Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ готова до інституційної співпраці з ВАКС - Марина Ставнійчук

НААУ готова до інституційної співпраці з ВАКС - Марина Ставнійчук

Cудова практика
12:35 Чт 10.09.20 2282 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України запропонувала Вищому антикорупційному суду скласти план заходів щодо інституційної співпраці. Зокрема, щодо запровадження практики поширення професійної етики між ВАКС і адвокатською спільнотою, забезпечення конституційних принципів і засад правосуддя на основі верховенства права та вирішення питання легітимності антикорупційної системи в Україні.

На цьому наголосила Голова Комітету з питань верховенства права НААУ Марина Ставнійчук під час круглого столу «Актуальні виклики у діяльності Вищого антикорупційного суду», організованого за сприяння ОБСЄ в Україні.

Марина Ставнійчук зазначила, що НААУ налаштована на абсолютно конструктивну інституційну співпрацю з ВАКС, адже адвокатська спільнота усвідомлює спільну відповідальність за якість правосуддя і захист прав людини в Україні.

Водночас вона закликала почути позицію 50-ти тисяч адвокатів з проблемних питань та спільно знайти рішення щодо їх вирішення. Перш за все, адвокатська спільнота стурбована питанням конституційної легітимності створення антикорупційної інфраструктури в Україні, яка діє з 2015 року. Вона звернула увагу на те, що швидке і неякісне ухвалення відповідного законодавства призвело до того, що сьогодні в Конституційному суді України уже прийнято рішення, а також знаходиться на розгляді подання щодо неконституційності окремих положень закону про НАБУ. І ці помилки, за її словами, мали б бути усунені ще за попередньої влади, але вони наразі є частиною чинного законодавства і Конституції.

«Поки що будемо сподіватися на те, що КСУ зможе забезпечити тонкий баланс реперних точок у дотриманні демократичних стандартів у сфері прав людини. Але вже сьогодні очевидні тенденції, які дають підстави адвокатській спільноті серйозно хвилюватися щодо тенденцій роботи, в тому числі, в роботі ВАКС. Суд доволі часто легітимізує неконституційну діяльність НАБУ, який доволі часто ставить під сумнів питання правопорядку, які не належать до його повноважень. І ВАКС доволі часто закриває на це очі. Ми б хотіли, щоб та ситуація, коли половина адвокатів Києва вже побували на допитах в НАБУ, що підриває реальну довіру до адвокатської діяльності і не дає можливості вільно обирати захисника, а адвокатам – незалежно працювати, буде взята під особливий контроль ВАКС», - висловила сподівання Марина Ставнійчук.

Окрім того, адвокатура стурбована обвинувальним ухилом впродовж першого року діяльності ВАКСу.

Інша не менш важлива проблема у стосунках ВАКС та НААУ – проблема етики, наголосила адвокат. Зокрема, ототожнення адвоката з клієнтом, створення передумов щодо усунення адвоката від надання правової допомоги клієнта і штучним звуженням у процесуальних механізмах діяльності сторони захисту.

«У двох ключових рішеннях РАУ «Про недопущення ототожнення адвокатів з клієнтами та втручання у професійні права адвокатів» та «Про звернення до українських та міжнародних інституцій щодо недопущення порушень прав людини та захист прав адвокатів у судовому процесі» – адвокатура звертає увагу на всі ці порушення і неприємні моменти в етиці стосунків. І ми тут, на круглому столі, для того, щоб запропонувати ВАКС скласти план заходів щодо інституційної співпраці. Зокрема, запровадження практики поширення професійної етики між ВАКС і адвокатською спільнотою, забезпечення конституційних принципів і засад правосуддя на основі верховенства права і питання конституційної легітимності антикорупційної системи. І це принципове питання, а не маленька проблема», - наголосила Марина Ставнійчук.

Натомість Голова Комітету НААУ висловила готовність адвокатської спільноти долучитися до вирішення проблем єдності судової практики з метою забезпечення верховенства права в Україні.

На круглому столі обговорюється тематика судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальних провадженнях, особливостей кримінального провадження у суді першої інстанції та забезпечення єдності судової практики у справах про корупційні кримінальні правопорушення.

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл