Лідія Ізовітова: Ідея звільнення членів ВККС за рішенням цього ж органу позбавить їх незалежності | НААУ

Лідія Ізовітова: Ідея звільнення членів ВККС за рішенням цього ж органу позбавить їх незалежності

Законодавство
20:09 Ср 09.12.20 1025 Переглядів
Версія для друку

Під час Третьої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи» Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова озвучила низку ризиків, які несуть в собі законопроекти щодо реформування системи правосуддя. Зокрема, законопроект №3711 та альтернативні законопроекти, які було подано до парламенту.

Так, Лідія Ізовітова вважає, що в разі, коли Уповноважений з прав людини призначатиме три члени Конкурсної комісії в разі непризначення їх міжнародними установами – є загрозою розповсюдження політичної корупції.

«Не секрет, що призначення парламентом Уповноваженого з справ людини майже завжди є результатом політичних домовленостей певних політичних сил. Робимо висновок, що більшість у таку Конкурсну комісію з відбору членів ВККС може здобути одна політична сила, саме та, від якої призначений Уповноважений з прав людини. Отже, одна політична сила зможе корупційно формувати судову владу в Україні. Це ще один ризик у формуванні ВККС», - зазначила Голова НААУ, РАУ.

Крім того, Лідія Ізовітова вбачає у рекомендації щодо звільнення членів ВАКС за рішенням цього ж органу ризик розправи з «неугодними».

«Немає питань, коли людина подає заяву на відставку за власним бажанням або через стан здоров’я. Але коли збирається колектив, який не призначав цю особу, і вносить рекомендації про звільнення члена ВККС, бо якимсь чином він їм не подобається: можливо, не так голосує чи має свою окрему думку – це неприпустимо. І звільнити його мусить ВРП. При цьому, в законі не зазначено, що ВРП має однозначно погодитися з такою рекомендацією ВККС чи може заперечити і відхилити її. Це дуже небезпечне явище для нашого суспільства», - переконана Лідія Ізовітова.

Нагадаємо, 9 грудня відбулася Третя національна дискусія «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». В ході заходу йшлося про результати судової реформи та шляхи вирішення проблем, які виникли внаслідок попередніх непродуманих змін. Під час першої дискусії було обговорено можливості повернути на перехідний період попередній склад ВККС, повноваження якого було припинено у листопаді 2019 року.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 692

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2136

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2391

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3836

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13495

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл