Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Неправдиві твердження офісу Омбудсмена про незаконну транскордонну передачу персональних даних у ВША є способом тиску на суд

Неправдиві твердження офісу Омбудсмена про незаконну транскордонну передачу персональних даних у ВША є способом тиску на суд

Звернення 16:07 Пт 13.03.20 1727 Переглядів Версія для друку

Сьогодні офісом Омбудсмана України було опубліковано повідомлення про нібито порушення Вищою школою адвокатури Національної асоціації адвокатів України приписів законодавства у сфері захисту персональних даних. НААУ наголошує, що подібні повідомлення зі сторони офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є провокаційними та мають на меті підірвати авторитет НААУ.

Так, у жовтні 2019 року Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено  перевірку додержання ВША НААУ законодавства у сфері захисту персональних даних. За результатами перевірки Секретаріатом було складено акт перевірки, протокол про адміністративне правопорушення та припис про усунення порушення, якими встановлено, що ВША НААУ порушує законодавство у сфері захисту персональних даних.

Не погоджуючись із висновками Омбудсмана України, ВША НААУ звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про скасування вищевказаного припису. Наразі розгляд справи триває. Поміж тим, Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 5 лютого 2020 року судом було зупинено дію припису до набрання законної сили рішенням у справі про оскарження припису. 

НААУ підкреслює, що дію припису було зупинено відповідно до ухвали суду, яка набрала законної сили. Відтак, ВША НААУ з урахуванням вимог ст. 129-1 Конституції України, ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, виконала вимоги суду. На думку НААУ твердження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, що права людини і надалі порушуються – не відповідає дійсності.

Принагідно повідомляємо, що Постановою Подільського районного суду міста Києва від 7 лютого 2020 року, за наслідками розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності Директора ВША НААУ за недотримання вимог законодавства про захист персональних даних, було закрито провадження у справі у зв’язку з відсутністю складу правопорушення.

НААУ зазначає, що будь-які твердження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про незаконну транскордонну передачу персональних даних до РФ та Німеччини і, як наслідок, порушення прав і свобод людини і громадянина невідповідають дійсності і є недопустимими до моменту винесення остаточного рішення у справі. Більше того,  офіс Омбудсмана України вдається до цілеспрямованого поширення недостовірної інформації стосовно ВША НААУ.

Національна асоціація адвокатів України вважає подібні повідомлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини маніпулятивними, а відтак, готує відповідний позов про спростування недостовірної інформації, а також ставитиме питання про притягнення до відповідальності осіб, які поширюють таку інформацію.

НААУ планує звернутися із запитами до компетентних органів щодо проведення розслідування стосовно осіб, які ініціюють незаконні дії в офісі Омбудсмана України, за наслідками якого винних осіб буде притягнуто до відповідальності.

Окремо зазначаємо, що факт звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зі скаргою до ВРП у зв’язку з ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва про забезпечення позову, НААУ розцінює як тиск на суд.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування