Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Рішення КАС щодо адвокатських внесків стало предметом хибної інтерпретації

Рішення КАС щодо адвокатських внесків стало предметом хибної інтерпретації

Cудова практика 17:00 Чт 07.05.20 3134 Переглядів Версія для друку

Сьогодні у декількох ЗМІ з’явилася публікація стосовно суті рішення Касаційного адміністративного суду у справі № П/811/3546/15 від 23.04.2020) під заголовком «Несплата внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування не є порушенням етики та не може бути підставою для позбавлення адвоката свідоцтва».

Прикро, що абсолютно хибну інтерпретацію цього рішення поширили декілька адвокатів із зловтішними коментарями, які свідчать про неповагу до власної професії і єдиної професійної організації з понад 50 тисячами їхніх колег.

Водночас, рішення КАС не скасовує визначеного законом обов’язку адвокатів сплачувати адвокатські внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

«Насправді, Касаційний адміністративний суд у складі ВС підтвердив той факт, що за несплату щорічного внеску адвокат підлягає дисциплінарній відповідальності, однак не за порушення Правил адвокатської етики, а за невиконання рішення органу адвокатського самоврядування (в даному випадку - Положення про внески)», - зазначає член РАУ Оксана Каденко.

Крім цього, постановою ОП КАС ВС від 13.04.2020 року у справі К/9901/16055/19 при вирішенні подібного спору визначено, що невиконання рішення органу адвокатського самоврядування є водночас порушенням ПАЕ, хоч це і не позбавляє КДКА обов’язку вказувати ту підставу притягнення адвоката до відповідальності, яка передбачена саме у ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Ближчим часом буде оприлюднено роз’яснення ВКДКА стосовно цього рішення КАС.

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування