Кабінет-музей історії адвокатури запрацював на Вінниччині | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Кабінет-музей історії адвокатури запрацював на Вінниччині

Різне
13:00 Вт 03.03.20 853 Переглядів
Версія для друку

У Вінниці, на базі юридичного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса, з ініціативи Центру досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів Вінницької області відкрито Кабінет-музей історії адвокатури Вінниччини.

Урочисте відкриття кабінету-музею історії адвокатури, який розташувався в одній з аудиторій юридичного факультету, відбулося 25 лютого 2020 р. за участі заступника голови Національної асоціації адвокатів України Олексія Кухара, голови Ради адвокатів Вінницької області Ольги Терещенко, керівника Центру досліджень адвокатури і права, проректора Вищої школи адвокатури при НААУ Ірина Василик. У заході також взяли участь студенти юридичного факультету, ректор Університету Роман Гринюк, декан юридичного факультету Ірина Коваль, доктор історичних наук, дослідниця історії адвокатури Вінниці Тетяна Кароєва, професорсько-викладацький склад Університету.

Ректор Донецького національного університету імені Василя Стуса у привітальній промові висловив слова вдячності за створення музею: «Щиро дякуємо організаторам та усім, хто долучився до відкриття музею! Упевнені, що це сприятиме популяризації і утвердженню поваги до професії адвоката та до правників в цілому, інформуванню громадськості про внесок адвокатів у національне відродження, встановлення та формування української державності, а також спонукатиме до досліджень і вивчення унікальної спадщини попередників молоде покоління юристів».

Заступник голови НААУ, РАУ Олексій Іванович Кухар наголосив на ключовій ролі адвокатів під час знакових подій в українській історії, їхній ролі як лідерів суспільного життя, внеску у побудову української нації, привів приклади провідних вінницьких адвокатів, які зробили вагомий внесок у розвиток професії і висловив готовність допомагати студентам із практикою та надавати майстер-класи з адвокатської діяльності.

«Завдяки спільним зусиллям:  Національної асоціації адвокатів України, Донецького національного університету ім. В. Стуса і Раді адвокатів Вінницької області нам вдалося дослідити історію адвокатури Вінничини. Але не тільки її – від того, в якому стані перебуває адвокатура, можна робити висновки і щодо розвиненості правової думки та функціонквання всієї правової системи в минулому. Ми дізналися про те, що Вінниця мала магдебурське право,  правова система Вінничини повністю вписувалася в правове поле тодішної Європи. Ми дослідили історію еволюції адвокатури як цілісний процесс, який триває і сьгодні. Якою є адвокатура України сьогодні? Це - 55 тисяч осіб з вищою юридичною освітою, які склали спеціальниі іспити, щоб бути адвокатом. Кожен адвокат є членом Національної асоціації адвокатів України. Завдяки цьому НААУ є незалежною від держави, потужною і спроможною. У нас діє багато кмітетів, один із яких – Некст Джен – наступне покоління. Ми хочемо, щоб розвиток адвокатури не припинився і після того, як ми підемо з посад, щоб було кому продовжувати нашу справу. Можливо, це буде хтось із вас», -- сказав Олексій Кухар.

Ірина Богданівна Василик у своєму виступі презентувала навчальні стенди з історії адвокатури для кабінету-музею, а також виставку «Адвокати в українському державотворенні», які підготувала Національна асоціація адвокатів України, й подарувала до бібліотеки книги з історії адвокатури України, видані НААУ.

«Щиро дякую Національній асоціації адвокатів України, Раді адвокатів Вінницької області за організацію, фінансову допомогу і сприяння в реалізації цієї знакової для області події, а також ректору Університету, декану і професорсько-викладацькому складу за готовність до співпраці і вдосконалення якості навчального процесу. Це перший крок для подальших цікавих і корисних проектів. Ми будемо співпрацювати не тільки в напрямку історії адвокатури, а за допомогою Ради адвокатів області та Вищої школи адвокатури проводити майстер-класи для студентів, залучаючи до цього процесу відомих практикуючих адвокатів» – наголосила проректор ВША.

Про роль адвокатів Вінничини кінця ХІХ-почтаку ХХ століття, а також про діяльність адвоката Спасовича розповіла доктор історичних наук, учасниця проекту НААУ «Історія адвокатури України» Тетяна Кароєва.

Зі зверненням до студентів звернулася голова Ради адвокатів Вінницької області, член Ради старійшин Національної асоціації адвокатів України Ольга Василівна Терещенко. Вона звернула увагу студентів на структуру та діяльність органів адвокатського самоврядування, акцентувала увагу на процедурі вступу до професії, назвала основні виклики, з якими зустрічається адвокат у своїй діяльності, поділилася власними цікавими історіями з адвокатської практики і запевнили у готовності Ради адвокатів Вінницької області співпрацювати з факультетом.

«А для того, щоб стати гарними фахівцями та шанованими адвокатами в майбутньому, вам зараз треба зараз не гаяти часу, а вчитися, вчитися і вчитися. Іншого шляху здобуття авторитету в нашій професії і поваги серед людей немає», - сказала Ольга Василівна.

«Це дуже важлива подія для Донецького національного університету імені Василя Стуса! Дякуємо Кухару Олексію Івановичу, Терещенко Ользі Василівні, Василик Ірині Богданівні за такий вклад в розвиток правничої освіти на юридичному факультеті. Вдячні за Ваше натхнення у дослідженні історії адвокатури України і Вінничини! Це було дійсно свято, яке стало частинкою історії вже нашого факультету!», – підсумувала декан юридичного факультету Ірина Коваль.

Популярні новини

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

14:49 Пн 07.07.25 129
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями

Гарантії діяльності

В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями

Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

11:43 Пн 07.07.25 551
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що з цим робити

Дискусія

Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…

Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

15:18 Пт 04.07.25 460
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова колізія – думка

Дискусія

Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…

Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

11:54 Пт 04.07.25 639
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав чинності

Законодавство

Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…

Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

9:41 Пт 04.07.25 894
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?

Анонс

Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?

8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

15:49 Чт 03.07.25 403
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці

Дискусія

Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці

Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

15:32 Чт 03.07.25 409
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів

Дискусія

Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів

Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?

15:21 Ср 02.07.25 544

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл