"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Засідання Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області




24 червня 2015 р. відбулось чергове засідання Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області.
Чергові члени Комітету повідомили про нещодавній виклик адвокатом П. на місце проведення обшуку його квартири. Як з’ясувалось під час участі членів Комітету у слідчій дії, адвокат допустив зловживання своїми правами, адже повідомив представникам регіональної ради адвокатів завідомо недостовірну інформацію. Володіння було орендоване, проте він його не використовував, а у приміщенні була відсутня будь-яка інформація, що складає адвокатську таємницю. Ці факти адвокат визнав лише наприкінці обшуку, повідомивши спочатку протилежне. В подальшому стало очевидно, що адвокат своїм правовим статусом прикривав добрих знайомих, проти яких відкрите кримінальне провадження. При цьому, доволі дискусійним стало питання про необхідність ініціювання дисциплінарної відповідальності стосовно таких адвокатів. Адже основним завданням Комітету є все ж таки захист, а не покарання колег. Проте, зрозуміло, що в будь-якому випадку така негативна поведінка адвокатів має бути врахована, а участь членів Комітету у слідчих діях, як і захист, мають бути припинені. При цьому, член Комітету Олександр Байдик звернув увагу, що на останньому засіданні Ради адвокатів Київської області було прийняте рішення про обов’язкове звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури стосовно адвокатів, що зловживають професійними правами, грубо порушують законодавство і, тим самим, кидають тінь на колег та адвокатуру в цілому.
Обурення викликала заява одного із членів Комітету Володимира Павлунька про безпідставність виїзду членів Комітету на слідчі дії для захисту адвокатів в разі неповідомлення про них саме правоохоронними органами. На його думку, начебто повідомлення з боку адвокатів недостатньо для реагування Комітетом. Заступник Голови Комітету Андрій Грубський заявив, що такі гасла є провокаційними і не гідними діяльності члена Комітету захисту прав адвокатів. Член Комітету Марія Островська закликала колегу уважно читати статтю 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», де обов’язок представника ради адвокатів регіону брати участь у слідчих діях жодним чиномне залежить від наявності запрошення з боку органів досудового розслідування. Більш того, невиконання службовими особами правоохоронних органів обов’язку щодо завчасного повідомлення органів адвокатського самоврядування про проведення процесуальних дій стосовно адвоката, має тягнути за собою їхню дисциплінарну відповідальність, а не відмову членів Комітету захищати адвокатську таємницю. А за такою диверсійною і неправовою логікою, з урахуванням практики ігнорування вимог закону правоохоронними органами, потрібно взагалі припинити діяльність Комітету та відмовитись від забезпечення гарантій адвокатської діяльності.
Одним із цікавих питань виявилось звернення адвоката Київської області Б. за захистом своїх прав до Комітету внаслідок прямих погроз з боку опонента по справі, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. При цьому адвокат зауважив, що мало місце ігнорування з боку Ради адвокатів України та Національної асоціації адвокатів України його прохання допомогти у захисті своїх прав. Проте, як з’ясувалось, своє початкове письмове звернення адвокат скерував до Громадської організації «Рада адвокатів України» за адресою її місця знаходження. Як відомо, ця структура жодного відношення до РАУ та НААУ, створених відповідно до профільного Закону, не має. Про це було детально роз’яснено адвокату, а по суті звернення - від імені Ради адвокатів Київської області в інтересах колеги підготовлено заяву про вчинення кримінального правопорушення за статтями 397 та 398 Кримінального кодексу України («Втручання в діяльність захисника чи представника особи», «Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи»).
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.