"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Всеукраїнський конкурс правничої допомоги Pro bono

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань взаємодії з громадянським суспільством проводить Всеукраїнський конкурс правничої допомоги Pro bono.
Конкурс проводиться у співпраці з Благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».
Мета конкурсу
- Активізація адвокатської спільноти України для надання правничої допомоги Pro bono;
- Відзначення адвокатів Pro bono, справи яких сприяли захисту значного суспільного або особистого інтересу;
- Покращення доступу до професійної правничої допомоги серед осіб, яких зараховують до категорії малозабезпечених, та інших уразливих верств населення.
Хто може взяти участь в конкурсі?
Адвокати, які мають діюче свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, згідно із Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Порядок проведення конкурсу
- І етап – відбір заявок на участь конкурсу (01.06.2020 - 01.09.2020 );
- ІІ етап – оцінка поданих заявок та нагородження переможців ( 01.09.2020 - 31.09.2020).
Щоб взяти участь в конкурсі, треба заповнити аплікаційну онлайн-форму за посиланням: https://forms.gle/oJu9N57SCWMW1rsa9
В аплікаційній формі вказується контактна інформація, а також описується у знеособленому вигляді успішна історія надання правничої допомоги, яка відповідає наступним критеріям:
- правнича допомога надавалася протягом останніх 3 років – не раніше 01.01.2017 р;
- правнича допомога надавалася за власною ініціативою адвоката, а не на підставі ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги;
- надання правничої допомоги відповідало концепції Pro bono – адвокат не отримав та не очікує отримати в майбутньому жодної матеріальної вигоди за надання цієї допомоги;
- правнича допомога надавалась:
- малозабезпеченим особам, тобто особам, які не мають фінансової можливості оплатити послуги з надання правової допомоги;
- особам, віднесеним до вразливих верств населення (пенсіонери, люди з інвалідністю, члени багатодітних сімей, одинокі батьки, паліативні пацієнти, учасники бойових дій, учасники війни та особи прирівняні до них, ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС, ВПО, учасники АТО та ООС тощо).
За результатами першого етапу будуть відібрані 30 найуспішніших заявок, із яких будуть обрані три переможці конкурсу.
Дізнатися детальні умови проведення конкурсу та критерії оцінки успішних історій можна за посиланням.
Призовий фонд :
Автори трьох історій, які будуть визначені переможцями, отримують цінні подарунки: планшетний комп’ютер Apple iPad 32 (або аналогічний за вартістю та функціоналом).
Підведення підсумків та нагородження переможців
Результати конкурсу будуть опубліковані на веб-сайті Національної асоціації адвокатів України https://unba.org.ua/ та надіслані учасникам на надану ними адресу електронної пошти протягом 15 днів після завершення ІІ етапу конкурсу.
Координатор конкурсу – Комітет з питань взаємодії з громадянським суспільством.
Голова Комітету - Місяць Віталій Петрович.
Електронна адреса: v.misiats@mail.unba.org.ua
Телефон для довідок +38063801440
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.