"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітети НААУ організовують круглий стіл на тему: «Особливості судового оскарження результатів габаритно-вагового контролю Укртрансбезпеки»

30 червня Комітет НААУ з транспортного права спільно з Комітетом НААУ з адміністративного права та процесу у співпраці з Центром дослідження проблем адміністративної юстиції КРЦ НАПрН України організовують круглий стіл на тему: «Особливості судового оскарження результатів габаритно-вагового контролю Укртрансбезпеки».
Мета заходу: проведення професійного обговорення щодо юрисдикції спорів при оскарженні довідок про перевищення габаритно-вагового контролю, акту про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів, розрахунку до акту, що складаються відповідними управліннями Укртрансбезпеки.
Питання до обговорення:
- вплив окремих позицій Верховного Суду на юрисдикцію у справах про оскарження акту про перевищення транспортним засобом нормативно-вагових параметрів, розрахунку до акту, що складаються відповідними управліннями Укртрансбезпеки;
- особливості доказування у справах про оскарження акту про перевищення транспортним засобом нормативно-вагових параметрів;
- питання судової практики щодо передчасності кваліфікації плати за проїзд як збитків, з огляду на заборону її стягувати законодавством України.
Модератори: Лук'яненко Андрій, адвокат, Голова Комітету НААУ з транспортного права, Бауман Юрій, адвокат, Голова Комітету НААУ з адміністративного права та процесу.
Захід проводиться на платформі Zoom.
Початок о 13.00.
Участь у заході безкоштовна. Кількість місць обмежена.
Реєстрація за посиланням: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_875evK09Toq3wkiu7AvuaQ
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?