Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Розпочалось чергове засідання Ради адвокатів України

Розпочалось чергове засідання Ради адвокатів України

Адвокатура 11:49 Пт 14.02.20 3884 Переглядів Версія для друку

14 лютого чергове засідання Ради адвокатів України розпочалось із приємного – презентації щорічного настільного ілюстрованого календаря «Адвокати-письменники 2020» та авторської виставки живопису одеського адвоката і художника Олексія Куревіна «Перевтілення».

За порядком денним члени РАУ розглянуть традиційні питання про діяльність Національної асоціації адвокатів України та органів адвокатського самоврядування, ведення Єдиного реєстру адвокатів, стану сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Також РАУ планує розглянути звернення про надання роз’яснень з питань:

щодо звільнення від сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування адвокатами окремих категорій (адвокатів, які мають статус ветерана війни – учасника війни, учасника бойових дій або інваліда війни,  учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій, тощо);
щодо офіційного тлумачення статті 9 Правил адвокатської етики в контексті можливої участі адвоката у кримінальному провадженні за договором про надання правової допомоги клієнту, який одночасно є його помічником; щодо повноважень адвоката на період зупинення права на заняття адвокатською діяльністю та інших пов’язаних із цим питань; щодо можливості порушення вимог ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ПАЕ в разі прийняття протягом року після звільнення з прокуратури м. Києва доручень від клієнтів про здійснення захисту у кримінальних провадженнях, процесуальне керівництво та публічне обвинувачення у яких здійснюється прокурорами прокуратури м. Києва, місцевих прокуратур м. Києва, тощо, та інших пов’язаних із цим питань; щодо висловлення позиції про застосування перехідного періоду до сектору «Правові послуги» Графіку специфічних зобов’язань України в рамках СОТ з метою імплементації положень зазначеного міжнародного документа в національне законодавство, а саме щодо створення «єдиного вікна» для подання в електронній формі адвокатом іноземної держави заяви та відповідних документів про включення його до ЄРАУ та отримання ним відповіді в електронній формі.

Крім того, Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова виступила з ініціативою ухвалити на засіданні РАУ звернення до Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та Вищого адміністративного суду щодо дотримання процесуальних прав адвокатів. Підставою для повторного звернення Ради адвокатів України з цього питання стало продовження практики порушень прав адвокатів з боку суддів Вищого антикорупційного суду. В цьому контексті Голова НААУ, РАУ звернула увагу на публікацію судді ВАКС Віктора Маслова «Про заходи протидії процесуальним зловживанням у кримінальному провадженні».

«Фактично автор створює підґрунтя для криміналізації інструментів і тактики захисту. У зв’язку з тим, що ця публікація розміщена на порталі «Судова влада» - це виглядає як позиція судової влади. Тому нам потрібно прийняти звернення до Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та Вищого адміністративного суду. Це неповага до прав людини», - сказала Лідія Ізовітова.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування