Вирішення кадрового дефіциту має стати нагальним пріоритетом судової реформи – Сергій Вилков | НААУ

Вирішення кадрового дефіциту має стати нагальним пріоритетом судової реформи – Сергій Вилков

Законодавство
13:51 Вт 01.12.20 2214 Переглядів
Версія для друку

Судова реформа перетворилася на процес без мети, проте, її першим пріоритетом має стати негайне призначення суддів на вакантні посади.

На цьому наголосив Голова ВКДКА Сергій Вилков під час другої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Відео виступу можна переглянути тут.

«Ніщо так не зупиняє країну, як реформування. Потрібно якнайшвидше поставити крапку в процедурах і в найкоротші терміни обрати суддів, щоб люди мали своєчасний доступ до правосуддя», - сказав Голова ВКДКА.

Сергій Вилков закликав владу здійснювати не декларативні, а реальні зміни, щоб суди могли безперебійно здійснювати правосуддя у межах стабільного законодавства.

«У нас був Верховний суд України – зараз Верховний суд без приставки «України», був Генеральний прокурор України – зараз Офіс Генпрокурора. Але реально нічого не змінилося. Тому треба прийняти однозначне рішення, що ми зупиняємося на якійсь точці відліку, і встановити відповідні строки, щоб закінчити реформу. Напевно, давно потрібно нашій владі повернутися обличчям до людей. Інакше люди відвернуться теж», - підсумував Сергій Вилков.

Голова ВКДКА також висловився за те, щоб процес формування судів та органів суддівського врядування був прозорим. Якщо ідеться про участь міжнародних експертів, то інформація про них має бути доступною для суспільства і професійних спільнот.

«Я, як практикуючий адвокат і громадянин, ставлю собі запитання – кому вигідне постійне реформування судів в Україні? Очевидно, що все почалось з 2014 року, коли вулиця почала диктувати свою волю суддям. Хтось приходив в судові засідання, залякував суддів, а в подальшому з’явились якісь експерти. І я впевнений, що українське суспільство має знати, що це за експерти, їхню репутацію, хто їх фінансує і хто їх представляє – транснаціональні корпорації, якісь держави чи окремі люди. На жаль, до сьогодні ми це не знаємо напевне», - сказав Сергій Вилков.

Він зауважив, що участь таких міжнародних експертів у формуванні ВАКС вплинула на якість правосуддя в цьому суді.

«На мій погляд, створення Вищого антикорупційного суду – це величезна ганьба, а не величезна заслуга, як було сказано одним міжнародним експертом на минулій дискусії. Рівень знань суддів ВАКС уже на початковому етапі недостатній. Наприклад, перша справа, яку вони почали розглядати – справа суддів Голосіївського суду. Адвокат не з’явився в це судове засідання, адже не був попереджений вчасно, але на нього надійшла скарга від суддів в регіональну КДКА. Тому я повністю погоджуюсь зі своїми колегами, що всі вимоги до відбору суддів, які встановили іноземні експерти, змінили їхній підхід як до правосуддя, так і до людей в цілому», - вважає Голова ВКДКА.

Нагадаємо, 30 листопада відбулася друга національна дискусія «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Захід провели спільно НААУ та Вища рада правосуддя. Однією з центральних тем обговорення стала роль міжнародних експертів у формуванні органів суддівського врядування в Україні. Повне відео заходу можна переглянути тут

 

 

Популярні новини

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 458

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 711

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 849

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 578

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 514

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1523

Адвокатура

Європейські юристи вивчатимуть досвід українського електронного…

Україна сьогодні має унікальні технологічні рішення у сфері судочинства. Тож інформаційне та наукове співробітництво в процесі її інтеграції до європейської спільноти може стати корисним для юристів усіх країн.

12:53 Ср 31.05.23 512

Анонси

Адвокатам пояснять алгоритм захисту прав дітей у спорах щодо…

8 червня 2023 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему: «Спори про стягнення додаткових витрат на дитину: на що звертати увагу для досягнення позитивного результату?».

16:46 Вт 30.05.23 770

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл