"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України з питань захисту прав інвесторів надала адвокатам практичні рекомендації

10 листопада в НААУ за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів відбулася друга зустріч «MEET UP з парламентарієм».
Модераторами заходу виступили:
- Сергій Хільченко, адвокат, Голова Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів, що діє в складі НААУ;
- Олександр Світличний, адвокат, член вищезазначеного Комітету;
Запрошеною гостею була Голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України з питань захисту прав інвесторів, заступниця Голови фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді України, Галина Янченко.
Народна обраниця розповіла про діяльність Тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України з питань захисту прав інвесторів. Надала практичні рекомендації адвокатам щодо подання скарг. Розповіла про критерії їх прийняття, порядок та регламент виступів під час засідань Тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України з питань захисту прав інвесторів, результати та наслідки розгляду скарг та відповідний депутатський контроль ухвалення рішень.
Крім того, доповідачка навела приклади найрезонансніших кейсів, таких як: ТОВ «Еконія», Миколаївський суднобудівний завод «Океан», французький ретейл «Ашан» та інші.
Учасники конференції переконалися, що зустрічі з народними обранцями мотивують адвокатську спільноту не залишатись осторонь та виявляти різні ініціативи щодо вдосконалення чинного законодавства.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?