Участь міжнародних експертів у формуванні ВАКС є невдалим досвідом для України – Лідія Ізовітова
Участь міжнародних експертів у формуванні Вищого антикорупційного суду – це невдалий досвід для України.
Таку думку висловила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час національної дискусії на тему: «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», організованої Вищою радою правосуддя.
Обговорюючи залучення міжнародних експертів до формування органів правосуддя, Лідія Ізовітова заперечила тезу провідного міжнародного експерта правосуддя Проекту «Pravo-Justice» Анни Адамскої-Галант про те, що «Україна має гарний досвід участі міжнародних експертів в процесі створення Вищого антикорупційного суду… і суспільство оцінює функціонування ВАКС позитивно».
«Ми у вашу організацію направимо всю ту кількість звернень, які надійшли від нас – Національної асоціації адвокатів України, в різні міжнародні інституції щодо порушень, які здійснюються суддями ВАКС. І якщо за один рік діяльності вони суцільно порушують законодавство, то я можу стверджувати, що це був невдалий досвід міжнародних експертів», - наголосила Лідія Ізовітова.
При цьому Голова НААУ, РАУ додала, що ніхто не оцінить діяльність ВАКС краще за безпосередніх учасників судових процесів у цьому суді.
«Я очолюю організацію, яка налічує 50 тисяч адвокатів. Вони сьогодні щодня знаходяться в судових процесах. В тому числі, і в ВАКС. Вони оцінюють цей досвід негативно. Інше «суспільство» не бере участі у справах. Тому коли ви кажете, що позитивно оцінило суспільство, то це не так. Ви помиляєтесь», - підсумувала Лідія Ізовітова.
Вона також звернула увагу і на критерії відбору, якими керувалися міжнародні експерти при відборі суддів ВАКС.
«Чи знали міжнародні експерти українську мову? Ні. Чи знали міжнародні експерти наше законодавство? Ні. Чи знали міжнародні експерти нашу ментальність? Ні. То скажіть, будь ласка, яким чином вони застосовували критерії, як вони визначали тих людей – по обличчю чи їм хтось говорив, що цей кращий, а той гірший? То чому цей досвід є найкращим?», - запитала Лідія Ізовітова.
Нагадаємо, впродовж 2020 року на підставі звернень адвокатів про порушення їхніх прав з боку суддів ВАКС прийнято ряд рішень РАУ: «Щодо звернення суддів Вищого антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора про втручання у діяльність суддів» № 99 від 15 жовтня 2020 року; «Про звернення до українських та міжнародних інституцій з питань порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності» № 85 від 21 вересня 2020 року; «Про недопущення ототожнення адвокатів з клієнтами та втручання в професійні права адвокатів» № 49 від 05 серпня 2020 року; «Про звернення до українських та міжнародних інституцій з питань порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності» № 85 від 21 вересня 2020 року; «Про участь адвокатів у судових процесах в умовах дії карантину» № 43 від 18 червня 2020 року тощо.
17 листопада РАУ також вирішила повідомити ВАКС про започаткування НААУ круглого столу на предмет взаємовідносин між адвокатами та суддями, щодо дотримання спільних правових принципів та етичних цінностей усіма професійними учасниками судового процесу як необхідної умови для належного відправлення правосуддя, запросивши суддів ВАКС прийняти участь у цій дискусії
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.