У ІІІ кварталі відбулося 62 обшуки адвокатів, найбільше – у Київській області
У липні-вересні в Україні відбулося 62 санкціоновані обшуки адвокатів, з них 18 – у Київській області.
Про це свідчать дані статистичної звітності НААУ за ІІІ квартал.
17 повідомлень про затримання і обшуки адвокатів зафіксовано в Києві; 15 – в Одеській області.
Ради адвокатів регіонів здійснили за цей період 95 виїздів на обшуки та затримання адвокатів. Найчастіше це траплялося на Київщині (36 разів), на другому місці за цим показником – Одеська область (23), далі - м. Київ (19). Втім, впродовж липня-вересня сталося ще 33 обшуки та затримання захисників без повідомлення РАР, що фактично є порушенням закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Негативні рекорди за кількістю таких випадків тримають Київська область (18) та Одеська (8).
Негативна статистика спостерігається за цей період в Харківській області, де сталося 5 обшуків і затримань без повідомлення регіональної ради; РАР виїжджала за повідомленнями про такі процесуальні дії у колег 6 разів.
Статистичні дані про діяльність РАР за ІІІ квартал демонструють високий рівень ненадання інформації на адвокатські запити. В цілому в країні зафіксовано 544 випадки, коли адвокатам було відмовлено у відповідях на адвокатські запити. Як відомо, ст 24 профільного закону передбачає, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом. Відмова в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом, крім випадків відмови в наданні інформації з обмеженим доступом.
Найчастіше з таким порушенням стикаються адвокати Львівської області – до РАР направлено 133 звернень з приводу цього. На Київщині до РАР скеровано 127 звернень про ненадання інформації адвокатам, у Києві – 89. В цілому, подібні звернення від адвокатів отримали всі РАР, окрім Луганської, де цей показник становить нульове значення у ІІІ кварталі.
За цей період РАР склали 133 протоколи про адміністративні порушення за відмову у наданні інформації на адвокатські запити. Найбільше – 47 – у Київській області, 31 – в Одеській.
У ІІІ кварталі 43 адвокати безпосередньо звернулися до РАР щодо захисту їхніх професійних прав. До РАР Київської області надійшло 14 таких звернень, до РАР Донецької області – 13. До Ради адвокатів України надійшло 25 таких звернень, що було скеровані до Комітету захисту прав адвокатів НААУ. 9 звернень були направлені від РАУ до правоохоронних органів.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.