Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Голова робочої групи з аналізу судової практики ВС закликає Верховний Суд надати правові висновки щодо підготовчого судового засідання

Голова робочої групи з аналізу судової практики ВС закликає Верховний Суд надати правові висновки щодо підготовчого судового засідання

Cудова практика 14:14 Пн 20.07.20 869 Переглядів Версія для друку

Голова Робочої групи НААУ з напрацювання пропозицій по подоланню неефективності в діяльності Верховного суду Олександр Готін звернувся до Голови Верховного Суду Валентини Данішевської стосовно проблематики різного застосування положень КПК щодо підготовчого судового засідання. Олександр Готін просить «забезпечити підготовку і надання Верховним Судом правових висновків щодо застосування ч. 2, ч. З ст. 303, ст. ст. 314- 317 Глави 27 «Підготовче провадження», а також застосування інших норм і положень Кримінального процесуального кодексу України, які в своїй єдності встановлюють правила і процедури проведення підготовчого судового засідання». У своєму зверненні голова робочої групи НААУ уточнює, що ідеться про необхідність прийняття й офіційного опублікування правових висновків чи то в виді постанови, узагальнення або роз’яснення Пленуму Верховного Суду; або в вигляді узагальнення судової практики чи роз’яснення Касаційного кримінального суду, або хоча б у форматі інформаційного листа даного касаційного суду.

«У разі наявності організаційних, методичних або інших ускладнень у Верховного Суду з невідкладним розробленням проекту правових висновків, адвокатська спільнота готова долучитися до процесу підготовки відповідного проекту. Аби тільки правниче середовище в стислі строки змогло отримати від Верховного Суду давно затребуване рішення актуальної правової проблеми», - ідеться у листі до голови ВС.

Повний текст звернення можна переглянути тут

Закон України «Про судоустрій і статус суддів» покладає на Верховний Суд обов’язки здійснювати правосуддя як суд касаційної інстанції, а у випадках, визначених процесуальним законом, - як суд першої або апеляційної інстанції; здійснювати аналіз судової статистики й узагальнення судової практики; надавати висновки з питань, пов’язаних із функціонуванням системи судоустрою; забезпечувати апеляційні і місцеві суди методичною інформацією з питань правозастосування.Відповідні повноваження має голова касаційного суду, Пленум Верховного Суду. Отже, Верховний Суд має достатньо правових інструментів й важелів, щоб усувати прогалини та колізії правозастосування і вирішити проблему відсутності єдності судової практики. Олександр Готін у своєму зверненні викладає основні проблеми застосування положень глави 27 КПК «Підготовче провадження», які призводять до перевантаження судової системи безперспективними кримінальними справами або справами, розслідуваними з численними порушеннями. «Судова практика скарги в підготовчому засіданні – не розвинута. Причиина – віяло нерозв’язаних процесуальних питань, яких місцевому суду самотужки без чіткої і послідовної лінії Верховного Суду не вирішити», - ідеться у листі.

Нагадаємо, у липні в НААУ створена Робоча група з напрацювання пропозицій по подоланню неефективності в діяльності Верховного суду.

Створення такої робочої групи обумовлено  ризиками, які виникли в   адвокатській діяльності, у зв’язку з відсутністю єдності судової практики у рішеннях вищих судових інстанцій,  взаємної суперечності та фактичної конкуренції правових позицій, у тому числі  підміною законодавчої гілки влади шляхом створення нових правових норм  обвинувального ухилу, з порушенням прав людини та громадянина.

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування