Лідія Ізовітова: Не можна відновити репресивне правосуддя, де захист грає номінальну роль | НААУ

Лідія Ізовітова: Не можна відновити репресивне правосуддя, де захист грає номінальну роль

Адвокатура
11:03 Пт 18.12.20 1099 Переглядів
Версія для друку

Впродовж 2020 року адвокатура була залучена до найбільш нагальних потреб реформування правосуддя. Зокрема, робота з комітетами Верховної Ради, куди НААУ направляла аналітичні рекомендації, спільна діяльність з ДСА щодо запровадження електронного суду, діалог з органами суддівського врядування щодо доступу до правосуддя.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Ради адвокатів України 18 грудня, яке відбулось в режимі онлайн.

НААУ продовжує просувати ідею, аби ЄРАУ був інтегрований до підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд». А також, згідно Меморандуму з ДСА про співпрацю, втілює й інші напрямки спільної діяльності. 

«При НААУ була створена Робоча група з питань впровадження електронного правосуддя в Україні під керівництвом заступника Голови НААУ, РАУ Валентина Гвоздія. За час її роботи налагоджено діалог з Вищою радою правосуддя, Державною судовою адміністрацією України, ДП «Інформаційні судові системи» з питань електронного правосуддя. Регулярно відбуваються зустрічі і консультації з представниками органів влади для координації зусиль в цьому напрямі. Також Робоча група брала участь у розробці змін до процесуальних кодексів, які стосуються роботи «Електронного суду», - зазначила Лідія Ізовітова.

Важливим вектором діяльності НААУ у 2020 році стала участь у численних онлайн-зустрічах, присвячених роботі правосуддя в умовах пандемії.

«Саме на цих майданчиках, за участю Вищої ради правосуддя, ми відстоювали наше право – право адвокатів на власне здоров’я і безпеку, яке судді почали ігнорувати і використовувати особливості карантину проти адвокатів. Випадки, коли судді не зважали на неможливість адвокатів прибути до суду, в тому числі, і в інший регіон, не вважали хворобу адвоката на COVID поважною причиною неприбуття до суду - не поодинокі. Особливо цю тактику застосовували судді Вищого антикорупційного суду. Цю проблематику ми обговорювали і в ході усних дискусій, і в письмових зверненнях до Ради суддів, власне ВАКС та ВРП», - підкреслила Голова НААУ, РАУ.

У листопаді-грудні 2020 року НААУ стала ініціатором та співорганізатором національної дискусії «Доступ до правосуддя», де в публічному просторі представники адвокатури розкривали причини невдач судової реформи.

«Ми вказали на те, як намагаються повторити спроби залучити міжнародних експертів до формування органів суддівського врядування. Це прямо обмежує право професійних спільнот, які є справжніми представниками суспільства, делегувати своїх представників до ВККСУ і ВРП. На користь цього говорить і рішення КСУ, який вказав на відсутність конституційних основ для створення таких експертних комісій з іноземців при конституційних органах правосуддя», - зауважила Голова НААУ, РАУ.

Лідія Ізовітова додала, що ідея залучати міжнародних експертів до створення органів суддівського самоврядування в Україні не нова. Так був сформований за рекомендаціями Громадської ради міжнародних експертів Вищий антикорупційний суд. І НААУ вважає цей досвід невдалим, адже лише цього року РАУ розглянула численні скарги на дії суддів цього суду і ухвалила не менше 5 рішень, де викладена правова оцінка цим порушенням та запропоновані шляхи для припинення практики тиску на захист.

«Натомість існує думка якоїсь «громадськості», що цей суд – дуже успішний приклад участі іноземців. Це небезпечна маніпуляція. Ми направили до європейського проекту «Право Джастис» всі матеріали – рішення РАУ, звернення до міжнародних інституцій та правоохоронних органів з приводу фактів порушень прав адвокатів суддями ВАКС. Таким чином, фактами, конкретними документами ми готові переконувати будь-кого у тому, що повторювати цей прецедент не варто. Не можна відновити репресивне правосуддя, де захист грає номінальну роль», - вважає Лідія Ізовітова.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1099

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 305

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 583

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 890

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 951

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 637

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 599

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1620

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл