Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Представники НААУ долучилися до опрацювання законопроекту «Про адміністративну процедуру» до другого читання

Представники НААУ долучилися до опрацювання законопроекту «Про адміністративну процедуру» до другого читання

Адвокатура 13:10 Ср 21.10.20 332 Переглядів Версія для друку

«Головним завданням адвокатської спільноти під час доопрацювання проекту Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 3475) до другого читання є бажання зробити законопроект простим та зрозумілим. Оскільки, наразі, в ньому тісно переплетені прості та спеціальні норми, які мають регулювати діяльність усіх органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб’єктів, що уповноважені здійснювати публічно-владні управлінські функції. Серед основних проблем законопроекту є переобтяженість процедур: зупинення проваджень, дослідження доказів, проведення експертиз тощо. Складається враження, що автори законопроекту хочуть створити паралельний «судовий процес». На мій погляд, це тільки ускладнить оперативний розгляд звернень фізичних та юридичних осіб із різних питань до органів виконавчої влади», - зазначив Голова Комітету з адміністративного права та процесу НААУ Юрій Бауман за результатами участі у першому засіданні Робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з опрацювання й підготовки до другого читання проекту Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 3475).

До складу зазначеної Робочої групи від НААУ увійшли: Голова Комітету з адміністративного права та процесу НААУ Юрій Бауман, заступник Голови та член зазначеного Комітету Олена Джабурія й Олена Калашник. Серед інших членів Робочої групи також народні депутати України, експерти міжнародних організації, знані науковці у сфері адміністративного права та процесу, судді.

Нагадаємо, що проект Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 3475) було внесено Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України 14 травня 2020 року. Це вже шостий, починаючи з 2001 року, урядовий законопроект з аналогічним предметом регулювання з-поміж тих, що подавалися раніше до попередніх скликань Верховної Ради України. Мета зазначеного законопроекту - структурувати та впорядкувати суспільні процеси у сфері державного управління, новелізувати відносин між владою, громадянами й бізнесом, а також сприяти подоланню проблем в їхній організації.

За результатами проведеного членами Комітету з адміністративного права та процесу правового аналізу вказаного законопроекту, під час його підготовки до першого читання, у цілому НААУ підтримала ідею його прийняття. Водночас до профільного Комітету Верховної Ради України було направлено ряд конструктивних зауважень й пропозицій до нього.

2 вересня 2020 року парламент прийняв зазначений законопроект у першому читанні.

Наступне засідання Робочої групи щодо доопрацювання проекту Закону України (реєстр. № 3475) заплановано на 30 жовтня 2020 р.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування