Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Якщо не буде незалежної адвокатури, суддям годі сподіватись на змагальний процес–Олександр Дроздов

Якщо не буде незалежної адвокатури, суддям годі сподіватись на змагальний процес–Олександр Дроздов

Адвокатура 15:53 Пн 28.09.20 1004 Переглядів Версія для друку
Турбулентність політичної ситуації в Україні відбивається на процесах реформи судоустрою, в тому числі, і на суддівській незалежності.

Такий висновок озвучив Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі НААУ, Олександр Дроздов під час ІІ Одеського Конституційного форуму «Судове врядування та Конституціоналізм: синергія заради ефективності».

У своїй доповіді на тему: «Суддівська незалежність через призму практики ЄСПЛ та доповідей ООН» він наголосив, що політичні процеси завжди прямо пов’язані із реформами, в тому числі, і судоустрою, проте така тенденція грає не на користь всієї судової влади.

«Чи можуть відчувати судді себе незалежними в ситуації перманентної політичної реформи? Складно про це говорити, коли суддя, який перебуває на посаді судді Верховного суду, бачить перспективи зменшення складу суддів з 200 до 100 за незрозумілими критеріями. Так само виникає питання, пов’язане і з новою так званою Антикорупційною концепцією. Є питання щодо змісту і щодо порядку ухвалення цієї концепції», - зауважив Олександр Дроздов.

Голова Комітету НААУ наголосив, що виникає багато запитань до суддівської незалежності і в умовах діджиталізації процесу правосуддя.

«Коли ми говоримо про діджиталізацію судових процесів, абсолютне прогнозування судових рішень і напрацювання певних алгоритмів, чи все тут буде добре з принципу верховенства права? Бо коли ми будемо запроваджувати абсолютну алгоритмізацію процесів, не буде це тиском на судову систему – примушувати суддю, звужуючи його повноваження, приймати якесь прогнозоване рішення?», - поділився роздумами він.

Олександр Дроздов підкреслив, що питання суддівської незалежності піднімається і в Генеральній Асамблеї ООН – щороку спеціальний доповідач готує висновок під назвою «Незалежність суддів та адвокатів».

«І дійшли висновку: якщо не буде незалежної адвокатури, суддям годі сподіватися на змагальний процес. Його просто не буде», - підсумував Олександр Дроздов.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування