Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Комітетом з сімейного права проведено другий онлайн міні-тренінг

Комітетом з сімейного права проведено другий онлайн міні-тренінг

Адвокатура 13:45 Чт 26.03.20 2145 Переглядів Версія для друку

25 березня 2020 року Комітетом з сімейного права проведено другий онлайн міні-тренінг для своїх колег.

Модератором зустрічі був член Комітету адвокат Дмитро Незвіський, який розповів всім учасникам про свій напрацьований стиль оформлення процесуальних документів.

У ході обговорення кожен з учасників додатково розкрив свої секрети написання та зовнішнього оформлення процесуальних документів адвоката.

У підсумку Дмитро резюмував загальні аспекти:

"Наразі судочинство здійснюється більше у письмовому вигляді, ніж в усному. Адвокату професійно і якісно писати - навіть важливіше, ніж якісно і красиво говорити. Тому риторика виходить вже на другий план, а на першому плані - письмова майстерність адвоката.
1. Перш за все, процесуальні документи не повинні бути великими за об'ємом і не повинно бути багато «copy paste» з законів. Адже працює принцип, що суддя знає закон і закони, тому їх повторювати не потрібно.
2. Головне в справах - це доказова база, а тому працювати треба саме над доказами обставин, а не над теорією правових норм.
3. Дуже корисно розбивати документ на абзаци. Також бажано кожен абзац і розділ іменувати, наприклад, такі розділи як щодо доказів, щодо строків. Якщо ви готуєте відзив, це можуть бути такі абзаци: аргументи, з якими сторона погоджуються, або аргументи, які сторона заперечує, нові докази, додаткові докази.
Все варто розбивати на розділи - тоді це суддею сприймається швидше, краще і відповідно не дратуватиме перевантаженого справами суддю.
4. Не потрібно використовувати дрібний шрифт, мінімум 13, 14.
Стиль шрифта Times New Roman - не зручний, адже він фактично був створений з метою економії чорнила у видавничій справі. Доречно використовувати рекомендовані та актуальні на даний час шрифти - PT Sans та PT Serif.

Кожен з нас формує свій стиль. Будьмо індивідуальними, але з дотриманням основних вимог"

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№3 березень 2020 - Вісник;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування