"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Робоча група НААУ проаналізує судову практику Верховного Суду

У НААУ створена Робоча група з напрацювання пропозицій по подоланню неефективності в діяльності Верховного суду.
Відповідне розпорядження підписала Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. Головою Робочої групи призначений Олександр Готін, голова Комітету НААУ з питань антикорупційної політики і комплайенсу, відомий адвокат у кримінальній практиці.
Створення такої робочої групи обумовлено ризиками, які виникли в адвокатській діяльності, у зв’язку з відсутністю єдності судової практики у рішеннях вищих судових інстанцій, взаємної суперечності та фактичної конкуренції правових позицій, у тому числі підміною законодавчої гілки влади шляхом створення нових правових норм обвинувального ухилу, з порушенням прав людини та громадянина.
Діяльність Робочої групи буде висвітлюватись на сайті НААУ.
Популярні новини

Різне
Поезія замість позовів: адвокати читали вірші на творчому вечорі
Адвокати вміють писати не тільки процесуальні документи, але й чудові вірші та прозу. Їхні твори пронизані змістовними і гострими рефлексіями з адвокатської діяльності, тонкими і щемливими темами кохання, пристрасті, життєвого вибору.

Гарантії діяльності
Коментар до Конвенції РЄ про захист професії адвоката переклали…
Разом з Конвенцією про захист професії адвоката Комітет Міністрів Ради Європи також затвердив пояснювальний звіт до неї. Цей документ є свого роду офіційним коментарем, яким мають керуватися країни під час застосування міжнародного договору.

Cудова практика
Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики
З моменту повномасштабного вторгнення законодавство у сфері мобілізації неодноразово змінювалося. Тож застосування старих і нових норм постійно викликає запитання. Що вважати належним оповіщенням? Коли повістка вважається врученою? Чи достатньо повідомлення у Viber? Чи можна виїхати з місця проживання без погодження з ТЦК?

Законодавство
НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду…
Аби посилити інституційну спроможність Агентства з розшуку та менеджменту активів, у Верховній Раді запропонували внести низку змін до профільного закону. Відповідний проект №12374-д від 10.02.2025 вже пройшов перше читання, але потребує доопрацювання.

БПД
Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект
Якщо адвокат звернувся до регіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги із заявою про припинення дії отриманого раніше доручення, він має поінформувати про це свого клієнта.

Дискусія
Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і…
Проект нового Трудового кодексу України покликаний модернізувати трудове законодавство, адаптувати його до сучасних умов ринку праці та європейських стандартів. Однак, низка положень викликає питання як серед юристів, так і серед роботодавців і працівників.

Гарантії діяльності
«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального…
Нещодавно Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката — міжнародний договір, що гарантує незалежність, безпеку та самоврядність адвокатів. Останні називають його ключовим кроком для зміцнення верховенства права. Але що це означає на практиці, чому конвенція має надзвичайну цінність, — на ці та інші питання ведучого «Факти ICTV» відповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин ГВОЗДІЙ.

Навчання
Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога
Адвокатська діяльність в умовах війни передбачає високе емоційне навантаження, постійний стрес і невизначеність. Тривожність стає супутником багатьох правників, впливаючи на концентрацію, ухвалення рішень і загальне самопочуття. Як розпізнати тривожний стан, навчитися з ним працювати та розвинути психологічну стійкість?