення таких проектів, як закріплення за кожним адвокатом «офіційної електронної адреси» (офіційною електронною адресою адвоката вважатиметься кабінет адвоката у ЄРАУ) та забезпечення можливості користуватися підсистемою «Електронний суд» для помічників адвоката.

«Задля успішної реалізації цього проекту для адвокатської спільноти є важливим, щоб у Положенні про ЄСІТС були закріплені визначення та процедури ідентифікації адвокатів у системі. Ми підготували і надали Вам свої пропозиції, і наголошуємо на необхідності врахувати їх при затвердженні фінальної версії документу», - сказав Валентин Гвоздій під час засідання постійної комісії ВРП.

Серед таких пропозицій до обговорюваного проекту Положення, належать, зокрема, запровадження автентифікації особи, яка здійснює адвокатську діяльність як процедури, яка дає змогу підтвердити електронну ідентифікацію адвоката за допомогою Єдиного реєстру адвокатів України. Відтак, ідентифікаційними даними адвоката мають бути номер та дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Також НААУ  пропонує передбачити, аби електронною адресою адвоката в системі ЄСІТС був його особистий онлайн-кабінет. Офіційні електронні адреси адвокатів створюються відповідно до процедури, встановленої у Єдиному реєстрі адвокатів України. Офіційна електронна адреса адвоката відтак має створюватися шляхом синхронізованої роботи підсистеми «Електронний суд» з Єдиним реєстром адвокатів України.

У Положенні також, за пропозицією НААУ, мають бути враховані й інші особливості закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», зокрема, адвокатська таємниця. Також ЄСІТС має передбачати для адвокатів можливість надавати доступ до створених ним проектів документів для перегляду, коригування помічнику адвоката, який виконує доручення адвоката у справах, що знаходяться у провадженні адвоката, крім тих, що належать до процесуальних повноважень (прав та обов’язків) адвоката.

Нагадаємо, Валентин Гвоздій очолює Робочу групу НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 623

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 936

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2199

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2305

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2117

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3131

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3469

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 8001

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл