Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Лідія Ізовітова: НААУ - потужна інституція, яка здатна долати нестандартні кризи

Лідія Ізовітова: НААУ - потужна інституція, яка здатна долати нестандартні кризи

Адвокатура
10:37 Пт 18.12.20 790 Переглядів
Версія для друку

Святкове засідання Ради адвокатів України 18 грудня 2020 року з нагоди Дня адвокатури та Дня Святого Миколая розпочалось із вітального слова Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової.

Звертаючись до членів РАУ та голів регіональних органів адвокатського самоврядування, Лідія Ізовітова зауважила, що цьогоріч професійне свято зустрічає майже 60 тисяч адвокатів, а разом з ними – вдячні клієнти, які отримали допомогу, захист їхніх прав у різних складних життєвих обставинах.

Лідія Ізовітова нагадала, як починалась нова сторінка історії української адвокатури. А саме, з прийняття профільного закону 2012 року.

«Наш профільний закон 2012 року надає нам статус і права, за якими ми є рівними з нашими іноземними колегами в європейських правових демократичних державах.  Ми доклали свого часу багато зусиль, аби відстояти цей закон і перешкодити внесенню до нього змін. Ми були абсолютно переконані, що ті зміни могли зруйнувати самоврядну організацію адвокатури і призвести до відступу від європейських стандартів», - зауважила вона.

Адвокатура і сьогодні перебуває в певній турбулентності через нестабільне законодавство та серію непродуманих реформ судової системи, підкреслила Голова НААУ, РАУ. Про це говорять і міжнародні інституції, зокрема, Венеційська комісія. Вирішення цього питання, на її думку, можна знайти лише у професійному діалозі між спільнотами адвокатів, суддів, науковців. А вже далі цей порядок денний мають втілювати парламентарі.

«Ми бачимо, що наслідки перманентної судової реформи - а це насамперед явна кадрова криза судової системи, - уже впливають на наші можливості здійснювати ефективний захист. Тому, звичайно, ми говоримо про адвокатуру в широкому контексті діяльності органів правосуддя. Нам потрібні незалежні суди, стабільне законодавство про судоустрій, чітка робота органів суддівського врядування і професійні судді», - зазначила Лідія Ізовітова.

Вона запевнила, що НААУ готова до такого діалогу і відзначила єдність адвокатської спільноти у відстоюванні професійних інтересів.

«Ми принципові у тому, щоб не повернутися до контролю з боку держави. Ми завжди будемо відстоювати кожного адвоката, чиї права порушено, на кого здійснено фізичний напад або інформаційну атаку. Впродовж цього року, який майже весь – карантинний, ми самостійно справилися і не зрадили місії нашої професії. Люди не залишилися беззахисними. У нас потужна інституція, яка здатна долати і такі нестандартні кризи. Ми гідно її проходимо, як би важко нам не було. В новому році  я хочу всім побажати, щоб ми не втрачали цього відчуття нашої солідарності і єдності. Щоб ми не втомлювалися надавати один одному допомогу, пораду, і мали безліч приводів пишатися тим, яку професію ми обрали, аби присвятити їй життя», - наголосила Лідія Ізовітова.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Вестник:№1-2 січень-лютий 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл