НААУ вважає за доцільне повернути на доопрацювання законопроект № 3990
Комітет з цивільного права та процесу НААУ здійснив правовий аналіз проекту Закону України «Про реалізацію майна та інші заходи з метою забезпечення безпеки під час зберігання майна, предметів та матеріалів в складських та інших приміщеннях, належних державі», реєстр. № 3990 від 14 серпня 2020 року.
НААУ вважає за необхідне повернути Законопроект № 3990 на доопрацювання.
З назви Законопроекту № 3990 та Пояснювальної записки до нього не зовсім зрозумілим є предмет його регулювання, зокрема, які саме суспільні відносини регулює цей закон: суспільні відносини, пов'язані з реалізацією майна; суспільні відносини, пов'язані із зберіганням та складуванням майна; чи йдеться про заходи безпеки під час зберігання певного, визначеного Законопроектом майна у певних, визначених Законопроектом приміщеннях, що належать державі.
Крім того, доцільно виключити п. 4 ч. 1 ст. 2 Законопроекту, адже вбачається різне законодавче регулювання правового режиму безхазяйних речей та набуття права власності на безхазяйну річ таким Законопроектом та Цивільним кодексом України.
Більш детально із зауваженнями можна ознайомитись за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…
Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.
Підтримка
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу
Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.