Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Участь міжнародних експертів у формуванні ВАКС є невдалим досвідом для України – Лідія Ізовітова

Участь міжнародних експертів у формуванні ВАКС є невдалим досвідом для України – Лідія Ізовітова

Cудова практика 19:02 Пн 23.11.20 1408 Переглядів Версія для друку

Участь міжнародних експертів у формуванні Вищого антикорупційного суду – це невдалий досвід для України.

Таку думку висловила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час національної дискусії на тему: «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», організованої Вищою радою правосуддя.

Обговорюючи залучення міжнародних експертів до формування органів правосуддя, Лідія Ізовітова заперечила тезу провідного міжнародного експерта правосуддя Проекту «Pravo-Justice» Анни Адамскої-Галант про те, що «Україна має гарний досвід участі міжнародних експертів в процесі створення Вищого антикорупційного суду… і суспільство оцінює функціонування ВАКС позитивно».

«Ми у вашу організацію направимо всю ту кількість звернень, які надійшли від нас – Національної асоціації адвокатів України, в різні міжнародні інституції щодо порушень, які здійснюються суддями ВАКС. І якщо за один рік діяльності вони суцільно порушують законодавство, то я можу стверджувати, що це був невдалий досвід міжнародних експертів», - наголосила Лідія Ізовітова.

При цьому Голова НААУ, РАУ додала, що ніхто не оцінить діяльність ВАКС краще за безпосередніх учасників судових процесів у цьому суді.

«Я очолюю організацію, яка налічує 50 тисяч адвокатів. Вони сьогодні щодня знаходяться в судових процесах. В тому числі, і в ВАКС. Вони оцінюють цей досвід негативно. Інше «суспільство» не бере участі у справах. Тому коли ви кажете, що позитивно оцінило суспільство, то це не так. Ви помиляєтесь», - підсумувала Лідія Ізовітова.

Вона також звернула увагу і на критерії відбору, якими керувалися міжнародні експерти при відборі суддів ВАКС.

«Чи знали міжнародні експерти українську мову? Ні. Чи знали міжнародні експерти наше законодавство? Ні. Чи знали міжнародні експерти нашу ментальність? Ні. То скажіть, будь ласка, яким чином вони застосовували критерії, як вони визначали тих людей – по обличчю чи їм хтось говорив, що цей кращий, а той гірший? То чому цей досвід є найкращим?», - запитала Лідія Ізовітова.

Нагадаємо, впродовж 2020 року на підставі звернень адвокатів про порушення їхніх прав з боку суддів ВАКС прийнято ряд рішень РАУ: «Щодо звернення суддів Вищого антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора про втручання у діяльність суддів» № 99 від                         15 жовтня 2020 року; «Про звернення до українських та міжнародних інституцій з питань порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності» № 85 від 21 вересня 2020 року; «Про недопущення ототожнення адвокатів з клієнтами та втручання в професійні права адвокатів» № 49  від 05 серпня 2020 року; «Про звернення до українських та міжнародних  інституцій з питань порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності» № 85 від 21 вересня 2020 року;  «Про участь адвокатів у судових процесах в умовах дії карантину» № 43 від 18 червня 2020 року тощо.

17 листопада РАУ також вирішила повідомити ВАКС про започаткування НААУ круглого столу  на предмет взаємовідносин між адвокатами та суддями, щодо дотримання спільних правових принципів та етичних цінностей усіма професійними учасниками судового процесу як необхідної умови для належного відправлення правосуддя, запросивши суддів ВАКС прийняти участь у цій дискусії

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування