Невиконання посадовими особами рішень судів підриває авторитет всієї судової системи – Ігор Колесников
Невиконання посадовими особами рішень судів підриває авторитет всієї судової системи і дає можливість маніпулювати суспільною думкою, що судову систему потрібно реформувати.
На цьому наголосив Секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников під час ІІ-го Одеського Конституційного форуму. Захід проходив в онлайн-режимі на тему: «Судове врядування та Конституціоналізм: синергія заради ефективності».
Ігор Колесников виступив із доповіддю: «Невиконання судового рішення як засіб дискредитації судової системи України», в якій озвучив приклади невиконання посадовими особами рішень судів та розповів про наслідки цього для всієї судової системи України.
Він зазначив, що в європейській правовій державі є неприпустимим, коли певні посадові особи, керівники держаних органів, навіть міністри, дозволяють собі не виконувати рішення судів. Більше того, у своїх публічних виступах, статтях і закликах роблять висновки, що всі рішення судів є незаконними, тому потрібно реформувати судову систему.
«Останній такий приклад – стаття Міністра юстиції, який в своїй доповіді каже, що потрібно реформувати судову систему України, тому що рішення судів є незаконними, судді старі, нереформовані і не відповідають вимогам, які до них висуваються. Такий стан речей, на мій погляд, не має існувати, тому що рішення суду приймаються ім’ям Україні, були виконані відповідні процедури, за якими зазначені рішення приймалися і досліджувалися певні обставини. Тобто, пройшли передбачені законом всі процедури і рішення набули чинності. Відповідно до Конституції України, такі рішення підлягають негайному виконанню уповноваженими особами і тому неможливо ставити під сумнів те, що рішення не повинно виконуватися», - наголосив Ігор Колесников.
На думку Секретаря РАУ, саме посадові особи своїми діями мають демонструвати суспільству, як повинні виконуватися рішення судів. Тому порадив їм не займатися популізмом, а реально змінювати законодавство, щоб усунути існуючі прогалини.
«Наше процесуальне та матеріальне законодавство викликає багато запитань. І замість того, щоб вирішувати питання зміни законодавства, певні посадові особи та державні органи, на жаль, використовують механізми невиконання рішення суду таким чином, щоб звинувачувати саме судову владу і суддів. І в цій ситуації, на мій погляд, саме судді повинні піднімати питання щодо необхідності приведення законодавства про виконання рішення судів до такого стану, коли рішення судів будуть виконуватися негайно та беззаперечно», - підкреслив Ігор Колесников.
Він переконаний, саме прозорий та ефективний механізм виконання рішення судів буде забезпечувати підвищення авторитету судової системи України та рівень довіри громадян до суддів.
Фото з архіву НААУ
Популярні новини
Привітання
Оголошено переможців Турніру із судових дебатів
Завершився суперфінал III Турніру із судових дебатів серед студентів-юристів 3-4-х курсів ступеня «Бакалавр» та «Магістр», організований Національною асоціацією адвокатів України.
Дискусія
Підвищення податків: як вижити бізнесу?
1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?
Законодавство
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…
Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.
Навчання
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики
Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.
Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року
Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року
Дискусія
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…
Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?
Дискусія
«Національний кешбек»: про юридичні ризики застеріг голова…
Програма «Національний кешбек, яка стартувала 11 жовтня 2024 року, набула значної популярності в Україні. З одного боку – що може бути кращим за повернення частини коштів при покупці українських товарів, а з іншого – чи захищені фінансові дані українців?