"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ визначили переможців Всеукраїнського конкурсу правничої допомоги «Pro bono»

У НААУ визначили переможців Всеукраїнського конкурсу правничої допомоги «Pro bono», який проводила Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань взаємодії з громадянським суспільством та у співпраці з Благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».
Близько сорока історій надання правничої допомоги надійшли з різних куточків України. Конкурсна комісія мала складне завдання, оскільки треба було оцінити неймовірно цікаві справи успішних українських адвокатів, безкорисливого юридичного супроводу.
І все ж переможців обрано! Ми вітаємо авторів трьох найкращих історій, що отримали цінні подарунки – планшетний комп’ютер Apple iPad 8th Gen:
- «Долає дискримінацію щодо осіб з інвалідністю» – адвокат Дмитро Жарий із м. Дніпро. Суд встановив, що в цій ситуації мала місце дискримінація осіб з інвалідністю, що призвело до порушення права на свободу пересування, та зобов'язав страхову компанію усунути зі своїх правил страхування положення, що призвели до такого;
- «Перша українка захистила себе від домашнього насильства в Євросуді» – адвокатка Наталія Бухта з м. Рівне на час звернення клієнтки була єдиним адвокатом Рівненської області, яка працювала на умовах простору «Pro bono» та в якої була відмітка в профайлі адвоката про надання таких послуг. Ця справа була унікальною у своєму роді та дуже значущою для багатьох українських родин. Героїня цієї розповіді увійде в історію Європейського суду з прав людини як перша українка, що висвітлила проблему домашнього насилля в країні на європейському рівні;
- «Адвокат Pro bono виступив на захист ОТГ» – у березні 2017 року Господарським судом Хмельницької області були ухвалені рішення про стягнення із Жванецької сільської ради грошових коштів, отриманих на будівництво газопроводів високого та середнього тиску на загальну суму більш ніж 33 млн. грн. Адвокат Кирило Кузнецов із м. Хмельницький виступив на захист цілої громади.
«Ми були приємно вражені, як натхненно адвокати працюють «Pro bono». Подані на конкурс історії підтверджують, що професіоналізм та бажання допомогти є безумовними принципами роботи їх авторів», – зауважив Віталій Місяць, адвокат, голова Комітету з питань взаємодії з громадянським суспільством, що діє в складі НААУ.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.