Участь міжнародних експертів у формуванні ВККС суперечить незалежності судової влади – Володимир Мацко | НААУ

Участь міжнародних експертів у формуванні ВККС суперечить незалежності судової влади – Володимир Мацко

Різне
14:15 Чт 10.12.20 2009 Переглядів
Версія для друку

Суспільство, в тому числі і адвокатська спільнота, потребує перезапуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів, але без міжнародних експертів.

Таку думку висловив координатор «UNBA NextGen» в м. Одеса Володимир Мацко під час Третьої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».

Він підкреслив, що головною умовою будь-яких змін у судовій системі має бути принцип незалежності судів. Натомість, участь міжнародних експертів у формуванні ВАКС може похитнути цей принцип.

«Якщо будуть залучені певні міжнародні організації, про незалежність судової гілки влади можна буде забути. І ми маємо досить яскравий досвід, коли була сформована Громадська рада доброчесності, яка здебільшого блокувала прийняття певних рішень і досить вибірково підходила до процедури призначення суддів. Тому, якщо ми дійсно хочемо реформувати судову систему, нам не потрібні будь-які міжнародні втручання. У нас є досить багато своїх фахівців, які можуть долучитися до цієї роботи», - переконаний Володимир Мацко.

Він звернув увагу і на те, що до розробки законопроектів щодо реформування судової системи майже не залучаються безпосередні учасники цих змін.

«У нас основна проблема полягає в тому, що законопроекти, які стосуються реформування судової гілки влади, розробляються фахівцями, які не працювали в цій системі і не знають цих особливостей, або розробляються теоретиками, які не знають реальних проблем, які існують сьогодні», - сказав координатор Молодіжного комітету НААУ в Одесі.

На думку Володимира Мацка, прикладом виключення фахівців з реформування судової системи є і уповільнений перехід до електронного судочинства в країні.

«Я не бачу жодних проблем внести відповідні зміни до процесуальних Кодексів, які передбачатимуть певний обмін процесуальними документами за допомогою електронних засобів зв’язку. Сьогодні це досить широко впроваджується. Прикладом є Господарський суд Одеської області, Одеський окружний адміністративний суд, Київський районний суд в м. Одеса тощо, які впроваджують не тільки сповіщення сторін за допомогою е-mail, а й надсилають матеріли справи адвокатам для ознайомлення і підготовки до участі у суді. Питання лише в тому – чи реально потрібні такі зміни? Думаю, що більшості політичних сил такі зміни не потрібні. Тому, на жаль, Робочі групи парламенту формуються таким чином, що до них досить рідко входять фахівці і практики, які бачать проблематику судової системи», - зауважив Володимир Мацко.

Також під час національної дискусії він підняв питання щодо статусу суддів спеціалізованих вищих судів, яке виникло внаслідок безсистемних змін на найвищому рівні судової системи. На сьогодні до ЄСПЛ надійшло більше 20 заяв від суддів цих судів, і для іміджу України це не буде досить позитивно, зазначив Володимир Мацко.

Нагадаємо, 10 грудня відбулася Третя національна дискусія "Доступ до правосуддя: реалії та перспективи". У заході взяли участь Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, Президент Спілки адвокатів України, Голова Комітету з питань БПД, що діє у складі НААУ, член Комісії з питань правової реформи Олександр Дроздов та адвокат, координатор UNBA - NextGen в м. Одеса Володимир Мацко, заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, суддя Господарського суду Одеської області, голова правління ГО «Асоціація розвитку суддівського самоврядування України» Дмитро Бездоля, суддя Вищого спеціалізованого суду України, представник ГО «Асоціація суддів України» Єлізавета Євграфова, судді Верховного суду України Галина Канигіна, Богдан Пошва, суддя ВАСУ Світлана Головчук, член ГО «Всеукраїнська асоціація суддів у відставці» Олександр Ситніков та інші.

Популярні новини

Сайт НААУ підлаштували під потреби слабозорих

Підтримка

Сайт НААУ підлаштували під потреби слабозорих

До Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня, офіційний сайт Національної асоціації адвокатів України став зручним для перегляду інформації тими громадянами, що мають поганий зір.

16:46 Вт 03.12.24 183
Оголошено переможців Турніру із судових дебатів

Привітання

Оголошено переможців Турніру із судових дебатів

Завершився суперфінал III Турніру із судових дебатів серед студентів-юристів 3-4-х курсів ступеня «Бакалавр» та «Магістр», організований Національною асоціацією адвокатів України.

14:41 Вт 03.12.24 337
Підвищення податків: як вижити бізнесу?

Дискусія

Підвищення податків: як вижити бізнесу?

1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?

13:38 Вт 03.12.24 377
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів запропонували у НААУ

Законодавство

Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…

Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.

17:29 Пн 02.12.24 1576
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики

Навчання

Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики

Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.

14:56 Пн 02.12.24 1689
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року

Видання

Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року

Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року

18:01 Пт 29.11.24 138
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у Держгеокадастрі

Дискусія

Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…

Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?

12:32 Пт 29.11.24 6248
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному

Навчання

Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному

Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?

11:17 Ср 27.11.24 9389

Вестник:№ 11 листопад 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл