"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Вийшла нова монографія Центру досліджень адвокатури і права

«Президент УНР Андрій Лівицький: адвокат і політик на тлі епохи»
Під такою назвою вийшла нова монографія Центру досліджень адвокатури і права, що діє при НААУ. Національна асоціація адвокатів України продовжує відкривати адвокатській спільноті славетні сторінки її минулого.
У передмові до книги керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик підкреслила, що «дослідження про адвоката, політика, президента УНР Андрія Лівицького – це перше фахове ґрунтовне дослідження усіх сфер діяльності адвоката, його внеску в українське національне відродження, державне будівництво, проголошення і збереження української державності.
Книга «Президент УНР Андрій Лівицький: адвокат і політик на тлі епохи» розпочинає дослідницьку програму Центру досліджень адвокатури і права «Адвокати-президенти». Нова серія передбачає видання трьох наукових монографій, присвячена відомим адвокатам – Андрію Лівицькому, Степану Витвицькому та Євгену Петрушевичу, яким судилася доля взяти на себе відповідальність, щоби втримати та зберегти основи української державності на посаді президента. Адвокати-президенти УНР на еміграції зберегли основні атрибути державної влади – герб, прапор, державну печатку та президентські клейноди, які повернулися в Україну після проголошення незалежності і 22 серпня 1992 року останнім президентом УНР в екзилі Миколою Плав’юком, у Маріїнському палаці у Києві, урочисто передані новообраному Президенту України Леоніду Кравчуку».
Андрій Лівицький – адвокат, український державний і громадсько-політичний діяч, правник, член Української Центральної Ради і ЦК Селянської спілки, міністр юстиції УНР, Голова Ради Народних Міністрів УНР, Голова Директорії УНР та Головний отаман військ УНР, президент Української Народної Республіки в екзилі.
Книга висвітлює його життєвий шлях, політичні уподобання, адвокатську, державницьку та громадсько-політичну діяльність. При написанні книги використано численні архівні матеріали, у тому числі й документи радянських спецслужб, які були недоступні у попередні роки. Видання розраховане на широке коло читачів – адвокатів, правників, науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України в цілому та історією української адвокатури зокрема.
Монографія Центру досліджень адвокатури і права НААУ «Президент УНР Андрій Лівицький – адвокат і політик на тлі епохи» – перша книга нової серії «Адвокати-президенти». Автор дослідження – Ярослав Файзулін – відомий український історик, упорядник видання листування Андрія Лівицького за 1919–1953 роки. Монографічне узагальнення життєвого шляху та діяльності видатного адвоката і президента УНР Андрія Лівицького в еміграції стало логічним продовженням багаторічної дослідницької роботи автора в архівах і книгосховищах України та за кордоном, зокрема в Українській бібліотеці імені Симона Петлюри в Парижі. Книга вводить у науковий обіг низку документів і матеріалів із сховищ провідних архівів та бібліотек, які публікуються вперше.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.