"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Лідія Ізовітова: Ідея звільнення членів ВККС за рішенням цього ж органу позбавить їх незалежності

Під час Третьої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи» Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова озвучила низку ризиків, які несуть в собі законопроекти щодо реформування системи правосуддя. Зокрема, законопроект №3711 та альтернативні законопроекти, які було подано до парламенту.
Так, Лідія Ізовітова вважає, що в разі, коли Уповноважений з прав людини призначатиме три члени Конкурсної комісії в разі непризначення їх міжнародними установами – є загрозою розповсюдження політичної корупції.
«Не секрет, що призначення парламентом Уповноваженого з справ людини майже завжди є результатом політичних домовленостей певних політичних сил. Робимо висновок, що більшість у таку Конкурсну комісію з відбору членів ВККС може здобути одна політична сила, саме та, від якої призначений Уповноважений з прав людини. Отже, одна політична сила зможе корупційно формувати судову владу в Україні. Це ще один ризик у формуванні ВККС», - зазначила Голова НААУ, РАУ.
Крім того, Лідія Ізовітова вбачає у рекомендації щодо звільнення членів ВАКС за рішенням цього ж органу ризик розправи з «неугодними».
«Немає питань, коли людина подає заяву на відставку за власним бажанням або через стан здоров’я. Але коли збирається колектив, який не призначав цю особу, і вносить рекомендації про звільнення члена ВККС, бо якимсь чином він їм не подобається: можливо, не так голосує чи має свою окрему думку – це неприпустимо. І звільнити його мусить ВРП. При цьому, в законі не зазначено, що ВРП має однозначно погодитися з такою рекомендацією ВККС чи може заперечити і відхилити її. Це дуже небезпечне явище для нашого суспільства», - переконана Лідія Ізовітова.
Нагадаємо, 9 грудня відбулася Третя національна дискусія «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». В ході заходу йшлося про результати судової реформи та шляхи вирішення проблем, які виникли внаслідок попередніх непродуманих змін. Під час першої дискусії було обговорено можливості повернути на перехідний період попередній склад ВККС, повноваження якого було припинено у листопаді 2019 року.
Популярні новини

Cудова практика
Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики
З моменту повномасштабного вторгнення законодавство у сфері мобілізації неодноразово змінювалося. Тож застосування старих і нових норм постійно викликає запитання. Що вважати належним оповіщенням? Коли повістка вважається врученою? Чи достатньо повідомлення у Viber? Чи можна виїхати з місця проживання без погодження з ТЦК?

Законодавство
НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду…
Аби посилити інституційну спроможність Агентства з розшуку та менеджменту активів, у Верховній Раді запропонували внести низку змін до профільного закону. Відповідний проект №12374-д від 10.02.2025 вже пройшов перше читання, але потребує доопрацювання.

БПД
Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект
Якщо адвокат звернувся до регіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги із заявою про припинення дії отриманого раніше доручення, він має поінформувати про це свого клієнта.

Дискусія
Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і…
Проект нового Трудового кодексу України покликаний модернізувати трудове законодавство, адаптувати його до сучасних умов ринку праці та європейських стандартів. Однак, низка положень викликає питання як серед юристів, так і серед роботодавців і працівників.

Гарантії діяльності
«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального…
Нещодавно Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката — міжнародний договір, що гарантує незалежність, безпеку та самоврядність адвокатів. Останні називають його ключовим кроком для зміцнення верховенства права. Але що це означає на практиці, чому конвенція має надзвичайну цінність, — на ці та інші питання ведучого «Факти ICTV» відповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин ГВОЗДІЙ.

Навчання
Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога
Адвокатська діяльність в умовах війни передбачає високе емоційне навантаження, постійний стрес і невизначеність. Тривожність стає супутником багатьох правників, впливаючи на концентрацію, ухвалення рішень і загальне самопочуття. Як розпізнати тривожний стан, навчитися з ним працювати та розвинути психологічну стійкість?

Гарантії діяльності
Українська адвокатура формує світові стандарти правозахисту, -…
Лідерство України в підготовці Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката підтверджує високий рівень розвитку правової культури нашої держави, розуміння ключової ролі адвокатури в утвердженні прав людини та принципів демократії.

Різне
«Натхнення» в адвокатурі: коли право зустрічається з мистецтвом
У рамках мистецького проекту «Advocacy Art» у Національній асоціації адвокатів України з 3 до 14 березня пройшла виставка художніх робіт адвокатів «Натхнення».