Участь міжнародних експертів у формуванні ВАКС є невдалим досвідом для України – Лідія Ізовітова | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Участь міжнародних експертів у формуванні ВАКС є невдалим досвідом для України – Лідія Ізовітова

Cудова практика
19:02 Пн 23.11.20 1891 Переглядів
Версія для друку

Участь міжнародних експертів у формуванні Вищого антикорупційного суду – це невдалий досвід для України.

Таку думку висловила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час національної дискусії на тему: «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», організованої Вищою радою правосуддя.

Обговорюючи залучення міжнародних експертів до формування органів правосуддя, Лідія Ізовітова заперечила тезу провідного міжнародного експерта правосуддя Проекту «Pravo-Justice» Анни Адамскої-Галант про те, що «Україна має гарний досвід участі міжнародних експертів в процесі створення Вищого антикорупційного суду… і суспільство оцінює функціонування ВАКС позитивно».

«Ми у вашу організацію направимо всю ту кількість звернень, які надійшли від нас – Національної асоціації адвокатів України, в різні міжнародні інституції щодо порушень, які здійснюються суддями ВАКС. І якщо за один рік діяльності вони суцільно порушують законодавство, то я можу стверджувати, що це був невдалий досвід міжнародних експертів», - наголосила Лідія Ізовітова.

При цьому Голова НААУ, РАУ додала, що ніхто не оцінить діяльність ВАКС краще за безпосередніх учасників судових процесів у цьому суді.

«Я очолюю організацію, яка налічує 50 тисяч адвокатів. Вони сьогодні щодня знаходяться в судових процесах. В тому числі, і в ВАКС. Вони оцінюють цей досвід негативно. Інше «суспільство» не бере участі у справах. Тому коли ви кажете, що позитивно оцінило суспільство, то це не так. Ви помиляєтесь», - підсумувала Лідія Ізовітова.

Вона також звернула увагу і на критерії відбору, якими керувалися міжнародні експерти при відборі суддів ВАКС.

«Чи знали міжнародні експерти українську мову? Ні. Чи знали міжнародні експерти наше законодавство? Ні. Чи знали міжнародні експерти нашу ментальність? Ні. То скажіть, будь ласка, яким чином вони застосовували критерії, як вони визначали тих людей – по обличчю чи їм хтось говорив, що цей кращий, а той гірший? То чому цей досвід є найкращим?», - запитала Лідія Ізовітова.

Нагадаємо, впродовж 2020 року на підставі звернень адвокатів про порушення їхніх прав з боку суддів ВАКС прийнято ряд рішень РАУ: «Щодо звернення суддів Вищого антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора про втручання у діяльність суддів» № 99 від                         15 жовтня 2020 року; «Про звернення до українських та міжнародних інституцій з питань порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності» № 85 від 21 вересня 2020 року; «Про недопущення ототожнення адвокатів з клієнтами та втручання в професійні права адвокатів» № 49  від 05 серпня 2020 року; «Про звернення до українських та міжнародних  інституцій з питань порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності» № 85 від 21 вересня 2020 року;  «Про участь адвокатів у судових процесах в умовах дії карантину» № 43 від 18 червня 2020 року тощо.

17 листопада РАУ також вирішила повідомити ВАКС про започаткування НААУ круглого столу  на предмет взаємовідносин між адвокатами та суддями, щодо дотримання спільних правових принципів та етичних цінностей усіма професійними учасниками судового процесу як необхідної умови для належного відправлення правосуддя, запросивши суддів ВАКС прийняти участь у цій дискусії

Популярні новини

Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у витоку інформації

За кордоном

Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…

Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

17:46 Пн 12.05.25 239
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові

Регіони

Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові

Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

15:57 Пн 12.05.25 524
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Навчання

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

14:12 Пт 09.05.25 1443
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на його підкаст

За кордоном

У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…

Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

16:41 Чт 08.05.25 805
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та юристи у Тернополі

Регіони

Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…

2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

10:41 Чт 08.05.25 787
Апостилювання подорожчало у 12 разів

Дискусія

Апостилювання подорожчало у 12 разів

Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

16:04 Ср 07.05.25 1323
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Гарантії діяльності

РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

11:41 Ср 07.05.25 948
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

За кордоном

Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

16:57 Вт 06.05.25 780

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл