"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Стартувало активне тестування «Електронного суду»

Представники Національної асоціації адвокатів України та Державної судової адміністрації України провели першу інтернет-конференцію щодо старту проекту «Активне тестування Електронного суду».
Проект реалізовується в рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного між НААУ та ДСА України. Відео презентації можна переглянути тут
«Електронний суд» є унікальним сервісом, який дозволяє подавати учасникам судового процесу до суду документи в електронному вигляді. В тестовому режимі система працювала ще з грудня 2018 року, а з 1 червня 2020 року переведена в дослідну експлуатацію. Наразі користувачів «Електронного суду» - понад 43 тисячі.
Активним учасником розробки та впровадження системи «Електронного суду» є адвокатська спільнота. При НААУ була створена Робоча група з питань впровадження електронного правосуддя в Україні під керівництвом заступника Голови НААУ, РАУ Валентина Гвоздія. За час її роботи налагоджено діалог з Вищою радою правосуддя, Державною судовою адміністрацією України, ДП «Інформаційні судові системи» з питань електронного правосуддя. Регулярно відбуваються зустрічі і консультації з представниками органів влади для координації зусиль в цьому напрямі. Також Робоча група брала участь у розробці змін до процесуальних кодексів, які стосуються роботи «Електронного суду».
Виступаючи на конференції, присвяченій старту активного тестування «Електронного суду», керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник наголосив, що впровадження цієї системи актуальне не тільки для всієї юридичної спільноти, а й для українського суспільства загалом.
«Ми стоїмо на порозі нової ери – ери електронного правосуддя. І питання розвитку «Електронного суду» на сьогодні особливо гостро стоїть через події в світі, спричинені пандемією коронавірусу. На сьогоднішній день обмежена робота судів, участь у судових засіданнях адвокатів. І Національна асоціація адвокатів України звісно не може стояти осторонь нововведень, адже «Електронний суд» вже запущений і працює. Так, є певні недоліки. І ми, адвокати, як ніхто повинні допомогти зібрати пропозиції для удосконалення цього програмного продукту», - зауважив Вадим Красник.
У найближчих планах НААУ – інтеграція власних електронних сервісів для спрощення доступу адвокатів до електронного судочинства.
«НААУ спільно з ДСА напрацьовують проект положення ЄСІТС щодо системи «Електронного суду» і дуже сподіваємося, що Вища рада правосуддя якнайшвидше його затвердить, щоб ми всі могли почати їм користуватися. В планах НААУ і ДСА – імплементація ЄРАУ та Особистого кабінету адвоката у підсистему «Електронний суд». Кожен адвокат як активний користувач Особистого кабінету зможе мати окрему вкладку «Електронний суд», заходити туди і надсилати та отримувати документи. Для нас дуже важлива максимальна безпека передачі даних, тому думаю, що найближчим часом спільно з ДСА буде підписано окремий протокол щодо обміну даних через відповідні безпечні шлюзи», - підкреслив Вадим Красник.
Під час заходу заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький подякував адвокатській спільноті за активну участь у розробці системи «Електронного суду» та закликав всіх користувачів до діалогу, аби удосконалити цей сервіс.
«Наразі до ваших послуг фахівці контакт-центру судової влади, які будуть оперативно реагувати на звернення, функціонує навчальний центр, який підготував низку відеоматеріалів щодо функціонування «Електронного суду», а також ми готові до запровадження постійно діючих курсів для користувачів», - розповів Сергій Чорнуцький.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.