"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Представники НААУ долучилися до опрацювання законопроекту «Про адміністративну процедуру» до другого читання

«Головним завданням адвокатської спільноти під час доопрацювання проекту Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 3475) до другого читання є бажання зробити законопроект простим та зрозумілим. Оскільки, наразі, в ньому тісно переплетені прості та спеціальні норми, які мають регулювати діяльність усіх органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб’єктів, що уповноважені здійснювати публічно-владні управлінські функції. Серед основних проблем законопроекту є переобтяженість процедур: зупинення проваджень, дослідження доказів, проведення експертиз тощо. Складається враження, що автори законопроекту хочуть створити паралельний «судовий процес». На мій погляд, це тільки ускладнить оперативний розгляд звернень фізичних та юридичних осіб із різних питань до органів виконавчої влади», - зазначив Голова Комітету з адміністративного права та процесу НААУ Юрій Бауман за результатами участі у першому засіданні Робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з опрацювання й підготовки до другого читання проекту Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 3475).
До складу зазначеної Робочої групи від НААУ увійшли: Голова Комітету з адміністративного права та процесу НААУ Юрій Бауман, заступник Голови та член зазначеного Комітету Олена Джабурія й Олена Калашник. Серед інших членів Робочої групи також народні депутати України, експерти міжнародних організації, знані науковці у сфері адміністративного права та процесу, судді.
Нагадаємо, що проект Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 3475) було внесено Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України 14 травня 2020 року. Це вже шостий, починаючи з 2001 року, урядовий законопроект з аналогічним предметом регулювання з-поміж тих, що подавалися раніше до попередніх скликань Верховної Ради України. Мета зазначеного законопроекту - структурувати та впорядкувати суспільні процеси у сфері державного управління, новелізувати відносин між владою, громадянами й бізнесом, а також сприяти подоланню проблем в їхній організації.
За результатами проведеного членами Комітету з адміністративного права та процесу правового аналізу вказаного законопроекту, під час його підготовки до першого читання, у цілому НААУ підтримала ідею його прийняття. Водночас до профільного Комітету Верховної Ради України було направлено ряд конструктивних зауважень й пропозицій до нього.
2 вересня 2020 року парламент прийняв зазначений законопроект у першому читанні.
Наступне засідання Робочої групи щодо доопрацювання проекту Закону України (реєстр. № 3475) заплановано на 30 жовтня 2020 р.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Гарантії діяльності
Комітет НААУ розглянув нові випадки насильства щодо адвокатів у ТЦК
Нові факти фізичного насильства, перешкоджання доступу до клієнтів, а також саботажу розслідувань у справах щодо адвокатів розглянув Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ під час останнього засідання.

Регіони
Адвокати долучилися до презентації міжархівного порталу ARCHIUM
У Львові представили електронний ресурс ARCHIUM — міжархівний пошуковий портал, який забезпечує онлайн-доступ до історичних документів і архівних справ.

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».