Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У ІІ кварталі відбулося 42 обшуки адвокатів, найбільше – в Київській області

У ІІ кварталі відбулося 42 обшуки адвокатів, найбільше – в Київській області

Регіональне адвокатське самоврядування 13:54 Пн 27.07.20 1938 Переглядів Версія для друку

У квітні-червні 2020 року в Україні відбулося 42 випадки санкціонованих обшуків та затримань адвокатів. Ще 4 випадки – усі в Київській області - сталися без повідомлення ради адвокатів регіону.

Про це свідчать дані статистичної звітності про діяльність РАР за ІІ квартал.

Найбільше виїздів представників РАР на обшуки і затримання адвокатів відбулося в Київській області – 16. На другому місці серед регіонів за кількістю виїздів – Дніпропетровська область, де члени РАР виїздили на допомогу до колег 7 разів.

Три виїзди відбулося у Києві, при чому і в Києві і на Дніпропетровщині ради адвокатів регіонів були в кожному випадку заздалегідь повідомлені про обшуки чи затримання адвокатів, на відміну від Київщини. Там РАР отримала лише 6 повідомлень від правоохоронців. Всього за ІІ квартал до рад адвокатів регіонів по всій країні надійшло 33 таких повідомлення, як це передбачає закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Одним із найбільш частих порушень прав адвокатів є відмова у наданні інформації на адвокатський запит. У Київській області про таку відмову повідомили 92 адвокати, в м. Києві – 82. Всього по країні у ІІ кварталі до РАР надійшло 313 звернень адвокатів про ненадання інформації на адвокатський запит.

За статистикою РАР, у ІІ кварталі було складено 45 протоколів про адміністративні правопорушення. За цим показником також лідирують Київська область (14) та м. Київ (9).

Як відомо, ст. 23 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначає: «Професійні права, честь і гідність адвоката гарантуються та охороняються Конституцією України, цим Законом та іншими законами». Забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності; забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності; адвокату гарантується рівність прав з іншими учасниками провадження, дотримання засад змагальності і свободи в наданні доказів та доведенні їх переконливості.

Життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебуває під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом;

Орган або посадові особи, які затримали адвоката або застосували до нього запобіжний захід, зобов’язані негайно повідомити про це відповідну раду адвокатів регіону;

Повідомлення про підозру адвоката у вчиненні кримінального правопорушення може бути здійснене виключно Генеральним прокурором, його заступником, прокурором Автономної Республіки Крим, області, міста Києва та міста Севастополя;

Забороняється притягати до кримінальної чи іншої відповідальності адвоката (особу, стосовно якої припинено або зупинено право на заняття адвокатською діяльністю) або погрожувати застосуванням відповідальності у зв’язку із здійсненням ним адвокатської діяльності згідно із законом;

Не можуть бути підставою для притягнення адвоката до відповідальності його висловлювання у справі, у тому числі ті, що відображають позицію клієнта, заяви у засобах масової інформації, якщо при цьому не порушуються професійні обов’язки адвоката

Ч. 2 ст. 23 передбачає, під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, крім випадків, передбачених абзацом четвертим цієї частини. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

З метою забезпечення дотримання вимог цього Закону щодо адвокатської таємниці під час проведення зазначених процесуальних дій представнику ради адвокатів регіону надається право ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення процесуальних дій, що зазначаються у протоколі.

Неявка представника ради адвокатів регіону за умови завчасного повідомлення ради адвокатів регіону не перешкоджає проведенню відповідної процесуальної дії.

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування