Якщо не буде незалежної адвокатури, суддям годі сподіватись на змагальний процес–Олександр Дроздов | НААУ

Якщо не буде незалежної адвокатури, суддям годі сподіватись на змагальний процес–Олександр Дроздов

Різне
15:53 Пн 28.09.20 1180 Переглядів
Версія для друку

Турбулентність політичної ситуації в Україні відбивається на процесах реформи судоустрою, в тому числі, і на суддівській незалежності.

Такий висновок озвучив Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі НААУ, Олександр Дроздов під час ІІ Одеського Конституційного форуму «Судове врядування та Конституціоналізм: синергія заради ефективності».

У своїй доповіді на тему: «Суддівська незалежність через призму практики ЄСПЛ та доповідей ООН» він наголосив, що політичні процеси завжди прямо пов’язані із реформами, в тому числі, і судоустрою, проте така тенденція грає не на користь всієї судової влади.

«Чи можуть відчувати судді себе незалежними в ситуації перманентної політичної реформи? Складно про це говорити, коли суддя, який перебуває на посаді судді Верховного суду, бачить перспективи зменшення складу суддів з 200 до 100 за незрозумілими критеріями. Так само виникає питання, пов’язане і з новою так званою Антикорупційною концепцією. Є питання щодо змісту і щодо порядку ухвалення цієї концепції», - зауважив Олександр Дроздов.

Голова Комітету НААУ наголосив, що виникає багато запитань до суддівської незалежності і в умовах діджиталізації процесу правосуддя.

«Коли ми говоримо про діджиталізацію судових процесів, абсолютне прогнозування судових рішень і напрацювання певних алгоритмів, чи все тут буде добре з принципу верховенства права? Бо коли ми будемо запроваджувати абсолютну алгоритмізацію процесів, не буде це тиском на судову систему – примушувати суддю, звужуючи його повноваження, приймати якесь прогнозоване рішення?», - поділився роздумами він.

Олександр Дроздов підкреслив, що питання суддівської незалежності піднімається і в Генеральній Асамблеї ООН – щороку спеціальний доповідач готує висновок під назвою «Незалежність суддів та адвокатів».

«І дійшли висновку: якщо не буде незалежної адвокатури, суддям годі сподіватися на змагальний процес. Його просто не буде», - підсумував Олександр Дроздов.

Популярні новини

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом пропонується штрафувати

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 195

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 243

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 307

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1614

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 2187

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1980

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 3221

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4564

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл