Вирішення кадрового дефіциту має стати нагальним пріоритетом судової реформи – Сергій Вилков | НААУ

Вирішення кадрового дефіциту має стати нагальним пріоритетом судової реформи – Сергій Вилков

Законодавство
13:51 Вт 01.12.20 2416 Переглядів
Версія для друку

Судова реформа перетворилася на процес без мети, проте, її першим пріоритетом має стати негайне призначення суддів на вакантні посади.

На цьому наголосив Голова ВКДКА Сергій Вилков під час другої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Відео виступу можна переглянути тут.

«Ніщо так не зупиняє країну, як реформування. Потрібно якнайшвидше поставити крапку в процедурах і в найкоротші терміни обрати суддів, щоб люди мали своєчасний доступ до правосуддя», - сказав Голова ВКДКА.

Сергій Вилков закликав владу здійснювати не декларативні, а реальні зміни, щоб суди могли безперебійно здійснювати правосуддя у межах стабільного законодавства.

«У нас був Верховний суд України – зараз Верховний суд без приставки «України», був Генеральний прокурор України – зараз Офіс Генпрокурора. Але реально нічого не змінилося. Тому треба прийняти однозначне рішення, що ми зупиняємося на якійсь точці відліку, і встановити відповідні строки, щоб закінчити реформу. Напевно, давно потрібно нашій владі повернутися обличчям до людей. Інакше люди відвернуться теж», - підсумував Сергій Вилков.

Голова ВКДКА також висловився за те, щоб процес формування судів та органів суддівського врядування був прозорим. Якщо ідеться про участь міжнародних експертів, то інформація про них має бути доступною для суспільства і професійних спільнот.

«Я, як практикуючий адвокат і громадянин, ставлю собі запитання – кому вигідне постійне реформування судів в Україні? Очевидно, що все почалось з 2014 року, коли вулиця почала диктувати свою волю суддям. Хтось приходив в судові засідання, залякував суддів, а в подальшому з’явились якісь експерти. І я впевнений, що українське суспільство має знати, що це за експерти, їхню репутацію, хто їх фінансує і хто їх представляє – транснаціональні корпорації, якісь держави чи окремі люди. На жаль, до сьогодні ми це не знаємо напевне», - сказав Сергій Вилков.

Він зауважив, що участь таких міжнародних експертів у формуванні ВАКС вплинула на якість правосуддя в цьому суді.

«На мій погляд, створення Вищого антикорупційного суду – це величезна ганьба, а не величезна заслуга, як було сказано одним міжнародним експертом на минулій дискусії. Рівень знань суддів ВАКС уже на початковому етапі недостатній. Наприклад, перша справа, яку вони почали розглядати – справа суддів Голосіївського суду. Адвокат не з’явився в це судове засідання, адже не був попереджений вчасно, але на нього надійшла скарга від суддів в регіональну КДКА. Тому я повністю погоджуюсь зі своїми колегами, що всі вимоги до відбору суддів, які встановили іноземні експерти, змінили їхній підхід як до правосуддя, так і до людей в цілому», - вважає Голова ВКДКА.

Нагадаємо, 30 листопада відбулася друга національна дискусія «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Захід провели спільно НААУ та Вища рада правосуддя. Однією з центральних тем обговорення стала роль міжнародних експертів у формуванні органів суддівського врядування в Україні. Повне відео заходу можна переглянути тут

 

 

Популярні новини

БПД

Для припинення надання БВПД зʼявилася нова підстава

Відсьогодні, надання безоплатної вторинної правничої допомоги припинятиметься за рішенням центру з надання безоплатної правничої допомоги в тому числі у разі, якщо кримінальне провадження, в якому особі надається безоплатна вторинна правнича допомога, зупинено.

17:57 Пт 28.06.24 3056

Етика

Практикуючий адвокат працював у прокуратурі: порушено справу

Проти адвоката, який працював на посаді інспектора у прокуратурі та одночасно отримував доручення від системи безоплатної правничої допомоги і виконував їх у суді, порушено дисциплінарну справу.

15:07 Пт 28.06.24 3336

Видання

Публікуємо Вісник НААУ за червень 2024 року

Вісник НААУ за червень 2024 року доступний на сайті.

14:36 Пт 28.06.24 122

Привітання

Привітання з Днем Конституції України

Шановні колеги!

9:53 Пт 28.06.24 4329

Cудова практика

Чи може адвокат бути безробітним, з’ясує Велика Палата

Коли особа не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування, вона може набути статусу безробітного та отримувати допомогу по безробіттю. Але ставлення до адвоката, як самозайнятої особи, сьогодні неоднозначне.

9:13 Пт 28.06.24 3790

Привітання

НААУ відзначила представника Посольства України в Угорщині

Другого секретаря Консульського відділу Посольства України в Угорщині Галину Терпяк нагороджено почесною відзнакою Національної асоціації адвокатів України Третього ступеня.

15:21 Чт 27.06.24 4776

Призначення

До правління EYBA увійшли два українських адвокати

У зв’язку із завершенням річної каденції, президент Європейської асоціації молодих адвокатів (European Young Bar Association) Сергій Барбашин перейшов на позицію Immediate Past President. Його заступниця (по Молодіжному Комітету НААУ) Юлія Сергет була обрана секретарем EYBA.

14:37 Чт 27.06.24 4834

Cудова практика

Коли відсутність адвоката не впливає на допустимість доказів,…

Хоча під час проведення огляду місця події не був присутній захисник, за обставин кримінальної справи у Верховного Суду не знайшлось підстав вважати, що виявлені речові докази були отримані саме внаслідок відсутності адвоката.

13:12 Чт 27.06.24 4914

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл