"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
КАС ВС відмовив у скасуванні рішення ДП КДКА про зупинення права на заняття адвокатською діяльність екс-голови РАМК Рафальської І.В.

Касаційний адміністративний суд відмовив у задоволені касаційної скарги екс-голови Ради адвокатів м. Києва Інни Рафальської на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна інстанція підтвердила законність рішення Вінницької КДКА, яким у лютому 2018 року було зупинено право Рафальської І.В. на заняття адвокатською діяльністю строком на один рік.
У постанові КАС ВС від 8 жовтня 2020 року зазначив, що Рафальська І.В. привласнила повноваження голови Ради адвокатів м. Києва після того, як їй було висловлено недовіру та достроково відкликано з посади рішенням конференції адвокатів столиці у жовтні 2016 році. Цими діями Рафальська І.В. чинила перешкоди роботі органів адвокатського самоврядування та нанесла репутаційну шкоду адвокатурі.
КАС ВС також зазначив, що у весь цей період законно обраним головою РАмК є Петро Рябенко, який був визнаний як вищими органами адвокатського самоврядування, так і внесений у передбаченому законом порядку до Єдиного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадян.
У своїй процесуальній діяльності КДКА зобов`язана керуватися рішеннями Ради адвокатів України, актами НААУ. Рішення Ради адвокатів України в силу ч. 1 ст. 57 Закону № 5076-VI є обов`язковими до виконання. Компетенція Ради адвокатів України дає право у межах повноважень та у спосіб, що визначений Законом деталізувати у своїх рішеннях певні процедурні моменти діяльності КДКА та ВКДКА, зокрема, при наявності певних умов, які не відображенні в статті 33 Закону 5076-VI перенаправлення скарги на дії адвоката до іншої КДКА для подальшого розгляду та прийняття рішення, що не порушує при цьому положення вказаної статті, а навпаки регулює дотримання принципу правової визначеності. Такий висновок узгоджується із викладеним висновком у постанові КАС ВС від 27 травня 2020 року у справі № 826/5376/17.
Вказане дає підстави для висновку, що органи адвокатського самоврядування зобов`язані входити до системи Національної асоціації адвокатів України, керуватися Статутом НААУ, їх актами, а тому не можуть бути засновані певними громадянами.
Відтак, оспорюване рішення дисциплінарної палати Вінницької КДКА містить висновок про вчинення дисциплінарного проступку внаслідок невиконання Рафальською І.В. рішень органів адвокатського самоврядування та навмисне блокування їхньої роботи.
Колегія суддів також погодилася із висновком суду апеляційної інстанції про те, що адвокат несе дисциплінарну відповідальність за порушення, допущені не лише при наданні професійної правничої допомоги, але і щодо органів адвокатського самоврядування, рішення яких є обов’язковими для кожного адвоката.
Рішення Шостого адміністративного апеляційного суду залишено в силі, постанова КАС ВС набула законної сили і не підлягає оскарженню.
Нагадаємо, 13 лютого дисциплінарна палата КДКА Вінницької області за результатами розгляду дисциплінарної справи стосовно адвоката Інни Рафальської прийняла рішення про притягнення її до дисциплінарної відповідальності. До екс-голови Ради адвокатів м. Києва застосовано дисциплінарне стягнення у виді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на строк на один рік.
Це вже третє дисциплінарне порушення у діяльності колишньої голови РАМК.
Популярні новини

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.