Набрання чинності рішеннями ОАС: КС підтвердив конституційність норми Закону про адвокатуру | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Набрання чинності рішеннями ОАС: КС підтвердив конституційність норми Закону про адвокатуру

Самоврядування
18:13 Ср 10.09.25 1466 Переглядів
Версія для друку

Ч. 3 ст. 57 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», згідно з якою рішення органів адвокатського самоврядування набирають чинності з дня їх прийняття, якщо інший строк не передбачений рішеннями, відповідає Конституції України.

Відповідне рішення № 4-р(ІІ)/2025 сьогодні, 10 вересня, ухвалив Другий сенат Конституційного Суду у справі за конституційною скаргою В’ячеслава Плескача.

Автор клопотання стверджував, що норма ч.3 ст. 57 Закону суперечить ст. 57 Конституції України, оскільки порушує його право знати свої права і обов’язки, що визначаються нормативно-правовими актами Ради адвокатів України, які не були офіційно оприлюднені у встановленому законом порядку.

«Дослідивши питання, порушені в конституційній скарзі, Суд виснував, що оспорюваний припис відповідає Конституції України», - йдеться в повідомленні КС.

Суддею-доповідачем у справі був Олег Первомайський.

У КС обіцяють оприлюднити текст Рішення та його резюме найближчим часом.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Фінансова грамотність для адвоката: як упорядкувати кошти

Навчання

Фінансова грамотність для адвоката: як упорядкувати кошти

Для самозайнятого адвоката професійна практика й особисті фінанси часто залишаються в одній площині. Коли кошти не розмежовані, витрати не зафіксовані, а резерв не сформований, навіть стабільна робота не дає відчуття передбачуваності й захищеності.

14:56 Пт 10.04.26 138
Українські судді та адвокати пройшли професійне стажування у Шотландії

Навчання

Українські судді та адвокати пройшли професійне стажування у…

У березні в Шотландії відбувся тижневий інституційний навчальний візит у межах програми Institutional Study Visit за участю 10 українських адвокатів і 30 суддів. Програма була присвячена ознайомленню з шотландською судовою системою, професійними стандартами та практикою роботи судів і правничої спільноти.

9:23 Пт 10.04.26 248
Адвокати попередили про звуження гарантій працівників у проекті Трудового кодексу

Законодавство

Адвокати попередили про звуження гарантій працівників у проекті…

Окремі положення проекту Трудового кодексу України у частині колективних трудових спорів звужують трудові гарантії та не відповідають конституційним і міжнародним стандартам.

10:24 Чт 09.04.26 471
Стартував конкурс для адвокатів «Палітра слова»

Анонс

Стартував конкурс для адвокатів «Палітра слова»

Національна асоціація адвокатів України оголосила про проведення всеукраїнського літературного конкурсу «Палітра слова». Його мета — виявлення творчо обдарованих адвокатів і популяризація їхніх творів в професійному середовищі.

16:38 Ср 08.04.26 535
У НААУ напрацьовуватимуть стандарти професії адвоката

Призначення

У НААУ напрацьовуватимуть стандарти професії адвоката

У Національній асоціації адвокатів України зʼявився Комітет з питань стандартів професії адвоката, роботу якого буде зосереджена на формуванні єдиних підходів до професійних функцій адвоката, вимог до компетентностей, підвищення кваліфікації та захисту адвокатської таємниці.

9:41 Ср 08.04.26 649
Доступ ветеранів війни до правосуддя обговорили представники Мінветеранів і НААУ

Захист військових

Доступ ветеранів війни до правосуддя обговорили представники…

3 квітня у Міністерстві у справах ветеранів України відбулась робоча зустріч із представниками Національної асоціації адвокатів України, присвячена питанням підвищення ефективності правового захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей.

15:37 Вт 07.04.26 758
Право на шлюб неповнолітнім: як діє судовий контроль

Навчання

Право на шлюб неповнолітнім: як діє судовий контроль

Питання надання неповнолітнім права на шлюб перебуває на перетині сімейного права, захисту прав дитини та судової дискреції. Саме цій темі Комітет НААУ з пи-тань сімейного права присвятив вебінар, що відбувся 30 березня.

9:27 Вт 07.04.26 594
НААУ та Координаційний штаб домовилися про співпрацю у допомозі звільненим з полону

Взаємодія

НААУ та Координаційний штаб домовилися про співпрацю у допомозі…

Звільнені з полону військовослужбовці, члени родин військовополонених, цивільні особи, позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії, а також особи, зниклі безвісти у зв’язку з війною, отримають додаткові можливості доступу до правничої допомоги та захисту своїх прав.

18:46 Пн 06.04.26 821

Вестник:№3 березень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл