Всеукраїнський конкурс правничої допомоги Pro bono
Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань взаємодії з громадянським суспільством проводить Всеукраїнський конкурс правничої допомоги Pro bono.
Конкурс проводиться у співпраці з Благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».
Мета конкурсу
- Активізація адвокатської спільноти України для надання правничої допомоги Pro bono;
- Відзначення адвокатів Pro bono, справи яких сприяли захисту значного суспільного або особистого інтересу;
- Покращення доступу до професійної правничої допомоги серед осіб, яких зараховують до категорії малозабезпечених, та інших уразливих верств населення.
Хто може взяти участь в конкурсі?
Адвокати, які мають діюче свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, згідно із Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Порядок проведення конкурсу
- І етап – відбір заявок на участь конкурсу (01.06.2020 - 01.09.2020 );
- ІІ етап – оцінка поданих заявок та нагородження переможців ( 01.09.2020 - 31.09.2020).
Щоб взяти участь в конкурсі, треба заповнити аплікаційну онлайн-форму за посиланням: https://forms.gle/oJu9N57SCWMW1rsa9
В аплікаційній формі вказується контактна інформація, а також описується у знеособленому вигляді успішна історія надання правничої допомоги, яка відповідає наступним критеріям:
- правнича допомога надавалася протягом останніх 3 років – не раніше 01.01.2017 р;
- правнича допомога надавалася за власною ініціативою адвоката, а не на підставі ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги;
- надання правничої допомоги відповідало концепції Pro bono – адвокат не отримав та не очікує отримати в майбутньому жодної матеріальної вигоди за надання цієї допомоги;
- правнича допомога надавалась:
- малозабезпеченим особам, тобто особам, які не мають фінансової можливості оплатити послуги з надання правової допомоги;
- особам, віднесеним до вразливих верств населення (пенсіонери, люди з інвалідністю, члени багатодітних сімей, одинокі батьки, паліативні пацієнти, учасники бойових дій, учасники війни та особи прирівняні до них, ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС, ВПО, учасники АТО та ООС тощо).
За результатами першого етапу будуть відібрані 30 найуспішніших заявок, із яких будуть обрані три переможці конкурсу.
Дізнатися детальні умови проведення конкурсу та критерії оцінки успішних історій можна за посиланням.
Призовий фонд :
Автори трьох історій, які будуть визначені переможцями, отримують цінні подарунки: планшетний комп’ютер Apple iPad 32 (або аналогічний за вартістю та функціоналом).
Підведення підсумків та нагородження переможців
Результати конкурсу будуть опубліковані на веб-сайті Національної асоціації адвокатів України https://unba.org.ua/ та надіслані учасникам на надану ними адресу електронної пошти протягом 15 днів після завершення ІІ етапу конкурсу.
Координатор конкурсу – Комітет з питань взаємодії з громадянським суспільством.
Голова Комітету - Місяць Віталій Петрович.
Електронна адреса: v.misiats@mail.unba.org.ua
Телефон для довідок +38063801440
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.