Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Надання дозволів на обшуки адвокатів має ґрунтуватися на деталізованих відомостях – член РАмК Володимир Клочков

Надання дозволів на обшуки адвокатів має ґрунтуватися на деталізованих відомостях – член РАмК Володимир Клочков

Регіональне адвокатське самоврядування 15:03 Чт 10.09.20 1174 Переглядів Версія для друку

Надання дозволів на проведення обшуків у адвокатів має передбачати конкретизацію даних про місцезнаходження адвоката, а також вичерпний перелік документів та речей, що підлягають вилученню.

На цьому наголосив член Ради адвокатів м. Києва, заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів НААУ Володимир Клочков під час круглого столу «Актуальні виклики у діяльності Вищого антикорупційного суду», організованого за сприяння ОБСЄ в Україні.

Посилаючись на досвід діяльності РАмК, Володимир Клочков назвав ключовими проблемами у судовій практиці надання дозволів на обшуки адвокатів відсутність чітко визначеного приміщення, де має бути проведений обшук; розмитість переліку речей та документів, наприклад, формулювання «та інші»/ «тощо» яке відкриває можливості до необмеженого доступу до адвокатських досьє і документів адвокатських об’єднань.

Аналогічно в судовій практиці не враховуються особливості того, що адвокати працюють не одноосібно, в результаті чого санкціонований обшук стосовно одного адвоката перетворюється на колективний обшук для його колег по АО.

При цьому Володимир Клочков акцентував на тому, що у детективів НАБУ достатньо оперативних можливостей для надання максимально точної інформації у клопотанні про обшуки в адвокатів, а те, що слідчі судді ВАКС не вимагають повної конкретики, формує негативне ставлення адвокатів до ВАКСу.    

Як відомо, за законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», у разі проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката слідчий суддя, суд у своєму рішенні в обов’язковому порядку зазначає перелік речей, документів, що планується відшукати, виявити чи вилучити під час проведення слідчої дії чи застосування заходу забезпечення кримінального провадження, а також враховує вимоги пунктів 2-4 частини першої статті 23.

Під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, крім випадків, передбачених абзацом четвертим цієї частини. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування