"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет з сімейного права НААУ провів черговий міні-тренінг онлайн

31 березня 2020 року Комітетом з сімейного права НААУ проведено для членів Комітету черговий онлайн міні-тренінг на тему: "Пеня за прострочення сплати аліментів. Як правильно порахувати?".
Модератором зустрічі була член Комітету, адвокат Ольга Філатова.
Цього разу ділилися досвідом :
1. Як правильно розраховувати пеню за прострочення сплати аліментів у твердій сумі та у відсотках від доходу?
2. Як правильно оформити таблицю для розрахунку пені за кожен місяць заборгованості у процесуальному документі?
3. З якого моменту вираховувати пеню, з дати відкриття виконавчого провадження чи з іншої дати? Як стягнути пеню за минулий період?
4. Як оформлювати позовну заяву про стягнення пені? Чи потрібно платити судовий збір?
Окремо членами комітету було підняте також питання особливостей подання адвокатом через електронний суд заяви про розлучення за підписом обох сторін, чоловіка та дружини в порядку окремого провадження.
Запрошуємо всі комітети НААУ долучитися до організації таких міні-тренінгів для своїх колег. Адже такі зустрічі не тільки підвищують компетенцію, але й згуртовують всіх колег.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Не завдає синців: адвокатам розповіли, як розпізнати абʼюз
Під час війни адвокатам доводиться боротися за власну психічну рівновагу. Постійний тиск, емоційне вигорання, токсичне середовище — усе це створює ґрунт для появи аб’юзивної поведінки як у приватному житті, так і в професійному.

Cудова практика
Трудові спори у 2025 році: огляд судової практики
В разі незгоди працівника про переведення його в іншу місцевість, на території якої не тривали активні бойові дії, зі збереженням зарплати та компенсацією за переїзд, то підприємство має право звільнити цього працівника.

Дискусія
Роль адвокатури в інформаційній безпеці країни обговорили за…
У сучасних умовах війни дезінформація стала одним із ключових інструментів впливу, який використовується для дестабілізації ситуації в країні, дискредитації інституцій, зокрема і адвокатури, та маніпулювання громадською думкою.

Законодавство
Примусова евакуація дітей: чим має займатися Нацполіція?
На законодавчому рівні сьогодні не визначено чіткого порядку і повноважень органів влади для проведення примусової евакуації дітей із зон бойових дій. А це ускладнює захист їхнього життя в умовах воєнного стану.

За кордоном
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував…
Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.

Законодавство
Як ідентифікувати пряму рекламу?
Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?