"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Розпочалось чергове засідання Ради адвокатів України






14 лютого чергове засідання Ради адвокатів України розпочалось із приємного – презентації щорічного настільного ілюстрованого календаря «Адвокати-письменники 2020» та авторської виставки живопису одеського адвоката і художника Олексія Куревіна «Перевтілення».
За порядком денним члени РАУ розглянуть традиційні питання про діяльність Національної асоціації адвокатів України та органів адвокатського самоврядування, ведення Єдиного реєстру адвокатів, стану сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
Також РАУ планує розглянути звернення про надання роз’яснень з питань:
щодо звільнення від сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування адвокатами окремих категорій (адвокатів, які мають статус ветерана війни – учасника війни, учасника бойових дій або інваліда війни, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій, тощо);
щодо офіційного тлумачення статті 9 Правил адвокатської етики в контексті можливої участі адвоката у кримінальному провадженні за договором про надання правової допомоги клієнту, який одночасно є його помічником; щодо повноважень адвоката на період зупинення права на заняття адвокатською діяльністю та інших пов’язаних із цим питань; щодо можливості порушення вимог ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ПАЕ в разі прийняття протягом року після звільнення з прокуратури м. Києва доручень від клієнтів про здійснення захисту у кримінальних провадженнях, процесуальне керівництво та публічне обвинувачення у яких здійснюється прокурорами прокуратури м. Києва, місцевих прокуратур м. Києва, тощо, та інших пов’язаних із цим питань; щодо висловлення позиції про застосування перехідного періоду до сектору «Правові послуги» Графіку специфічних зобов’язань України в рамках СОТ з метою імплементації положень зазначеного міжнародного документа в національне законодавство, а саме щодо створення «єдиного вікна» для подання в електронній формі адвокатом іноземної держави заяви та відповідних документів про включення його до ЄРАУ та отримання ним відповіді в електронній формі.
Крім того, Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова виступила з ініціативою ухвалити на засіданні РАУ звернення до Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та Вищого адміністративного суду щодо дотримання процесуальних прав адвокатів. Підставою для повторного звернення Ради адвокатів України з цього питання стало продовження практики порушень прав адвокатів з боку суддів Вищого антикорупційного суду. В цьому контексті Голова НААУ, РАУ звернула увагу на публікацію судді ВАКС Віктора Маслова «Про заходи протидії процесуальним зловживанням у кримінальному провадженні».
«Фактично автор створює підґрунтя для криміналізації інструментів і тактики захисту. У зв’язку з тим, що ця публікація розміщена на порталі «Судова влада» - це виглядає як позиція судової влади. Тому нам потрібно прийняти звернення до Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та Вищого адміністративного суду. Це неповага до прав людини», - сказала Лідія Ізовітова.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).