"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Два Комітети НААУ провели Meet-up «Доступ до юридичної професії: чи рівні можливості?»
29 cічня 2020 року в приміщенні Національної асоціації адвокатів України Комітетом з питань гендерної політики спільно з Комітетом з питань юридичної освіти було проведено Meet-up «Доступ до юридичної професії: чи рівні можливості?».
Захід викликав значний ажіотаж серед бажаючих взяти у ньому участь ще на етапі реєстрації учасників (лише за декілька годин всі місця були заброньовані). Вцілому участь у заході прийняли близько 60 адвокатів.
Такій зацікавленості сприяла не лише тематика заходу, а й анонсовані спікери, які є відомими адвокатами та правниками, зокрема: Ольга Просянюк – Голова Комітету з гендерних питань НААУ (модератор заходу), Ольга Поєдинок –Голова Комітету з питань юридичної освіти НААУ, викладач Інституту міжнародних відносин та Інституту післядипломної освіти Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Ганна Боряк – Голова Комітету захисту прав та гарантій адвокатської діяльності НААУ; Роман Мельник – Президент Асоціації випускників юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного права юридичного факультету КНУ;
Георгій Попов – Директор Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук; Христина Кіт –голова ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем».
Круглий стіл відбувся у форматі неформальної зустрічі під час якої учасники мали змогу активно долучитися до обговорення та поділитися думками зі спікерами стосовно того чи має місце гендерна рівность у юридичній професії, особливо в аспекті рівного доступу до отримання юридичної освіти і далі до вибору професії.
В процесі обговорення учасники озвучували різні думки, зокрема з урахуванням власного досвіду на шляху обрання правничої професії та здобуття юридичної освіти. Разом з тим, в кінцевому підсумку, всі дійшли спільного висновку, що в цілому гендерна рівність полягає в рівних умовах доступу чоловіків та жінок до професії і реалізації своїх прав.
Було також відзначено, що поступово відходять у минуле і стереотипи пов’язані з доступом до юридичної професії.
В цілому учасники погодилися, що в Україні чоловіки і жінки мають рівний доступ як до отримання юридичної освіти так і до здобуття права на здійснення адвокатської практики, роботи в органах прокуратури та інших юридичних професіях.
Водночас незважаючи на позитив, який лежить на поверхні, існує ряд глибоких проблем над вирішенням яких у напрямку досягненням балансу, над яким варто ще потрібно попрацювати.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Дискусія
Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в…
Адвокат у соцмережах — це не приватна особа, а завжди публічний представник професії. Навіть неусвідомлені порушення можуть мати наслідки — аж до втрати статусу.

Cудова практика
Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики…
Комітет НААУ з питань трудового права презентував новий дайджест судової практики за II квартал 2025 року. В ньому зібрано 14 постанов Верховного Суду з трудових спорів, які формують орієнтири для правозастосування в умовах воєнного стану.

Привітання
Привітання з Днем Конституції України!
Шановні колеги!

Навчання
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода
Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

Дискусія
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…
Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

Дискусія
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката
Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

Анонс
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ
З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.

Гарантії діяльності
Службовий лист СБУ про «небезпечну» адвокатуру виявився фейком
Служба безпеки України офіційно заперечила справжність документа, в якому йшлося про начебто загрозливі тенденції у розвитку інституту адвокатури. Текст, який був оприлюднений раніше на маловідомому сайті та поширений у Telegram-каналах, не є службовим листом СБУ.