"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет з інтелектуальної власності, що діє в складі НААУ, провів ІР-breakfast на тему: "Охорона винаходів в Україні та міжнародне патентування. Практичне використання"

З вітальним словом виступив Заступник Голови Комітету з інтелектуальної власності Сергій Барбашин. Сергій розповів учасникам про діяльність Комітету, актуальність проведення IP-сніданків, де обговорюються важливі для IT- та IP-спільноти теми.
Спікеркою заходу була Мирослава Слободянюк, голова патентного департаменту «Боровик та Партнери». Із власного досвіду Мирослава розповіла про «патентне життя» винаходу від складання заявки/заявок до отримання патенту/патентів, практичні аспекти патентування в Україні та іноземних країнах. Також спікер поділилася з учасниками сніданку патентним опитувальником, який допоможе правильно встановити об'єкт патентування.
Наприкінці заходу Сергій висвітлив актуальну інформацію у сфері патентування, яка врегульована проектом Закону України № 2259. Як-от: умови патентоздатності винаходів та корисних моделей, визнання патенту недійсним (у частині адміністративного порядку оскарження патентів в апеляційній палаті, термінів оскарження).
Більше інформації з ІР-сніданку можна дізнатися за посиланням: https://fex.net/ru/s/cmron2z
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.