"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ та ВРП проведуть першу фахову дискусію щодо функціонування судової системи

Вища рада правосуддя підтримала ініціативу Національної асоціації адвокатів України провести широке обговорення проблем функціонування судової системи.
Рішення про необхідність проведення такої дискусії було прийнято на засіданні Ради адвокатів України 17 листопада після обговорення чергового випадку перешкоджання професійній діяльності адвокатів з боку суддів Вищого антикорупційного суду.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова зазначила, що попри неодноразові звернення до міжнародних інституцій, органів державної влади і суддівського врядування, ситуація не змінюється.
Тому вона запропонувала звернутися до Вищої ради правосуддя для організації дискусійного майданчику, на якому адвокати і судді могли б обговорити не лише проблемні питання взаємодії, а й роботу судової системи в цілому.
«Звертаємося до Вищої ради правосуддя для того, щоб вони, опікуючись незалежністю судової влади, започаткували, за нашою в тому числі ініціативою, національну дискусію з цих питань. Це питання стосується не тільки окремого суду, а всієї судової системи. Все це має відбуватися в межах дискусії про незалежність судової влади», - зауважила Лідія Ізовітова.
Вища рада правосуддя оперативно відреагувала на звернення НААУ і вже 23 листопада 2020 року з 16.00 до 18.00 відбудеться національна дискусія на тему: «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». На захід запрошені і представники НААУ.
Під час заходу планується обговорити законодавчі ініціативи щодо реформування судової системи, зокрема, законопроекти № 3711, № 3711-1, № 3711-2 та законопроект, підготовлений Міністерством юстиції України щодо внесення змін до норм, які стосуються питань судоустрою і статусу суддів, у світлі висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) від 9 жовтня 2020 року щодо законопроекту № 3711.
До участі запрошуються судді, представники органів суддівського врядування та самоврядування, адвокати, науковці, члени провідних професійних громадських організацій і асоціацій, представники органів виконавчої та законодавчої гілок влади, міжнародні та національні експерти.
Захід відбудеться у змішаному форматі: онлайн та офлайн.
Популярні новини

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.