Всеукраїнський конкурс правничої допомоги Pro bono
Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань взаємодії з громадянським суспільством проводить Всеукраїнський конкурс правничої допомоги Pro bono.
Конкурс проводиться у співпраці з Благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».
Мета конкурсу
- Активізація адвокатської спільноти України для надання правничої допомоги Pro bono;
- Відзначення адвокатів Pro bono, справи яких сприяли захисту значного суспільного або особистого інтересу;
- Покращення доступу до професійної правничої допомоги серед осіб, яких зараховують до категорії малозабезпечених, та інших уразливих верств населення.
Хто може взяти участь в конкурсі?
Адвокати, які мають діюче свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, згідно із Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Порядок проведення конкурсу
- І етап – відбір заявок на участь конкурсу (01.06.2020 - 01.09.2020 );
- ІІ етап – оцінка поданих заявок та нагородження переможців ( 01.09.2020 - 31.09.2020).
Щоб взяти участь в конкурсі, треба заповнити аплікаційну онлайн-форму за посиланням: https://forms.gle/oJu9N57SCWMW1rsa9
В аплікаційній формі вказується контактна інформація, а також описується у знеособленому вигляді успішна історія надання правничої допомоги, яка відповідає наступним критеріям:
- правнича допомога надавалася протягом останніх 3 років – не раніше 01.01.2017 р;
- правнича допомога надавалася за власною ініціативою адвоката, а не на підставі ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги;
- надання правничої допомоги відповідало концепції Pro bono – адвокат не отримав та не очікує отримати в майбутньому жодної матеріальної вигоди за надання цієї допомоги;
- правнича допомога надавалась:
- малозабезпеченим особам, тобто особам, які не мають фінансової можливості оплатити послуги з надання правової допомоги;
- особам, віднесеним до вразливих верств населення (пенсіонери, люди з інвалідністю, члени багатодітних сімей, одинокі батьки, паліативні пацієнти, учасники бойових дій, учасники війни та особи прирівняні до них, ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС, ВПО, учасники АТО та ООС тощо).
За результатами першого етапу будуть відібрані 30 найуспішніших заявок, із яких будуть обрані три переможці конкурсу.
Дізнатися детальні умови проведення конкурсу та критерії оцінки успішних історій можна за посиланням.
Призовий фонд :
Автори трьох історій, які будуть визначені переможцями, отримують цінні подарунки: планшетний комп’ютер Apple iPad 32 (або аналогічний за вартістю та функціоналом).
Підведення підсумків та нагородження переможців
Результати конкурсу будуть опубліковані на веб-сайті Національної асоціації адвокатів України https://unba.org.ua/ та надіслані учасникам на надану ними адресу електронної пошти протягом 15 днів після завершення ІІ етапу конкурсу.
Координатор конкурсу – Комітет з питань взаємодії з громадянським суспільством.
Голова Комітету - Місяць Віталій Петрович.
Електронна адреса: v.misiats@mail.unba.org.ua
Телефон для довідок +38063801440
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.