НААУ готова до інституційної співпраці з ВАКС - Марина Ставнійчук | НААУ

НААУ готова до інституційної співпраці з ВАКС - Марина Ставнійчук

Cудова практика
12:35 Чт 10.09.20 2664 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України запропонувала Вищому антикорупційному суду скласти план заходів щодо інституційної співпраці. Зокрема, щодо запровадження практики поширення професійної етики між ВАКС і адвокатською спільнотою, забезпечення конституційних принципів і засад правосуддя на основі верховенства права та вирішення питання легітимності антикорупційної системи в Україні.

На цьому наголосила Голова Комітету з питань верховенства права НААУ Марина Ставнійчук під час круглого столу «Актуальні виклики у діяльності Вищого антикорупційного суду», організованого за сприяння ОБСЄ в Україні.

Марина Ставнійчук зазначила, що НААУ налаштована на абсолютно конструктивну інституційну співпрацю з ВАКС, адже адвокатська спільнота усвідомлює спільну відповідальність за якість правосуддя і захист прав людини в Україні.

Водночас вона закликала почути позицію 50-ти тисяч адвокатів з проблемних питань та спільно знайти рішення щодо їх вирішення. Перш за все, адвокатська спільнота стурбована питанням конституційної легітимності створення антикорупційної інфраструктури в Україні, яка діє з 2015 року. Вона звернула увагу на те, що швидке і неякісне ухвалення відповідного законодавства призвело до того, що сьогодні в Конституційному суді України уже прийнято рішення, а також знаходиться на розгляді подання щодо неконституційності окремих положень закону про НАБУ. І ці помилки, за її словами, мали б бути усунені ще за попередньої влади, але вони наразі є частиною чинного законодавства і Конституції.

«Поки що будемо сподіватися на те, що КСУ зможе забезпечити тонкий баланс реперних точок у дотриманні демократичних стандартів у сфері прав людини. Але вже сьогодні очевидні тенденції, які дають підстави адвокатській спільноті серйозно хвилюватися щодо тенденцій роботи, в тому числі, в роботі ВАКС. Суд доволі часто легітимізує неконституційну діяльність НАБУ, який доволі часто ставить під сумнів питання правопорядку, які не належать до його повноважень. І ВАКС доволі часто закриває на це очі. Ми б хотіли, щоб та ситуація, коли половина адвокатів Києва вже побували на допитах в НАБУ, що підриває реальну довіру до адвокатської діяльності і не дає можливості вільно обирати захисника, а адвокатам – незалежно працювати, буде взята під особливий контроль ВАКС», - висловила сподівання Марина Ставнійчук.

Окрім того, адвокатура стурбована обвинувальним ухилом впродовж першого року діяльності ВАКСу.

Інша не менш важлива проблема у стосунках ВАКС та НААУ – проблема етики, наголосила адвокат. Зокрема, ототожнення адвоката з клієнтом, створення передумов щодо усунення адвоката від надання правової допомоги клієнта і штучним звуженням у процесуальних механізмах діяльності сторони захисту.

«У двох ключових рішеннях РАУ «Про недопущення ототожнення адвокатів з клієнтами та втручання у професійні права адвокатів» та «Про звернення до українських та міжнародних інституцій щодо недопущення порушень прав людини та захист прав адвокатів у судовому процесі» – адвокатура звертає увагу на всі ці порушення і неприємні моменти в етиці стосунків. І ми тут, на круглому столі, для того, щоб запропонувати ВАКС скласти план заходів щодо інституційної співпраці. Зокрема, запровадження практики поширення професійної етики між ВАКС і адвокатською спільнотою, забезпечення конституційних принципів і засад правосуддя на основі верховенства права і питання конституційної легітимності антикорупційної системи. І це принципове питання, а не маленька проблема», - наголосила Марина Ставнійчук.

Натомість Голова Комітету НААУ висловила готовність адвокатської спільноти долучитися до вирішення проблем єдності судової практики з метою забезпечення верховенства права в Україні.

На круглому столі обговорюється тематика судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальних провадженнях, особливостей кримінального провадження у суді першої інстанції та забезпечення єдності судової практики у справах про корупційні кримінальні правопорушення.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1911

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3192

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4601

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4859

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6306

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13696

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11034

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл