Вирішення кадрового дефіциту має стати нагальним пріоритетом судової реформи – Сергій Вилков | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Вирішення кадрового дефіциту має стати нагальним пріоритетом судової реформи – Сергій Вилков

Законодавство
13:51 Вт 01.12.20 2696 Переглядів
Версія для друку

Судова реформа перетворилася на процес без мети, проте, її першим пріоритетом має стати негайне призначення суддів на вакантні посади.

На цьому наголосив Голова ВКДКА Сергій Вилков під час другої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Відео виступу можна переглянути тут.

«Ніщо так не зупиняє країну, як реформування. Потрібно якнайшвидше поставити крапку в процедурах і в найкоротші терміни обрати суддів, щоб люди мали своєчасний доступ до правосуддя», - сказав Голова ВКДКА.

Сергій Вилков закликав владу здійснювати не декларативні, а реальні зміни, щоб суди могли безперебійно здійснювати правосуддя у межах стабільного законодавства.

«У нас був Верховний суд України – зараз Верховний суд без приставки «України», був Генеральний прокурор України – зараз Офіс Генпрокурора. Але реально нічого не змінилося. Тому треба прийняти однозначне рішення, що ми зупиняємося на якійсь точці відліку, і встановити відповідні строки, щоб закінчити реформу. Напевно, давно потрібно нашій владі повернутися обличчям до людей. Інакше люди відвернуться теж», - підсумував Сергій Вилков.

Голова ВКДКА також висловився за те, щоб процес формування судів та органів суддівського врядування був прозорим. Якщо ідеться про участь міжнародних експертів, то інформація про них має бути доступною для суспільства і професійних спільнот.

«Я, як практикуючий адвокат і громадянин, ставлю собі запитання – кому вигідне постійне реформування судів в Україні? Очевидно, що все почалось з 2014 року, коли вулиця почала диктувати свою волю суддям. Хтось приходив в судові засідання, залякував суддів, а в подальшому з’явились якісь експерти. І я впевнений, що українське суспільство має знати, що це за експерти, їхню репутацію, хто їх фінансує і хто їх представляє – транснаціональні корпорації, якісь держави чи окремі люди. На жаль, до сьогодні ми це не знаємо напевне», - сказав Сергій Вилков.

Він зауважив, що участь таких міжнародних експертів у формуванні ВАКС вплинула на якість правосуддя в цьому суді.

«На мій погляд, створення Вищого антикорупційного суду – це величезна ганьба, а не величезна заслуга, як було сказано одним міжнародним експертом на минулій дискусії. Рівень знань суддів ВАКС уже на початковому етапі недостатній. Наприклад, перша справа, яку вони почали розглядати – справа суддів Голосіївського суду. Адвокат не з’явився в це судове засідання, адже не був попереджений вчасно, але на нього надійшла скарга від суддів в регіональну КДКА. Тому я повністю погоджуюсь зі своїми колегами, що всі вимоги до відбору суддів, які встановили іноземні експерти, змінили їхній підхід як до правосуддя, так і до людей в цілому», - вважає Голова ВКДКА.

Нагадаємо, 30 листопада відбулася друга національна дискусія «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Захід провели спільно НААУ та Вища рада правосуддя. Однією з центральних тем обговорення стала роль міжнародних експертів у формуванні органів суддівського врядування в Україні. Повне відео заходу можна переглянути тут

 

 

Популярні новини

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 352
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 268
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 335
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 361
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 450
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний кодекс

Дискусія

Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…

Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

17:52 Чт 10.07.25 298
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування ВККС – круглий стіл

Дискусія

Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…

Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

9:57 Чт 10.07.25 432
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Законодавство

Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.

10:23 Ср 09.07.25 256

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл