"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Огляд найцікавіших рішень ЄСПЛ за І півріччя 2020 року

Директорат Юрисконсульта Європейського суду з прав людини підготував огляд з рішень ЄСПЛ за І півріччя 2020 року, в яких висвітлено нові проблеми або важливі питання, що становлять загальний̆ інтерес.
Переклад огляду українською мовою забезпечили представники Верховного Суду спільно із експертами проекту «ECHR. Ukrainian Aspect»:
– Олександр Дроздов, адвокат, член Комісії з питань правової реформи при Президентові України, Президент Спілки адвокатів України, доцент кафедри кримінального процесу НЮУ імені Ярослава Мудрого, к. ю. н., доцент, заслужений юрист України;
– Расім Бабанли, керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду, д. ю. н.;
– Олена Дроздова, помічник судді Великої Палати Верховного Суду, доцент кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к. ю. н.;
– Олена Тарасенко, головний спеціаліст відділу систематизації практики ЄСПЛ та підготовки запитів до ЄСПЛ департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду.
Документ містить опис рішень ЄСПЛ, що стосуються питань юрисдикції та прийнятності, основоположних та процесуальних прав, інших прав і свобод, а також консультативні висновки.
Європейський суд з прав людини оприлюднює огляди практики суду за півріччя, а також за рік. Ці огляди мають дуже велику цінність, оскільки дають змогу простежити розвиток практики суду, а також зрозуміти акценти, на яких прагнув наголосити суд, ухвалюючи те, чи інше рішення.
В огляді зазвичай вміщуються лише ключові рішення, з їх відносно коротким описом, який дає змогу зрозуміти суть основної проблеми та мотивів ухвалення судом того чи іншого рішення.
Огляд практики Європейського суду з прав людини за І півріччя 2020 року можна переглянути за посиланням.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.