"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Запрошуємо взяти участь в опитуванні Ради Європи щодо Європейської соціальної хартії

Проєкт Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» проводить соціологічне дослідження щодо визначення рівня обізнаності правової спільноти, зокрема адвокатів, про положення Європейської соціальної хартії, якими закріплюються соціальні права і свободи та практики їх використання.
Діяльність Проєкту спрямована на підвищення рівня обізнаності та знань соціальних прав цільових аудиторій. Метою дослідження є визначення рівня обізнаності адвокатів про основні права і свободи, гарантовані Європейською соціальною хартією, та практики застосування її положень у професійній адвокатській діяльності.
За результатами дослідження передбачаються цільові заходи для професійних груп, зокрема адвокатів, з покращення поінформованості та посилення спроможності використовувати положення Європейської соціальної хартії.
Опитування адвокатів проводиться шляхом анонімного заповнення анкети онлайн за допомогою google-форми, яка розміщена за цим посиланням
Будемо вдячні всім адвокатам, що відгукнуться та візьмуть участь в даному опитуванні.
Популярні новини

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.