Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Засідання Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області

Засідання Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області

Інфо для ЗМІ 18:12 Чт 25.06.15 2675 Переглядів Версія для друку

24 червня 2015 р. відбулось чергове засідання Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області.

Чергові члени Комітету повідомили про нещодавній виклик адвокатом П. на місце проведення обшуку його квартири. Як з’ясувалось під час участі членів Комітету у слідчій дії, адвокат допустив зловживання своїми правами, адже повідомив представникам регіональної ради адвокатів завідомо недостовірну інформацію. Володіння було орендоване, проте він його не використовував, а у приміщенні була відсутня будь-яка інформація, що складає адвокатську таємницю. Ці факти адвокат визнав лише наприкінці обшуку, повідомивши спочатку протилежне. В подальшому стало очевидно, що адвокат своїм правовим статусом прикривав добрих знайомих, проти яких відкрите кримінальне провадження. При цьому, доволі дискусійним стало питання про необхідність ініціювання дисциплінарної відповідальності стосовно таких адвокатів. Адже основним завданням Комітету є все ж таки захист, а не покарання колег. Проте, зрозуміло, що в будь-якому випадку така негативна поведінка адвокатів має бути врахована, а участь членів Комітету у слідчих діях, як і захист, мають бути припинені. При цьому, член Комітету Олександр Байдик звернув увагу, що на останньому засіданні Ради адвокатів Київської області було прийняте рішення про обов’язкове звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури стосовно адвокатів, що зловживають професійними правами, грубо порушують законодавство і, тим самим, кидають тінь на колег та адвокатуру в цілому.

Обурення викликала заява одного із членів Комітету Володимира Павлунька про безпідставність виїзду членів Комітету на слідчі дії для захисту адвокатів в разі неповідомлення про них саме правоохоронними органами. На його думку, начебто повідомлення з боку адвокатів недостатньо для реагування Комітетом. Заступник Голови Комітету Андрій Грубський заявив, що такі гасла є провокаційними і не гідними діяльності члена Комітету захисту прав адвокатів. Член Комітету Марія Островська закликала колегу уважно читати статтю 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», де обов’язок представника ради адвокатів регіону брати участь у слідчих діях жодним чиномне залежить від наявності запрошення з боку органів досудового розслідування. Більш того, невиконання службовими особами правоохоронних органів обов’язку щодо завчасного повідомлення органів адвокатського самоврядування про проведення процесуальних дій стосовно адвоката, має тягнути за собою їхню дисциплінарну відповідальність, а не відмову членів Комітету захищати адвокатську таємницю. А за такою диверсійною і неправовою логікою, з урахуванням практики ігнорування вимог закону правоохоронними органами, потрібно взагалі припинити діяльність Комітету та відмовитись від забезпечення гарантій адвокатської діяльності.

Одним із цікавих питань виявилось звернення адвоката Київської області Б. за захистом своїх прав до Комітету внаслідок прямих погроз з боку опонента по справі, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. При цьому адвокат зауважив, що мало місце ігнорування з боку Ради адвокатів України та Національної асоціації адвокатів України його прохання допомогти у захисті своїх прав. Проте, як з’ясувалось, своє початкове письмове звернення адвокат скерував до Громадської організації «Рада адвокатів України» за адресою її місця знаходження. Як відомо, ця структура жодного відношення до РАУ та НААУ, створених відповідно до профільного Закону, не має. Про це було детально роз’яснено адвокату, а по суті звернення - від імені Ради адвокатів Київської області в інтересах колеги підготовлено заяву про вчинення кримінального правопорушення за статтями 397 та 398 Кримінального кодексу України («Втручання в діяльність захисника чи представника особи», «Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи»).

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування