Голова робочої групи з аналізу судової практики ВС закликає Верховний Суд надати правові висновки щодо підготовчого судового засідання | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Голова робочої групи з аналізу судової практики ВС закликає Верховний Суд надати правові висновки щодо підготовчого судового засідання

Cудова практика
14:14 Пн 20.07.20 2374 Переглядів
Версія для друку

Голова Робочої групи НААУ з напрацювання пропозицій по подоланню неефективності в діяльності Верховного суду Олександр Готін звернувся до Голови Верховного Суду Валентини Данішевської стосовно проблематики різного застосування положень КПК щодо підготовчого судового засідання. Олександр Готін просить «забезпечити підготовку і надання Верховним Судом правових висновків щодо застосування ч. 2, ч. З ст. 303, ст. ст. 314- 317 Глави 27 «Підготовче провадження», а також застосування інших норм і положень Кримінального процесуального кодексу України, які в своїй єдності встановлюють правила і процедури проведення підготовчого судового засідання». У своєму зверненні голова робочої групи НААУ уточнює, що ідеться про необхідність прийняття й офіційного опублікування правових висновків чи то в виді постанови, узагальнення або роз’яснення Пленуму Верховного Суду; або в вигляді узагальнення судової практики чи роз’яснення Касаційного кримінального суду, або хоча б у форматі інформаційного листа даного касаційного суду.

«У разі наявності організаційних, методичних або інших ускладнень у Верховного Суду з невідкладним розробленням проекту правових висновків, адвокатська спільнота готова долучитися до процесу підготовки відповідного проекту. Аби тільки правниче середовище в стислі строки змогло отримати від Верховного Суду давно затребуване рішення актуальної правової проблеми», - ідеться у листі до голови ВС.

Повний текст звернення можна переглянути тут

Закон України «Про судоустрій і статус суддів» покладає на Верховний Суд обов’язки здійснювати правосуддя як суд касаційної інстанції, а у випадках, визначених процесуальним законом, - як суд першої або апеляційної інстанції; здійснювати аналіз судової статистики й узагальнення судової практики; надавати висновки з питань, пов’язаних із функціонуванням системи судоустрою; забезпечувати апеляційні і місцеві суди методичною інформацією з питань правозастосування.Відповідні повноваження має голова касаційного суду, Пленум Верховного Суду. Отже, Верховний Суд має достатньо правових інструментів й важелів, щоб усувати прогалини та колізії правозастосування і вирішити проблему відсутності єдності судової практики. Олександр Готін у своєму зверненні викладає основні проблеми застосування положень глави 27 КПК «Підготовче провадження», які призводять до перевантаження судової системи безперспективними кримінальними справами або справами, розслідуваними з численними порушеннями. «Судова практика скарги в підготовчому засіданні – не розвинута. Причиина – віяло нерозв’язаних процесуальних питань, яких місцевому суду самотужки без чіткої і послідовної лінії Верховного Суду не вирішити», - ідеться у листі.

Нагадаємо, у липні в НААУ створена Робоча група з напрацювання пропозицій по подоланню неефективності в діяльності Верховного суду.

Створення такої робочої групи обумовлено  ризиками, які виникли в   адвокатській діяльності, у зв’язку з відсутністю єдності судової практики у рішеннях вищих судових інстанцій,  взаємної суперечності та фактичної конкуренції правових позицій, у тому числі  підміною законодавчої гілки влади шляхом створення нових правових норм  обвинувального ухилу, з порушенням прав людини та громадянина.

 

Популярні новини

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 193
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 154
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 189
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 266
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 322
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний кодекс

Дискусія

Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…

Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

17:52 Чт 10.07.25 288
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування ВККС – круглий стіл

Дискусія

Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…

Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

9:57 Чт 10.07.25 403
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Законодавство

Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.

10:23 Ср 09.07.25 253

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл